SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Podczas treningu

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2981

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 241 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3405
Najlepiej napój izotoniczny, to wiem. Ale w kwestii picia wody podczas treningu to słyszałem taką opinię, że jeśli trening trwa ok.1 godziny, to lepiej wody nie pić w trakcie ale po. Elektrolit się rozcieńcza W przypadku dłuższego treningu to z musu trzeba, żeby się za bardzo nie odwodnić.
Pić, czy nie pić oto jest pytanie

kulmar

Pozdrawiam

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 5644 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 79473
Ja jezeli sie nie napije wody podczas treningu po ciezkim cwiczeniu musze dluzej odpoczywac

Borsuk Kucharz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1559 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15619
Pić koniecznie. Pijąc wodę uzupełniamy elektrolity a nie rozcienczamy. Nie wiem skąd słyszałeś taką bzdurę.

Ja do każdego treningu wypijam 1,5l wody z jedną porcją (ok.42g = 3 miarki) proszku Isostara, może też być podobna ilość odżywki carbo. Podawanie węglowodanów podczas treningu oszczędza aminokwasy.

Moderator Odżywianie i Suplementacja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 241 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3405
Dzięki, biegnę do sklepu po Isostara w proszku

kulmar

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 191 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18119
Ja słyszałem taką opinię na temat picia wody, że nie powinno się bo:
1) schładza organizm, nie pozwala organizmowi się rozgrzać (porównanie - tak jak by na gorący silnik wylac zimną wodę)
2) Po wypiciu czegokolwiek krew zamiast do mięśni płynie do żołądka co nie pozwalia nam trenować tak jakbyśmy chcieli...
3) Wypicie 1.5 litra wody na siłę nie może być zdrowe - na pewno bardzo obciąża nerki. Przecież wy wypijacie butelkę wody podczas ok. 45 min - 1 h. Kiedy podczas dnia tyle pijecie. ?


-=Ziomal=-
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dev zastanawiam sie, czy przyjemnie byloby trenowac usychajac z pragnienia. A zreszta nie wiem czy picie czystej wody obciaza nerki. Poza tym czy w czasie dnia przerzucasz tony zelastwa?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 191 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18119
Zawsze można małego łyczka wziąć, albo zmoczyć usta, ale wypicie podzczas treningu 1,5 litra wodny nie może wyjść na zdrowe.

-=Ziomal=-
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1559 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15619
ad 1.
jeżeli woda nie jest lodowato zimna, róznica temperatur między ciałem a płynem jest niewielka (15-20st.C) więc nie można porównywać organizmu 36,6stC z silnikiem (nawet 100stC)

ad 2.
To prawda że krew moze zejść do zoładka ale nie wierzę w obnizenie zdolności do wysiłku przez wypicie czystej wody z niewielką ilością weglowodanów. Z mojej praktyki wynika co innego.

ad 3.

Nie piję na siłę. Gdyby produkowali butelki 2l to pewnie też bym wypił, czasem łapię się że te 1,5l to za mało.

Podczas dnia wypijam 2-3x tyle co na treningu.

Moderator Odżywianie i Suplementacja


Zmieniony przez - Atomic w dniu 01-04-23 11:35:39
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Woda, ale jaka

Następny temat

wyskok,super dunks

WHEY premium