SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Podstawy dla nowego silacza.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7792

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 279 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7766
Nigdy nie byłeś na śiłowni?
Wydaje Ci się, że jesteś zbyt chudy, zbyt słaby i od jakiegoś czasu nie myślisz o niczym innym tylko o jak najszybszej poprawie swojej

sylwetki? Występuje pewnie jeden problem - nie wiesz jak masz do tego sie zabrac.
Moge Cie zapewnic, ze po przeczytaniu tego artykulu bedziesz posiadac wiedze odpowiednia do rozpoczecia cwiczen!

I. Podstawy Treningowe

Na poczatku musisz zrozumiec kilka podstawowych kwestii - samo chodzenie na silownie, pakowanie ile wlezie, machanie sztanga bez sensu, powtarzanie wielokrotnie tych samych cwiczen, czy popularne 'zrobienie se dwa racy pleckow w tygodniu zeby miec fajny trojkacik' nic Ci nie da! Mimo krotkotrwalego wrazenia, ze miesien ladnie 'spuchl' (w rzeczywistosci zwiazane jest to z doplywem krwi) nic to nie da (no, moze poza
kontuzjami).

Podstawa jest odpowiedni plan treningowy, poprzedzony treningiem ogolnorozwojowym - w ktorym rozruszasz do tej pory nie uzywane miesnie, nauczysz sie oblsugi sprzetu treningowego, poprawisz krazenie, przygotujesz CUN (Centralny Uklad Nerwowy) do wysilku, powiekszysz swoje pierwsze obwody, zwiekszysz sile miesni.
Czesto mozna zauwazyc jak znajomy z silowni przyprowadzi ze soba nowego, ktory nie wie nawet jak sie trzyma sztange i rozpoczyna trening ze swoim kumplem. Zrobia wspolnie trening klatki i bicepsu, a na drugi dzien nowy nie moze wstac z lozka, a trudnosc sprawia mu nawet podniesienie szklanki - mowi 'ten sport nie jest dla mnie' - i tak konczy sie przygoda z silownia.

Tak wiec, szczerze polecam trening ACT - Aerobiczny Trening Obwodowy. Koniecznie przeczytaj https://www.sfd.pl/Topic.asp?topic_id=18564&forum_id=8&Topic_Title=&forum_title=Trening .

II. Podstawy Zywieniowe

A wiec przeczytales artykul o ACT, kupiles karnet na silownie i jestes gotowy do budowania masy - halo, halo! Poczekaj moment. Pamietaj o odpowiednim zywieniu. To podstawa.
Kto nie je nie buduje masy, kto nie je nie zrobi dobrej redukcji tkanki tluszczowej.
Kto je zle i w zlych proporcjach, zamiast masy miesniowej buduje mase tluszczowa, ktora niestety w przeciwienstwie do miesni nie chce tak szybko spadac
Mamy wiele diet, nisko-weglowodanowe, tluszczowe. Skupimy sie na najprostszej dla przecietnego czlowieka diecie masowej. Tak wiec:

Aby miesien rosl potrzebujesz budulca - budulcem jest bialko.
Aby miec sily, potrzebujesz energii - energia sa weglowodany i tluszcze.
Aby organizm mogl poprawnie funkcjonowac, potrzebujesz witamin i soli mineralnych.
Woda to zyciodajna sila, staraj sie spozywac duzo wody mineralnej w ciagu dnia.

Teraz przygotuj sie na spora lekture, po ktorej bedziesz wiedzial prawie wszystko na temat ulozenia diety masowej - swietny artykul stworzony

przez quazara: https://www.sfd.pl/temat173140/

POPRAWNY trening i DOBRE odzywianie sa jak papuzki nierozlaczki. Jezeli obie papugi stoja na najwyzszym poziomie, z tygodnia na tydzien bedziesz widzial efekty. W lustrze, na wadze i na miarce - a o to przeciez w tym wszystkim chodzi.
Jezeli zas zaniedbasz ktoras z papuzek to druga bedzie bardzo nieszczesliwa - zle sie odzywiajac nie bedziesz mial energii podczas treningu, miesnie nie beda chcialy rosnac - wiec rob wszystko aby dopiac te dwa elementy na ostatni guzik.

