SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pojedyncze pytania: wszystko o zawodach i formie

temat działu:

Przygotowanie do zawodów

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 23826

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Streetz Killer
witam, mam pytanie odnosnie diety stosowanej przez kulturystow w okresie przed startowym, co oni jedza ze sa tak pocieci i wysuszeni, poniewaz chcialbym obecnie zrzucic tkanke tluszczowa do poziomu ok 5 % , miec podobne dociecia. jaki rozklad BTW oni stosuja? Przegladam dziennik zawodowcow na tym forum i w wiekszosci ich dieta wyglada podobnie : ww ok 3-1 g na kg masy , bialko ok3 g i tluszcz tyle co z kury i ryzu. czy to wystarczy aby wreszczie dociac sie do 5 % tluszczu? dziekuje


Witam,
Na początku powiem że 5% to naprawdę mało i trzeba zastanowić się po co jest to Ci potrzebne jeśli nie startujesz.
Odchudzić się - zredukować do poziomu 5% tłuszczu to nie sztuka. Cały wic polega na tym żeby zachować przy tym jak najwięcej masy mięśniowej. Dieta którą napisałeś - rozkład , z grubsza temu służy ale do tego dochodzą godziny treningów, jeszcze więcej aerobów, kosztowna suplementacja i wspomaganie. Co do tłuszczu to faktycznie jest go mało w diecie ale coraz więcej zawodników nie obcina go do końca bo jest on również niezbędny w procesach jego spalania. Jak widzisz temat jest złożony i zaznaczam bardzo indywidualny.
Zwracam uwagę że redukcję do poziomu wyczynowego można osiągnąć jedząc bardzo dużo ww ale wszystko zależne jest od indywidualnych predyspozycji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 89
Czesc Wszystkim.

Mam dwa pytania
1. Czy na forum moze ktos ocenic sylwetke kobiety do jakiej kategori sie nadaje bikini czy bardziej fitness sylwetkowe?
2. Czy kobiety odwadnia sie przed startem? Chodzi o ten zabieg tydzien przed startem z manipulacja wody i sodem>

Dzieki za odpowioedzi ;) i wspaniałego dnia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja mam pytanie odnośnie pierwszego startu. Szukając informacji na temat bliższyz formalności znajduję same zdania w stylu: "trzeba trenować, trzeba trzymać dietę", ale to już myślę nie ulega żadnym wątpliwością:).
Mnie ciekawi bardziej kwestia jak się zgłosić do takich zawodów?
Czy wszystkie zawody wymagają członkowstwa w klubie sportowym?
Jeśli ktoś się orientuje gdzie najlepiej na terenie województwa Śląskiego znajdę specjalistę, który oceni moją aktualną formę i jeśli będzie szansa na start pomoże mi w pozowaniu, wprowadzi we wszystkie sprawy techniczne związane z zawodami.

Innymi słowy jednym pytaniem: Jak zacząć i gdzie się zgłosić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BzykuDG Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 10621 Napisanych postów 16182 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 272461
Do debiutów nie musisz nigdzie należeć. Do każdych innych zawodów już tak. Zgłaszasz się do danego klubu, opłacasz składkę i możesz startować .
Na Śląsku pod ręką masz Olimp Zabrze, gdzie Pan Jurek Szymański na pewno Cię oceni i pokieruje.
1

Kolarsko-gastronomiczny blog z elementami kulturystyki powered by SFD - http://www.sfd.pl/post-p18363444.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
BzykuDG
Do debiutów nie musisz nigdzie należeć. Do każdych innych zawodów już tak. Zgłaszasz się do danego klubu, opłacasz składkę i możesz startować .
Na Śląsku pod ręką masz Olimp Zabrze, gdzie Pan Jurek Szymański na pewno Cię oceni i pokieruje.


Dziękuję za odpowiedź :) Właśnie myślałam nad Olimpem:)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 24 Wiek 47 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 741
Pytanie za 100 punktów. W weteranach sa kategorie wagowe i wiekowe razem czy tylko leci wiek a waga obojetna?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
to zależy od rangi zawodów i ilości zawodników
w MPJiW są 2 kategorie wiekowe bez podziału na wagi, a klasyki i spodenki to już całkiem całkiem open
na zawodach rangi ME czy MŚ jest podział zarówno wiekowy jak i wagowy w kulturystyce i wiekowy w klasykach
czyli zależy jakie zawody Cię interesują i w jaką konkurencję celujesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 24 Wiek 47 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 741
Ok. Dziekuje za szybka odpowiedź. Przymierzam sie do MP w tym roku a w startowej chcialem miec 90 kg przy 178cm. Ale boje sie ze to moze byc za malo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 24 Wiek 47 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 741
Czyli jednym slowem jesc i trenowac a potem redukowac i wskoczyc na deski z tym co jest
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lordknaga Doradca
Ekspert
Szacuny 5384 Napisanych postów 15405 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 388219
jak chcesz startowac to startuj, nie przejmuj sie cyfrerkami i czy bedzie malo czy duzo przy takim wzroscie taka waga to nie jest malo, szkoda se gitary zawracac...

http://www.sfd.pl/Lordknaga_blogo_galeria-t1129580.html

LORDKNAGA - MOJA PRZYGODA Z CROSSFITEM - sponsored by reebok

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pierwszy konkurs w dziale - wygraj ISO P290 900g

Następny temat

SZACUNKOWE KOSZTY PRZYGOTOWAŃ DO ZAWODÓW.

WHEY premium