SFD.pl Odżywki i suplementy

Dodaj odpowiedź

Poczatkujaca Para

Wysłana -
Witam.
Proszę o poradę w sprawie suplementacji.
Ja facet 98kg... planuje zgubic 15kg. Ogolnie nie jestem spasiony, mam tylko brzuch jak w ciąży :)
Druga osoba, moja kobita 70kg, do zgubienia w planie 15kg.
Diety studiujemy i stopniowo wprowadzamy. Pani silownia i zajecia 3-4 razy w tyg.
Ja 2-3 silownia i 2 razy w tyg treningi sportowe.
Czy ktos moglby napisać jakie suple, witaminy, etc. kupic, aby wspomóc nasze redukcje? Mam swoje w głowie, ale nie bede pisal bo moge sie zblaznic. Prosze dlatego o radę fachowcow.

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Dobrze ułożona dieta i trening. Na tym etapie suple zbędne. Ewentualnie można kupić omega 3, wit. D3 (najlepiej wcześniej zbadać poziom tej witaminy w organizmie), odżywkę białkową do uzupełnienia braków w diecie.
Wysłana -
D3 można brać zwłaszcza teraz,magnez,C + kompleks witaminowy np.Olimp Multiple i wszystko :)
Wysłana -
No ja myslalem o bialku, witaminach, l-carnitynie, bcaa i ewentualnie kreatyna... na tyle wyczytalem. Myślisz, ze to bedzie ok? Ewentualnie jak to, jesc? Co z czym, kiedy?
Wysłana -
L carnityna zbędna, bcaa zbędne, kreatyna na redukcji też bez sensu. Zaczyna się od diety i treningu.
Wysłana -
Wiem ze zaczyna sie od diety i treningu. Wiem, to podstawa... ale treningi slortowe dosc intensywne mam od ponad roku 2 razy w tyg. Teraz dorzucę silowni więcej i pytam o wspomagacze, żeby sobie to ulatwic. Nie pytam o suple, ktore zrobia formę za mnie :)
Wysłana -
deja vu
L carnityna zbędna, bcaa zbędne, kreatyna na redukcji też bez sensu. Zaczyna się od diety i treningu.

Jak wszystko zbedne, to co kupic?
Wysłana -
Ale nie ma takich "supli" które to ułatwią. Przy 100 kg i ciążowym brzuchu nie ma co myśleć o spalaczu. Omega 3, wit d3, ewentualnie magnez, bo osobiście jestem przeciwniczką multiwitamin.
Wysłana -
Ok. Dzięki za info :) w razie pytan jeszcze sie odezwe :)
Wysłana -
Witaminki ok ,białko może być,kreatyna jest dobra jak już się ma trochę mięśni by zapobiegać spadkom ale tutaj chyba zbędna ,BCAA nie zaszkodzi ale odpowiednia podaż białka też zrobi robotę:) Osobiście zainwestowałbym w witaminki,białko i jakiś preworkaut a spalacz za jakiś czas dopiero :)
Wysłana -
abstrah**ac od samego uzupelnienia diety, na tym etapie nie jest konieczne wdrozenie spalaczy, czy innych substancji termogenicznych, powinno przez znaczny czas przy dobrze zbilansowanej diecie wszystko powoli leciec, w pozniejszym etapie mozesz wlaczyc dopiero cos co wspomoze odchudzanie przy stagnacji
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź