SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Podrażnienie szyi po goleniu

Wysłana -
Witam,

odkąd pamiętam, od zawsze miałem problem z krostkami na szyi, które pojawiają się zawsze zazwyczaj następnego dnia po goleniu. Nie ma znaczenia, czy gole sie z wlosem, czy pod wlos, czy stosuje pianke innej firmy - efekt za kazdym razem ten sam. Na policzkach jednak jest wszystko w porządku. Dermatolog zalecił stosowanie maści clindacne bezpośrednio po goleniu, po pewnym czasie, kiedy to nie pomagało - bepanthen, jednak żadnych efektów poprawy niestety nie zaobserwowałem. Używam pianki gillette maszynki gillette fusion proglide, natomiast balsam po goleniu - nivea.

Czy miał ktoś kiedyś podobny problem, który udało mu się zwalczyć? Z góry dziękuję za wszelką pomoc.Zmieniony przez - krissu8 w dniu 2018-02-09 11:35:08

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Sprawdzałeś może maszynkę elektryczną ? Wprawdzie aż tak dokładnie się nie ogolisz ale również podrażnień może być mniej.
Wysłana -
Z elektrycznymi nie miałem jeszcze styczności, przerzuciłem się z jednorazówek typu BiC Flex 3 na Fusion ProGlide Styler.
Wysłana -
nie aż tak ale miałem, u mnie pomogło moczenie we wrzątku (zagotowanej) wodzie. Teraz w sumie odczekuje parę minut bo przy wrzątku musiałem pod zimną dawać bo jednak ostrza były zbyt gorące, wypróbuj.
aha, i twarz do góry żeby skóra była jak najbardziej .. "naprężona". Jeden ruch maszynką w moim przypadku i jest ścięte wszystko.


Zmieniony przez - najdus w dniu 2018-02-09 15:52:55
Wysłana -
a jesli mozna spytac - jakiej uzywasz? ;)
Wysłana -
Takie najtańsze gillette z marketu XD
Łapie taką która jest pod ręką, na początku często wymieniałem bo wydawało mi się, że muszę często wymieniać - 5,6 goleń i zmiana ale jak nauczyłem się lepiej posługiwać maszynką to bez różnicy, wymieniam teraz rzadko, jak już na prawdę jest tępa. Kwestia dobrze naprężonej skóry, czym bardziej tępa maszynka tym wolniej jadę. Aha, no i zawsze się gole po prysznicu.
Wysłana -
Miałem podobny problem, polecam spróbować elektrycznej bądź golenia samą maszynką z szarym mydłem bądź płynem do higieny intymnej ;) Bez pianki, bez żelu po goleniu. Mi pomogło :)
Wysłana -
Kiedyś miałem podobnie przy zwykłej , znajomy również i właśnie po przejściu na elektryczną duża poprawa , kwestia jeszcze jak gęsty zarost bo nią aż tak dokładnie ciężko może być się ogolić.
Wysłana -
Powiem tak u mnie był problem i sam po czasie częstszego golenia przeszedł.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź