SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Podejrzenie uszkodzenia chrząstki trójkątnej???

temat działu:

Zdrowie i Uroda

Ilość wyświetleń tematu: 29687

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 6 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 70
Witam mam na imię Sebastian i mam problem z prawym nadgarstkiem. Mój problem zaczął się jakiś rok temu, ćwiczyłem na siłowni bez większej rozgrzewki i jeździłem na rowerze na jednym kole z zepsutym przednim amortyzatorem. Po pewnym czasie zaczął bolec mnie nadgarstek... poszedłem do chirurga, jak zwykle RTG i gips 2 tygodnie potem ćwiczenie gąbką w wodzie przez tydzień, nic nie pomogło... pojechałem na wakacje trochę poszalałem nadgarstek jeszcze bardziej doprawiłem, wróciłem z wakacji znowu chirurg i znowu gips tym razem 4 tygodnie i 15 zabiegów rehabilitacyjnych (krio, prądy, laser) chirurg stwierdził ze musi być operacja (chrząstka trójkątna uszkodzona)... coś naciąć coś zszyć i będzie dobrze ale nie do końca... Będzie boleć przy niektórych ruchach ... wiec się wystraszyłem pojechałem do innego chirurga który stwierdził to samo (uszkodzenie chrząstki trójkątnej) i operacja za 7 tys. Do tego nie daje mi żadnej gwarancji ze będzie dobrze i ze ręka będzie sprawna tak jak przedtem.... Posiedziałem trochę w domu, rodzice ponarzekali znajomym którzy polecili innego lekarza, pojechałem i on widzi to tak: Nie ma co robić operacji... trzeba na razie leczyć to zastrzykami (z kolagenem) i jeden zastrzyk z mojej krwi po to żeby się to zaczęło samo zaleczać, mam praktyki w szkole :/ z jednych już mnie wyrzucili teraz jestem u kolegi mojego taty i on ma mi dać trochę folgi ... po 5 zastrzykach miała być poprawa... Ostatnio bylem na 10-tym zastrzyku... nie czuje poprawy własnie miałem kolejny rezonans z którego doktor ma wywnioskować czy jest lepiej. Rok czasu siedzę z rozwaloną ręka... Nie mogę nawet sprzątać w domu bo mnie boli :/ i chciał bym się zwrócić do Was czy mieliście kiedyś podobny przypadek możne da się to wyleczyć jakoś inaczej. Z góry dzięki :/

Helimed 1 strona

Helimed 2 strona

Voxel




Zmieniony przez - Kaczy1950 w dniu 2013-08-15 22:53:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Aby zminimalizować urazy stawów, czy to nadgarstków, czy to stawów skokowych, barkowych, należy wykonywać porządną rozgrzewkę przed treningiem, nie tylko siłowym, a po sesji treningowej dobrze byłoby chociaż 5-10min poświęcić na rozciąganie i rollowania (chociaż ćwiczonej części), w ten sposób jesteśmy w stanie uniknąć, albo zminimalizować ryzyko wystąpienia problemów ze stawami.

Kompleks chrząstki trójkątnej (TFCC – Triangular Fibrocartilage Complex) to grupa tkanek chrzęstno- więzadłowych, które znajdują się między kością łokciową, a kośćmi nadgarstka. Kompleks ten, złożony jest z dysku, więzadła łokciowo- nadgarstkowego, więzadła promieniowo-łokciowego grzbietowego i dłoniowego, pochewki ścięgnistej prostownika łokciowego nadgarstka. TFCC jest głównym stabilizatorem stawu promieniowo-łokciowego dalszego oraz wspiera stabilność stawu promieniowo-nadgarstkowego.

Jeśli uraz jest poważny, zazwyczaj zaleca się operację, po operacji należy rozważyć fizjoterapię, gdyż to będzie miało kluczowe znaczenie, w drodze do powrotu do zdrowia. Pamiętaj, że operacja to dopiero połowa sukcesu, a o ostatecznym powodzeniu zadecyduje proces rehabilitacji i Twoje zaangażowanie. Dlatego też znalezienie odpowiedniego fizjoterapeuty z Twojej okolicy, będzie dobrym krokiem, jeśli nie znasz nikogo odpowiedniego, możesz zapytać o kompetentną osobę w dziale Zdrowie i uroda: https://www.sfd.pl/Zdrowie_i_Uroda-f113.html. Na ten czas warto wspomóc swoje stawy np.: https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Flex_All_Complete-opis33950.html, dzięki fizjoterapii i odpowiednim suplementom oraz odpowiedniej regeneracji i diecie na pewno wrócisz do sprawności, być może nie takiej, jaką wyróżniałeś się przed urazem, ale miejmy nadzieję, że zbliżonej.



