SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Podsumowanie Odżywek Białkowych - Dla Działu

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 26243

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 1286 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 20408
Podsumowanie Odżywek Białkowych

Siemka to mój drugi artykuł dla SFD więc może będzie lepszy od poprzedniego. Mianowicie poszperałem trochę w wyszukiwarce i wybrałem leprze artykuły na temat Białek i Odżywek Białkowych . Ma to na celu zmniejszenie ilości postów z pytaniami młodych o Odżywki Białkowe itp. Bo mam nadzieje ze zamieszczę tu wszystkie potrzebne informacje … A lepiej czytać artykuły niż wciąż powtarzające się pytania bo to staje się być nurtujące . Więc zaczynam do pracy …

Na początek to odżywki białkowe nie są suplementami czego nie powinniśmy mylić . Odżywka Białkowa niema na calu danie nam bezpośrednio niewiadomo jakich przyrostów mięśniowych ani efektów . Jej celem jest uzupełnienie diety o braki białka których nie jesteśmy sobie wstanie dostarczyć z powodu albo też braku czasu na zrobienie posiłku albo braku składników czy też pieniędzy na dietę . Odżywki Białkowe będą tylko uzupełnieniem diety i jakby jej wspomagaczem w trudnej sytuacji dla sportowca . Więc lepiej tego nie traktować jako Cudo Które Da Nam Góry Mięśni . Spożywam tyle gram na dzień ile potrzebne jest do uzupełnienia diety ... Dawki jednej porcji lepiej by nie przekraczały od 30 do 50 gram zależności od „ możliwości „ kulturysty ( zbyt spora dawka może spowodować niezłą biegunkę ) pyzatym jeśli zjesz zadużo białka to nie łudź się tym jeśli myślisz że przytyjesz niewiadomo ile i jak pięknych mięsni zbyt duża ilość spowoduje reakcje wręcz przeciwną przyspieszy twą przemianę materii i jeszcze możesz schudnąć a na dodatek dużo czasu spędzać w toalecie

Czym w ogóle jest białko i poco nam ?

BIAŁKA inaczej zwane proteinami są głównym materiałem budulcowym organizmu , stanowią aż 50 % suchej masy ciała człowieka. To właśnie z białka organizm buduje jak również odbudowuje własne tkanki i komórki .Białko jest więc bardzo ważnym składnikiem diety i musi być dostarczone z pożywieniem. Dzienne zapotrzebowanie na białko u dorosłego człowieka wynosi przeciętnie 0,8 g na każdy kilogram masy ciała. U kulturystów zapotrzebowanie jest zwiększone i wynosi około 2,5 do 3 g białka na kilogram masy ciała.

Dawkowanie ?

Po wyliczeniu z diety ile gram nam jest potrzebne nadzień białka i następnie z posiłków zjadanych danego dział liczymy różnice która jest brakiem białek do nadrobienia np. odżywką białkową . Te różnicę uzupełnimy sobie białkami z odżywki jak a mianowicie zależy od jej rozmiarów jeśli jest to koło 30 gram to możemy to potraktować jako jeden napój z odzywki w poże dnia kiedy nie spożywamy posiłku bądź uważamy że wtedy będzie najlepsze wypicie odżywki . Jeśli braki są większe od 30 gram i zbliżają się ku 50 - w z wyż lepiej sobie podzielić na 2 porcje bądź przy jeszcze większej ilości nawet 3 chodź to już są zbyt duże moim zdaniem braki i lepiej dopracować sobie dietę bo pewnie jest licha .

Rodzaje Białek ?

Wiadomo białko białku nie jest równe. Które białko jest najlepsze : serwatka, kazeina czy soja ? oczywiście soja zyskuje sobie rosnącą popularność, ale prawdziwy wybór dotyczy tylko dwóch białek : serwatki i kazeiny ( oba występują w mleku i produktach mlecznych ). Najnowsze badania świadczą o tym, że powinno się spożywać oba te białka. Białka serwatki powodują nagły, ale krótkotrwały wzrost stężenia aminokwasów w osoczu, natomiast kazeina wywołuje umiarkowany wzrost utrzymujący się przez dłuższy czas. Poza tym spożyta kazeina w większym ( o 34% ) niż serwatka jest wykorzystana do syntezy białka i nie ulega utlenianiu jako źródło energii. Dlatego lepiej jest jeść oba rodzaje białek

Jeszcze jest białko z mięsa tu zaliczają się wszystkie rodzaje mięs i ryb, białko to jest optymalnym źródłem aminokwasów potrzebnych do zwiększenia siły i masy. Mięso zawiera ponadto mnóstwo cennych składników odżywczych . Źródła w pożywieniu: powinieneś kupować mięso chude (dowolny rodzaj), najlepsze źródła tego białka to mięso drobiowe i chuda wołowina (wołowina zawiera naturalną kreatynę !!!) Bardzo ważnym źródłem tego białka są ryby - możesz spożywać wszelkie rodzaje . Odżywki bogate w tego typu białka nie istnieją …

Wybór białka ?