III. Regeneracja

Zapamietaj glowne haslo - 'miesien rosnie wtedy kiedy odpoczywa'. Wzmozony wysilek na silowni wymaga wiekszej potrzeby na regeneracje organizmu. 8 Godzin snu w nocy to ABSOLUTNE minimum, dodatkowe zabiegi jak masaze, sauna, basen sa BARDZO wskazane, aczkolwiek w zadnym wypadku nie mozna mowic, ze sa wymagane. Dodatkowo, dla lepszej regeneracji polecam preparat zwany przez bywalcow forum "Aptecznym ZMA" Zincas Forte + Filomag b6. Zincas Forte (Cynk) niestety dostepny jest na recepte, chociaz w wielu aptekach nabedziesz ten preparat bez okazania recepty. Filomag b6 - bez recepty.
Dawkowanie: 1 tab. Zincas Forte przed snem + 4-6 Filomag b6. Wiecej informacji na temat oryginalnej i aptecznej znajdziesz w dziale sumplementacja - uzyj wyszukiwarki tematow.

IV. Suplementacja

Nie ma chyba nikogo kto by sie slyszal o odzywkach czy sumplementach diety.
Zrobimy podzial na sumplementy i odzywki.
Odzywki - czyli np. Gainery, bialka, bulki (odzywka weglowodanowo-bialkowa w proporcjach ok. 50%/50%), carbo. Wszystko to w skrocie mowiac to sproszkowane jedzenie. Pewnie nie raz uslyszysz na silowni 'kupie sobie niedlugo gainerka to znow mi ladnie pojdzie' - nie daj sie wmanewrowac, dobra dieta to wszystko czego Ci potrzeba, a odzywki sluza jedynie po to aby uzupelnic w niej braki - duzo latwiej rozrobic sobie do szkoly Bulka w shakerze, ktory zastapi posilek niz jesc ryz z kurczakiem badz 4 kromki chleba z wedlina. Duzo latwiej rowniez wypic na sniadanie 40g smacznego bialka, do tego zjesc zrobione przez siebie muesli niz przygotowywac wedliny itd. Krotko mowiac - ulatwiaja nam zycie!

Suplementy - tutaj juz nie jest tak prosto. Rynek zalewaja produkty za niemale pieniadze, kolorowe etykiety, piekne opisy dzialania bardzo rzadko pokrywaja z rzeczywistymi efektami. Zapamietaj podstawowa rzecz - nigdy nie sluchaj gadania glupot czlowieka sprzedajacego wszystkie te specyfiki - jego glownym zadaniem jest sprzedanie jak najwiekszej ilosci tych produktow aby tylko zarobic. Tutaj z pomoca przychodzi dzial suplementacja na tym wlasnie forum, zanim cos wezmiesz poczytaj na ten temat wszystko co jest do przeczytania.
Ale nie przejmuj sie - na razie jedynymi sumplementami ktore polecam Ci uzywac beda preparaty multiwitaminowe (szczegolnie polecam Maxivit Naturela), oraz kwasy Omega-3 (A tutaj bardzo korzystnie w stosunku cena/jakosc wypada preparat Olimpa) no i ZMA opisany w punkcie powyzej.

V. Porady 'specjalistow'.

Chodzac na silownie poznasz wielu ludzi. Wiekszosc z nich to stara szkola silaczy, ktorzy cech**a sie ogromnymi wymiarami i ograniczona wiedza na temat nowinek ze swiata kulturystyki. Wiekszosc widzac trening obwodowy skomentuje to "Klata i bary w jeden dzien? Po***alo Cie?" itd. ;)

Poza roznymi ciekawostkami dotyczacymi wad Twoich treningow, mozesz zasiegnac rad co do super-cykli sterydowych ktorych od kilku lat ludzie inteligentni nie stosuja, techniki wyciskania "za*** o klate i mocno odbij " itp.
Te forum to prawdziw skrab - znajdziesz tu doslownie wszystko czego potrzebuje mlody kulturysta. Powowdzenia w cwiczeniach!


