SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl Przygotowanie do zawodów

Dodaj odpowiedź

Pojedyncze pytania: wszystko o zawodach i formie

Wysłana -
Streetz Killer
witam, mam pytanie odnosnie diety stosowanej przez kulturystow w okresie przed startowym, co oni jedza ze sa tak pocieci i wysuszeni, poniewaz chcialbym obecnie zrzucic tkanke tluszczowa do poziomu ok 5 % , miec podobne dociecia. jaki rozklad BTW oni stosuja? Przegladam dziennik zawodowcow na tym forum i w wiekszosci ich dieta wyglada podobnie : ww ok 3-1 g na kg masy , bialko ok3 g i tluszcz tyle co z kury i ryzu. czy to wystarczy aby wreszczie dociac sie do 5 % tluszczu? dziekuje


Witam,
Na początku powiem że 5% to naprawdę mało i trzeba zastanowić się po co jest to Ci potrzebne jeśli nie startujesz.
Odchudzić się - zredukować do poziomu 5% tłuszczu to nie sztuka. Cały wic polega na tym żeby zachować przy tym jak najwięcej masy mięśniowej. Dieta którą napisałeś - rozkład , z grubsza temu służy ale do tego dochodzą godziny treningów, jeszcze więcej aerobów, kosztowna suplementacja i wspomaganie. Co do tłuszczu to faktycznie jest go mało w diecie ale coraz więcej zawodników nie obcina go do końca bo jest on również niezbędny w procesach jego spalania. Jak widzisz temat jest złożony i zaznaczam bardzo indywidualny.
Zwracam uwagę że redukcję do poziomu wyczynowego można osiągnąć jedząc bardzo dużo ww ale wszystko zależne jest od indywidualnych predyspozycji.
Wysłana -
Czesc Wszystkim.

Mam dwa pytania
1. Czy na forum moze ktos ocenic sylwetke kobiety do jakiej kategori sie nadaje bikini czy bardziej fitness sylwetkowe?
2. Czy kobiety odwadnia sie przed startem? Chodzi o ten zabieg tydzien przed startem z manipulacja wody i sodem>

Dzieki za odpowioedzi ;) i wspaniałego dnia
Wysłana -
Ja mam pytanie odnośnie pierwszego startu. Szukając informacji na temat bliższyz formalności znajduję same zdania w stylu: "trzeba trenować, trzeba trzymać dietę", ale to już myślę nie ulega żadnym wątpliwością:).
Mnie ciekawi bardziej kwestia jak się zgłosić do takich zawodów?
Czy wszystkie zawody wymagają członkowstwa w klubie sportowym?
Jeśli ktoś się orientuje gdzie najlepiej na terenie województwa Śląskiego znajdę specjalistę, który oceni moją aktualną formę i jeśli będzie szansa na start pomoże mi w pozowaniu, wprowadzi we wszystkie sprawy techniczne związane z zawodami.

Innymi słowy jednym pytaniem: Jak zacząć i gdzie się zgłosić?
Wysłana -
Do debiutów nie musisz nigdzie należeć. Do każdych innych zawodów już tak. Zgłaszasz się do danego klubu, opłacasz składkę i możesz startować .
Na Śląsku pod ręką masz Olimp Zabrze, gdzie Pan Jurek Szymański na pewno Cię oceni i pokieruje.
Wysłana -
BzykuDG
Do debiutów nie musisz nigdzie należeć. Do każdych innych zawodów już tak. Zgłaszasz się do danego klubu, opłacasz składkę i możesz startować .
Na Śląsku pod ręką masz Olimp Zabrze, gdzie Pan Jurek Szymański na pewno Cię oceni i pokieruje.


Dziękuję za odpowiedź :) Właśnie myślałam nad Olimpem:)
Strona 10 z 10
Dodaj odpowiedź