SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Podnoszenie ciężarów może zniknąć z Olimpiady

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3380

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5254 Napisanych postów 19360 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336250
info ze strony przeglądu sportowego...

Może dojść do usunięcia z programu igrzysk olimpijskich w Paryżu w 2024 roku podnoszenia ciężarów, jeżeli dyscyplina nie poradzi się z problemem dopingu - wynika z ustaleń podjętych podczas sesji Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) w Limie.

MKOl, który w piątek zagroził Międzynarodowej Federacji Podnoszenia Ciężarów (IWF) bardzo poważnymi sankcjami, zażądał, aby do grudnia został przedstawiony nowy, skuteczny program walki z dopingiem.

- Nasze stanowisko w tej sprawie jest jasne, jeżeli federacja nie będzie sobie w stanie samodzielnie poradzić z narastającym problemem, dyscyplina będzie musiała ponieść tego konsekwencje. Nadzór nad programem walki z dopingiem będzie prowadził nie tylko MKOl, ale także Trybunał ds. Sportu w Lozannie (CAS) oraz Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) - zakomunikował w Limie wiceprzewodniczący MKOl Australijczyk John Coates. W stanowisku MKOl podkreślono, że nie można tolerować sytuacji, gdy podczas tych samych zawodów sztangistów ponad połowa zwycięzców zostaje zdyskwalifikowana za stosowanie zabronionych środków.

Ustalenia sesji MKOl w Limie dotyczące dopingu w podnoszeniu ciężarów to już drugi w ostatnich dniach apel władz światowego sportu w tej sprawie. We wtorek CAS wezwał IWF do wycofania z tegorocznych mistrzostw świata w amerykańskim Anaheim dziewięciu reprezentacji narodowych najbardziej zagrożonych dopingiem. Sprawa dotyczy reprezentacji, których zawodnicy i zawodniczki (minimum trzy osoby) podczas powtórnych badań próbek pobranych w trakcie igrzysk olimpijskich w Pekinie w 2008 i Londynie w 2012 roku zostali przyłapani na stosowaniu zabronionych środków. Chodzi o ekipy Rosji, Kazachstanu, Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Mołdawii, Ukrainy, Turcji i Chin. Do rozpatrzenia wniosku CAS została powołana w IWF specjalna trzyosobowa komisja. Jej zadaniem jest przygotowanie stanowiska na posiedzenie komitetu wykonawczego IWF, który zbierze się w Bukareszcie w dniach 30 września - 1 października. Jak podkreślił CAS, sprawa sankcji w stosunku do wszystkich dziewięciu państw nie jest jednoznaczna i będzie wymagała indywidualnego rozpatrzenia. W przypadku jednych ekip narodowych były bowiem tylko trzy wykryte przypadki, natomiast w innych m.in. Rosji i Kazachstanu - dziesięć.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14674 Napisanych postów 53176 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400626
Ciekawe czy tylko straszenie, czy realna groźba...

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5254 Napisanych postów 19360 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336250
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14674 Napisanych postów 53176 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400626
No ja wiem że komunikat oficjalny tylko chodzi mi czy groźba jest realna. Mam nadzieję, że nie.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5254 Napisanych postów 19360 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336250
georgu
No ja wiem że komunikat oficjalny tylko chodzi mi czy groźba jest realna. Mam nadzieję, że nie.


Tak jak pisaliśmy że takie czy podobne komunikaty już sie pojawiały w przeszłości , jednak od kilku lat nagonka na dopingowiczów przybrała na sile.
Najlepszym przykładem jest powstanie w Polsce POLADA , która jak widać zaczęła swoją pracę od mocnej kontroli na World Games....ciekaw jestem kiedy i czy ukażą się oficjalne wyniki przeprowadzonych kontroli.
Podobno pobrano 300 próbek....skąd mieli na to kasę ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14674 Napisanych postów 53176 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400626
Dla mnie ściganie dopingu jest bez sensu. Nie mówię żeby pochwalać,ale...
Straci na tym widowisko. Ludzie chcą oglądać niesamowite wyczyny, a nie przeciętniaków
Kibice przerzucą się na widowiska typu WWE czy inny wtf, no ale
1

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5254 Napisanych postów 19360 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336250
Mnie najbardziej dziwi że w dobie tak powszechnego dostepu do wszelkich informacji...tak wielu czołowych zawodników z różnych krajów , zaliczyło wpadki.
Nawet na necie można znaleźć info na temat ewentualnego czasu póltrwania itd...dlatego nie bardzo mi pasuje jak to możliwe żeby kogoś trafiono np. na nandrolonie ???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14674 Napisanych postów 53176 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400626
Dla mnie to nie tyle głupota zawodników, co chyba polityka i ustawione akcje- ale to tylko moja opinia. Może są tacy szaleńcy.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5254 Napisanych postów 19360 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336250
Nie chce mi się wierzyć żeby znani zawodnicy z dużym stażem , ryzykowali branie takich środków....
Jedyne co przychodzi do głowy , to felerny under...


Zmieniony przez - W Z O R EK w dniu 2017-09-21 19:05:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14674 Napisanych postów 53176 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400626
Albo trefny towar, ale znowu na takim poziomie nie mieć pewnego źródła?

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5254 Napisanych postów 19360 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336250
georgu
Albo trefny towar, ale znowu na takim poziomie nie mieć pewnego źródła?


Wszystko zależy z czyjej kieszeni jest na to kasa...?
Jak ze swojej co całkiem możliwe , i źródło może być różne...diler też osobiście tego nie robi.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trójbój

Następny temat

Proba bicia rekordu Guinnessa w armwreslingu

WHEY premium