Komentarze co do artykulu mile widzane

Zmieniony przez - Gi w dniu 2006-03-12 16:58:56

http://www.sfd.pl/temat253001/ <-- Dla nowych silaczy

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 121 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3474
spoko art, wszystko zwiężle zarysowane, czyli to co najważniejsze, reszta zalezy od odbiorcy czy na tym poprzestanie i bedzie dalej walił sztangą o klate az kiedyś se ząbki wybije, czy może zagłebi się w temat i bedzie ćwiczył i myślał jednocześnie(podwójny ból:)

Ten kto myśli, że wie już wszystko, nie wie NIC!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 5049 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 107356
No GI postarałes sie!!Swietny artykuł
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 19680 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 52823
Poczatek ok dalej ni moge doczytac bo spac mi sie chce, ogolnie takich postow troszke jest ale malo ludzi je czta zakladaja posty nie patrzac czy juz cos jest

Czy jest forma Czy nie!
Ja i tak KOKSUJE!
--==GAINER TEAM==--
AllianceBJJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2015 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 18472
nie no sog sie nalezy szkoda ze nie napisales tego 3 miesiace wczesniej.

http://www.sfd.pl/temat272567/ wejdz dowiesz sie wiecej
http://www.sfd.pl/temat273747/ przeczytaj zanim zlozysz nowy post
http://www.sfd.pl/Siatkówka_-_zasady_gry-t299929.html siatkowka zasady
http://www.sfd.pl/koszykowka_zasady-t299570.html zasady gry w kosza
http://www.sfd.pl/temat284454/ przedramiona wg mnie
http://www.sfd.pl/siatkowka_zasady-t299929.html siatkowka zasady
Tylko Legia/Narew/Hutnik

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 1564 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11141
fajny art ale jedno mnie dziwi

Kto je zle i w zlych proporcjach, zamiast masy miesniowej buduje mase tluszczowa, ktora niestety w przeciwienstwie do miesni nie chce tak szybko spadac

Myślałem że mięśnie które uzyskamy już są cały czas i teraz nie bardzo wiem w jaki sposób miałyby być one spalane??

Proponuję na start zarobek w wysokości ok 2000zł. 100% ONLINE, min. 18lat.
-Bez Polecania
-Bez Inwestycji
-Bez Sprzedaży
kontakt: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 19680 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 52823
Masa miesniowa moze spasc wystarczy udany melanz, wakacje bez cwiczen, kontuzja, choroba, zla dieta

Czy jest forma Czy nie!
Ja i tak KOKSUJE!
--==GAINER TEAM==--
AllianceBJJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 1564 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11141
hmmm to mnie teraz zdziwiło myślałem że mięsień już osiągniety jest cały czas. Udany melanż?? ale chyba nie jednorazowy?? Czytałem kiedyś że nie spada mięsień tylko kiedy przestajemy ćwiczyć i jemy tyle samo to przykrywa się on tłuszczem.

Proponuję na start zarobek w wysokości ok 2000zł. 100% ONLINE, min. 18lat.
-Bez Polecania
-Bez Inwestycji
-Bez Sprzedaży
kontakt: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 19680 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 52823
Spada bo nie ma bozdzcow do wzrostu ani do utrzymania go. To samo podczas redukcji

Czy jest forma Czy nie!
Ja i tak KOKSUJE!
--==GAINER TEAM==--
AllianceBJJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
sog dla ciebie(moj pierwszy wystawiony) gdybys mial ochote mi udzielic kilka indywidualnych rad to napisz na gg:3193663 i kazdy kto sie zna moze pisac;) tez chce robic mase ale ciagle mam pewne problemy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no super ten artykul naprawde GIT lap soga
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co zrobić zweby wyzeżbić ciało

Następny temat

dieta do oceny

WHEY premium