1

Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 6 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 70
Dostane jakąś odpowiedź ? :P
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 154 Napisanych postów 1971 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15863
Chrząstka trójkątna 100% się nie zregeneruje. Po jakimś czasie się zabliźni ale nie jest to ta sama tkanka co przedtem. Sam mam uszkodzoną chrząstkę trójkątną od 3 lat, jest lepiej niż na samym początku, bólu jakiegoś większego nie odczuwam ale niektórych ćwiczeń już nie mogę robić np. uginanie nadgarstka podchwytem.Jednak jest dużo lepiej niż na samym początku.Dla poprawy możesz zastosować okłady z korzenia żywokostu lekarskiego, na pewno odczujesz poprawę, jednak chrząstka się nie zregeneruje 100% .Co do artroskopii rokowani dojścia do pełnej sprawności są większe, im mniejszy jest uraz chrząstki .Ja niedługo będę mieć artroskopię z NFZ i jestem dobrej myśli.Jakiś informacji możesz uzyskać szukając informacji na temat TFCC (angielska nazwa).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 6 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 70
Tak wiem, przeszperałem cały internet wpisując (TFCC itp.) Kolega polecił mi odżywki L glutamina+ forflex +vita-min(z olimpa) Pomogło by to coś ? Ile czekałeś na Artroskopie z NFZ, ponieważ mi powiedzieli prywatnie 7 tys. i że nie gwarantują 100% poprawy ? Czy leczysz obecnie czymś tą chrząstke ? Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 154 Napisanych postów 1971 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15863
Na artroskopie czekam od 7 miesięcy, a za około miesiąc powinienem mieć zabieg. Co do odżywek to nie spodziewaj się jakiś super efektów. Poprawę odczujesz po okładach z k. żyw.lek. jak wyżej wspomniałem, jeśli nie jesteś zbyt wymagający to te okłady powinny Ci wystarczająco przywrócić sprawność w nadgarstku .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 6 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 70
Problem w tym że u mnie nie występuje tylko ból... :/ podczas ruchu nadgarstka w góre i dół (chrupie,strzela,przeskakuje) takie uczucie. w ruchu w bok (chrobotanie,obcieranie tak jak by kość była karbowana) Też kolega ma takie objawy ?
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 154 Napisanych postów 1971 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15863
U mnie chrobocze/strzyka przy rotacji nadgarstka/ruchach w bok, najbardziej rano.Jaka nadgarstek rozgrzeje ściskaczem to strzykanie jest mniejsze. Radzę Tobie nie sprawdzać za dużo czy coś pstryka, gdyż może to tylko nasilać ból (ja tak mam).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 6 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 70
No własnie w tym problem że już jestem tak jak by od tego uzależniony... sprawdzam co chwile czy możne się polepsza... czasami to chrobotanie ustaje na kilka godzin ale potem nagle wraca... w poniedziałek sprawdzę te okłady i dam znać jak efekty :p A tak wgl. jaki czas okładów, ile dziennie i po ilu czułeś poprawę ?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 154 Napisanych postów 1971 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15863
Też tak miałem że co chwile sprawdzałem ale jakoś mi się odechciało. Jak masz dobrze rozgrzany nadgarstek to chrobotanie powinno się zmniejszyć.Okłady rób sobie na całą noc. Co do poprawy to nadgarstek już mnie nie boli po dniu treningu( oczywiście unikam niektórych ćwiczeń i nie przesadzam z ciężarami). Poprawę odczułem już po paru dniach, a mianowicie zmniejszył się ból i sztywność nadgarstka.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 6 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 70
Nie no u mnie o treningu nawet nie ma mowy ;P ja myje zęby/ścieram kurze i potrafi mnie po chwili masakrycznie boleć nadgarstek Oprócz okładów leczyłeś czymś jeszcze? Czytałem na internecie to są to starte liście i je rozrabia się z wodą ? w aptece powiedzą mi jak to się robi lub pisze to na ulotce/opakowaniu ? Sory ze tak nudzę ale dotąd nie miałem nikogo z takim urazem do pogadania i chce się dowiedzieć jak najwięcej :P
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 46 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 5
Witam, Bardzo interesuje mnie czy któras z osób piszacych na forum badz ktos nowy moze sie wypowiedziec na temat uszkodzenia chrzastki trójkatnej czy komus udało sie wyleczyc nadgarstek bez operacji? Czy ktos kto miał artroskopie i naprawe chrzastki moze powiedziec ze jego nadgarstek jest taki jak przed uszkodzeniem? Ja równiez obawiam sie ze mam uszkodzona chrzastke po wypadku samochodem, miałam złamany wyrostek łokcia a, pózniej okazało sie jeszcze ze nadgarstek mnie boli głównie odczówam klikanie , przeskakiwanie i ból lekarz nie zobaczywszy nawet mojego nadgarstka nie przejawił checi obejrzenia go powiedział ze po jakims czasie to przejdzie a jak narazie nic takiego nie zaobserwowałam a czas leci:(
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

niskie cisnienie rozkurcozwe

Następny temat

Trening a rozwalenie głowy

WHEY premium