SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Podrażnienie szyi po goleniu

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5336

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 33 Wiek 27 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4061
Witam,

odkąd pamiętam, od zawsze miałem problem z krostkami na szyi, które pojawiają się zawsze zazwyczaj następnego dnia po goleniu. Nie ma znaczenia, czy gole sie z wlosem, czy pod wlos, czy stosuje pianke innej firmy - efekt za kazdym razem ten sam. Na policzkach jednak jest wszystko w porządku. Dermatolog zalecił stosowanie maści clindacne bezpośrednio po goleniu, po pewnym czasie, kiedy to nie pomagało - bepanthen, jednak żadnych efektów poprawy niestety nie zaobserwowałem. Używam pianki gillette maszynki gillette fusion proglide, natomiast balsam po goleniu - nivea.

Czy miał ktoś kiedyś podobny problem, który udało mu się zwalczyć? Z góry dziękuję za wszelką pomoc.







Zmieniony przez - krissu8 w dniu 2018-02-09 11:35:08
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Sprawdzałeś może maszynkę elektryczną ? Wprawdzie aż tak dokładnie się nie ogolisz ale również podrażnień może być mniej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 33 Wiek 27 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4061
Z elektrycznymi nie miałem jeszcze styczności, przerzuciłem się z jednorazówek typu BiC Flex 3 na Fusion ProGlide Styler.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 260 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 24902
nie aż tak ale miałem, u mnie pomogło moczenie we wrzątku (zagotowanej) wodzie. Teraz w sumie odczekuje parę minut bo przy wrzątku musiałem pod zimną dawać bo jednak ostrza były zbyt gorące, wypróbuj.
aha, i twarz do góry żeby skóra była jak najbardziej .. "naprężona". Jeden ruch maszynką w moim przypadku i jest ścięte wszystko.


Zmieniony przez - najdus w dniu 2018-02-09 15:52:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 33 Wiek 27 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4061
a jesli mozna spytac - jakiej uzywasz? ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 260 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 24902
Takie najtańsze gillette z marketu XD
Łapie taką która jest pod ręką, na początku często wymieniałem bo wydawało mi się, że muszę często wymieniać - 5,6 goleń i zmiana ale jak nauczyłem się lepiej posługiwać maszynką to bez różnicy, wymieniam teraz rzadko, jak już na prawdę jest tępa. Kwestia dobrze naprężonej skóry, czym bardziej tępa maszynka tym wolniej jadę. Aha, no i zawsze się gole po prysznicu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 121 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 78
Miałem podobny problem, polecam spróbować elektrycznej bądź golenia samą maszynką z szarym mydłem bądź płynem do higieny intymnej ;) Bez pianki, bez żelu po goleniu. Mi pomogło :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Kiedyś miałem podobnie przy zwykłej , znajomy również i właśnie po przejściu na elektryczną duża poprawa , kwestia jeszcze jak gęsty zarost bo nią aż tak dokładnie ciężko może być się ogolić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 23 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 164
Powiem tak u mnie był problem i sam po czasie częstszego golenia przeszedł.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Morsowanie wpływ na serce

Następny temat

Pomoc z wynikami

WHEY premium