SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Podstawy - czy dalej FBW i jaka suplementacja

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1824

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

mężczyzna

Wiek

23lata

Waga

82kg

Wzrost

185cm

Cel treningowy

Zawarte w poście

Staż treningowy na siłowni

12 miesięcy

Uprawiane inne sporty

Koszykówka

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Sieciowa siłownia

Dieta

Zawarte w pytaniu

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Raczej brak, lordoza lędźwiowa

Zażywane suplementy

Zawarte w poście (białko, niedawno fat burner)

Ostatnio przerabiany plan

Zawarte w pytaniu

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nigdy nie testowałem maxów, na klatę 60kg 5x6, przysiady 5x30kg (początek i uczę się techniki przy lustrze więc nie szalałem z obciążeniami)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 29 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 71
Cześć,
Jak najkrótszy opis sytuacji: 1.85m wzrostu, 82kg - przygodę z siłownią zacząłem rok temu i szczerze mówiąc czuję się trochę jak dziecko we mgle i w końcu chcę to zmienić a nie chodzić tam licząc na cuda. Przez pierwsze 11 miesięcy mojego "FBW" robiłem tylko górę jak typowy bocian, dietę z liczeniem kalorii trzymałem pierwsze 3-4 miesiące(z obciętymi kcal). Zaczynałem od obwodu w pasie 103cm - on stał się moją główną motywacją do ruszenia d*py. Aktualnie chcę podejść do tematu bardziej świadomie i nazwijmy to - profesjonalnie. Jest to mój najdłuższy staż na siłowni, wkręciłem się i jestem pewny, że będę cisnął dalej więc mam parę pytań. Chodzi mi o nakierowanie na właściwe tory ;) Cel - na początku najważniejszym było dla mnie zrzucenie opony i ogólna poprawa sylwetki i siły a teraz będzie to jedno z moich pytań.
- Czy jeśli "górę" przy moim "FBW" już sobie jako tako wypracowałem (np "mam plecy" i podciągam się sam - o czym myślałem przy poprzednich epizodach na siłowni, że jest to dla niemożliwe) to na tym etapie powinienem przerzucić się już na splita czy tak jak to teraz założyłem ćwiczyć: dzień 1 nogi+brzuch, dzień 2 góra, dzień 3 wolne/interwały, dzień 4 nogi+brzuch, dzień 5 góra, dzień 6 wolne/interwały itd.(w celu nadrobienia zaległości z nogami)?
- Aktualne obwody talia: 82cm, biodra 94cm - te 94 cm zatrzymało mi się już parę miesięcy temu i nie mogę z tym ruszyć mimo wplatania(niestety nieregularnie) interwałów na zasadzie: 5 min szybkich interwałów, 5 min przerwy, 20/25min biegu, 5 mi przerwy i 5 min długich interwałów. Nie ukrywam, że nie jestem z tego zadowolony a "fat" cały czas na brzuchu jest i jego szczególnie chciałbym się pozbyć(wiem, że nie da się zrobić tego w wybranych miejscach). Stąd problem czy w takiej sytuacji ćwiczyć pod masę czy rzeźbę?
- podział makroskładników - białka trzymać pewnie najwięcej ale co z węglami i tłuszczami? Co trzymać wyżej żeby "bebzun" znikał? Czy trzymać nadwyżkę czy obciąć kalorie dowiem się z poprzedniego punktu ;D
- ostatnie ale nie mniej ważne - chciałbym żebyście polecili mi możliwie jak najbardziej efektywny/optymalny zestaw supli/odżywek do ustalonych celów. Czytałem o tym, nie dokopałem się do jakiegoś pomocnego tekstu w tym temacie. Więc co z czym i kiedy byłoby najlepiej połączyć? Od razu po treningu stosuje białko WPC plus protein instant bo zanim dotrę do domu i coś zjem mija jakieś 40-60 min. Oprócz tego od 3tyg testuje sobie fat burnera i myślałem o kupnie tribulanu, może jakiejś kreatynie, cytrulinie - no właśnie - nie wiem. Nie wiem co warto a czego nie i jak by to połączyć, także proszę o pomoc! Uprzedzam, że czasu na siedzenie w kuchni przez pracę i dojazd na trening za dużo nie mam, dlatego ważna dla mnie jest też prostota :D
Może znajdzie się ktoś kto chciałby mi trochę tę mgłę rozwiać, każda odpowiedź się przyda!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
1 Nogi nadrobią https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html jak juz trenujesz rok daj push pull lug gór pull góra push nogi
2 Tu już mozłiwe że z dietą trzeba powalczyć i jej się przyjrzeć dziale odżywianie
3 Na nadwyzce Ci nie zginie brzuch, musisz wyliczyć ile potrzebujesz i dać na początek dietę zbilansowaną ok 2-2.3 g białka 0,8-1.2 tłuszczy reszte węgli ale tak patrze na ankietę to przy 185 cm 82 kg trochę mało, mozłiwe ze masz sylwetkę skinny fat
4 40-60 min to dużo nie jest jak masz braki to jak najbardziej wpc mozesz uzupełnić braki białka w diecie, tribulus zbędny, cytrulina także chyba że chcesz pompe na treningu to jakiś miks aakg z cytruliną jak najbardziej, kreatyna może być na tym etapie w stałej suplementacji

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
Musisz realnie ocenić swoją sylwetkę czy chcesz budować masę czy redukować bo tutaj będzie zasadnicza różnica w sposobie odżywiania.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 29 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 71
Tak, wyglada to na skinny fat - z tym, że pewnie dzieki temu, ze ćwiczyłem nie jestem już typowo „sflaczały” poza talia
Chce przełamać zastój z obwodem brzucha wiec stawiam w takim razie na redukcje- czy w przypadku takiej sylwetki będą jakieś szczególne wskazania?


Zmieniony przez - Fibe7 w dniu 2017-11-30 07:06:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
W przypadku takiej sywetki najczęściej jest zagłodzenie i brak masy mięśniowej. I trzeba tej masy zbudować rozsądną dietą

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 29 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 71
Ok, czyli jeśli chodzi o kalorie zacząć od poziomu zapotrzebowania ze zbilansowana dieta czy odrazu dołożyć trochę kcal? + trening według wskazań Anubis
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12030 Napisanych postów 160407 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234286
osobiscie bym zaczal od bilansu zerowego:)

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Jeśli wstawisz jakieś fotki sylwetki to pomożemy obrać właściwy kierunek.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 29 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 71
OK, wstawię jutro











Zmieniony przez - Fibe7 w dniu 2017-12-03 18:58:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 29 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 71
Wstawione
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
Trzeba redukować bo faktycznie na tym brzuchu sporo siedzi tego tłuszczu.
Mocny trening siłowy plus odpowiednia dieta i będzie w porządku, ale tego brzucha trzeba co nieco zrzucić.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW - ocena, korekta

Następny temat

Rozpoczęcie treningów w domu podczas redukcji

WHEY premium