Więc wybór to również nie taka prosta sprawa musimy uwzględnić czy chcemy np. wszczegulności białko na noc które będzie długo wchłaniane i będzie karmiło nas przez noc . Czy np. białko rano po przebudzeniu czy też po treningu które ma na celu uzupełnić braki czy też zahamować katabolizm i taki białka są szybko wchłaniane .

To jaką odżywkę wybierzemy za leży wyłącznie od nas i naszych potrzeb więc bez sensowne są pytania „ Jakie białko jest najlepsze waszym zdaniem „ skoro i tak nie będziesz miał pieniędzy nawet na kupno 700 gramów danego specyfiku skoro koledzy polecą ci jakąś wypaśną nowość ze stanów i poco to . Lepiej pomyśl jaki posiłek spożywasz rano czy też po treningu czy też przed snem i jakie białko by ci się najlepiej przydało albo czy chcesz mieszaninę białek … potem ile masz pieniążków i jakie braki w diecie i powedug takich kryteria wybierz sobie odżywkę

OK to by było na tyle teraz pora w końcu wybrać białko więc by mieć rozeznanie nim wybierzesz się do sklepu to poniżej za mieszczę linki do postów gdzie wszelkie białeczka zostały opisane i pewnie coś cię zainteresuje …

1 ) Zacznijmy od Ostrawi najpopularniejsza ostatniego czasu więc wszystko co powineś wiedzieć na jej temat jest w następującym artykule :

https://www.sfd.pl/temat209435/

Napisane przez : czorcia 7

Ostrawia vs Firmowe białka

https://www.sfd.pl/temat223368/ 

Napisane przez : Leszek

2 ) POPULARNE oraz NAJCIEKAWSZE białka -> część II
+ tabele (od strony 8) : zdjęcia opakowań białaczek jak również ich charakterystyka :

https://www.sfd.pl/temat216491

Napisane przez : banan14_88

3 ) Ostrzeżenie przed kupowaniem towaru na allegro a mianowicie czym będziesz się truł jak tam towar kupisz

https://www.sfd.pl/temat138655/

Napisane przez : WILLHELM

To by było na tyle jeśli pojawi się jakiś nowy ciekawy artykuł czy też produkt to postaram się na bieżąco tu taj zamieszczać informacje ( w miarę możliwości czasowych )

Dziękuje za przeczytanie mam nadzieje ze się spodobał artykuł i jakiś sposób pomógł ( jeśli uważasz że zasłużyłem to mile widziane sogi )
2
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2097 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 69594
nie OstrAwia tylko OstrOwia !!!

Cytat roku by pio091: Ja mam 16 lat jestem w czasie cyklu metka jest cool ale musisz ją codziennie wypocić (zmniejsza skutki uboczne)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 599 Napisanych postów 23111 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 106556
w sumie dobrze,ze zostało zebrane w jeden post
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 1286 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 20408
RkW wybacz mi . Dzięki Damixxx no mam nadzieje że to komuś się przyda jeszcze z 2 takie inne podsumowania zrobie ... chodz to podsumowanie z kreatyną chyba nieprzeszło Ale może jak zrobie takie z 4 to to w całości podwieszą ... mam nadzieje obada się

Zmieniony przez - Gosteczek w dniu 2005-11-01 18:44:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 599 Napisanych postów 23111 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 106556
imo nie ma sensu podwieszac
jest przeciez post o najciekawszych artach działu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 15094 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 101723
a moim zdaniem w ogóle jakaś nagonka na soga, a nie art.

"Jak kraść, to miliony.
Jak ruchać, to księżniczki"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 5431 Wiek 44 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 32825
Wylliam - podzielam opinię.

Panuj nad wszystkim,nad czym możesz zapanować.
Resztę traktuj jak kupę gówna,
a jeżeli musisz paść,
to z dymiącym rewolwerem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a ja dąłem soga
bo mimo wszystko siedział chopek i to wklejał
choć faktycznie, lepszy jakiś konkretny art na dany ciekawy temat!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

CZY HMB NA MASE???

Następny temat

odżywki "zamiast" posiłków

WHEY premium