SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Początkujący sztuki walki + trening siłowy

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1406

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 220
Witam. Mam pytanie do Was obeznanych w tym temacie, ponieważ zbyt dużego pojęcia nie mam więc zadam parę pytań. Ćwiczę prawie rok na siłowni, dieta wszystko ok, lecz przyszedł czas, gdy chciałbym się zapisać na sztuki walki. Od razu powiem, że chciałbym trenować MMA, lecz myślałem nad tym, aby podszkolić się w kicboxingu od początku. Co to znaczy? To znaczy, że jestem w tym temacie słaby, więc myślałem nad przetrenowaniu kickboxingu do tego stopnia, by móc potem wejść na treningi MMA, żeby się nie ośmieszyć. Czy polecacie rozwiązanie najpierw z kickboxingiem dla typowego początkującego, czy jednak mimo to, że chciałbym zacząć MMA od razu iść na treningi dla początkujących? Mam spory wybór w Warszawie, jeśli ktoś poleca jakiś klub to czekam na odpowiedzi. Drugie pytanie to do treningu na siłowni, chciałbym rozwijać każdą ceche, szybkość i siłę równocześnie, jakby mógł wyglądać trening? Oczywiście rozumiem, że ćwiczenia wielostawowe, nawet na izolacje nie patrze, ale jeśli trenowałbym 3x siłownia to przykładowo jaki trening? Nie chodzi mi o gotowca, tylko o jakieś rady. No i trzecia rzecz to taka, że jestem obecnie na redukcji i nie powiem BF% trochę spory, początek redukcji więc myślę też nad tym, aby spokojnie zredukować to takiego BF%, żebym czuł się swobodnie i mógł zaczynać przygodę ze sztukami walki, ale czy istnieje takie rozwiązanie, by zacząć już od teraz i redukcje połączyć z treningami? Co o tym sądzicie? Z góry dzięki za wszystkie rady


Zmieniony przez - santee303 w dniu 2017-03-01 19:14:55
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
santee303
To obiektywnie mówiąc, MMA dla kogoś kto wcale nie trenował sztuk walki to jednak zły pomysł?
Napisałem dokładnie odwrotnie:
MMA
Ja proponuję zacząć od MMA...
santee303
...prócz MMA ta [kick boxing] sztuka walki mi się najbardziej podoba...
Trenuj równolegle MMA i kick boxing. Znajdź sekcję gdzie masz obie SW.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Bym cisnął od razu w MMA, w grupie początkującej zazwyczaj i tak jest bardzo wielka część osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę. Dodatkowo będziesz miał bardzo ogólnorozwojowe treningi, od parteru po stójkę, także chyba byłaby to lepsza opcja.
Odnośnie redukcji to jak najbardziej możesz to połączyć. Nie będziesz musiał latać dupnego cardio, czy ciskać interwałów, tylko będziesz miał bardzo intensywny wysiłek na sekcji, który takie rozwiązania będzie imitował
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 628 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 27406
W Wawie masz mnóstwo klubów w których są prowadzone zajęcia dla początkujacych, gdzie będziesz trenował z osobami o podobnych umiejętnościach do twoich.A na siłce możesz robić obwody.
1

“If you think, you are late. If you are late, you use strength. If you use strength, you tire. And if you tire, you die.”
Saulo Ribeiro

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 220
Ok co do treningu już dajmy na to po redukcji, czyli trening pod sztuki walki, ponieważ priorytet to dla mnie ten sport, siła, szybkość i wytrzymałość należy trenować np. cyklami? Czy może rozwijać równocześnie? Bo nie jestem zbytnio obeznany co do treningu siłowego pod sztuki walki Ogólnie chce rozwijać trzy te aspekty, nie ma priorytetów, chodzi mi o ogólny rozwój, całokształt.



Zmieniony przez - santee303 w dniu 2017-03-01 20:39:34

Zmieniony przez - santee303 w dniu 2017-03-01 20:44:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 628 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 27406
Cykle robisz pod walkę czy zawody.Siły za bardzo nie zrobisz na redukcji, ale to zależy też od tego jak trenowałeś wcześniej.Poza tym szybkośc i siła maksymalna się uzupełniają .Ja bym polecał robić treningi obwodowe które poprawią twoją wytrzymałość beztlenową i siłową a również przyczynią sie do poprawy szybkości.Zaznaczam, że jest to moje zdanie i nie jestem ekspertem więc mogę być w błędzie.


Zmieniony przez - Pietrosiek253 w dniu 2017-03-01 21:24:45

“If you think, you are late. If you are late, you use strength. If you use strength, you tire. And if you tire, you die.”
Saulo Ribeiro

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1012 Napisanych postów 5399 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136781
Szybkość w sztukach walki rozwijasz robiąc zadaniówki i ćwiczenia na sali + w domu jeśli masz możliwości: tarcze, worki, gruszki, manekin zapaśniczy, wejścia do rzutów z linami elastycznymi, ćwiczenia z partnerem (oczywiście na treningach).

Co do refleksu możesz bawić się w ten sposób, że sprinty na sygnał, biegi kopertowe, obwody robione jak najszybciej na sygnał, możesz poszperać wśród takich ćwiczeń dla bokserów jak łapanie rzucanej do ciebie w różnych kierunkach piłeczki. Ogólnie poczytaj o treningach na poprawienie refleksu, od tego są specjalne dedykowane ćwiczenia.

Co do siłki: ona ma poprawiać Twoje osiągi w walce a nie Cię męczyć. Skoro pakujesz już rok to chyba masz trochę krzepy, rób po prostu ćwiczenia wielostawowe i powoli lecz stale staraj się dokładać. Masz posty podwieszone, zapoznaj się z nimi, poczytaj, poszperaj, dobierz taki trening na jaki Twój organizm, tryb życia i możliwości regeneracji pozwolą.

Osobiście skupiałbym się na treningach obwodowych typu kompleksy sztangowe, crossfit, ACT, robiąc 2x w roku jakiś mikrocykl stricte siłowy, coś jak Starting Strength czy Madcow (znajdziesz w internecie co to jest). To, czego będzie Ci w walce brakować, wyjdzie z czasem i pod kątem tego będziesz dobierać pod siebie treningi by zniwelować słabe strony. Na pewno drążek, poręcze, kettle, push press, high pull, wyciski na ławce, siady, dzień dobry, burpees.
1

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
idź na trening, ponosisz trochę partnerów treningowych to Ci da o wiele więcej aniżeli kulturystyka z siłowni.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 220
@Gats, konkret odpowiedź! Dzięki wielkie.

@antek098! Tyle to ja wiem Natomiast nie wiem jaki konkretnie trening ułożyć na siłowni pod sztuki walki, ale czas trochę o tym poczytać.

Nie mogę zbyt wiele znaleźć artykułów o treningach siłowych w sportach walki i ogólnie o sportach walki oprócz podwieszonych, jak ktoś coś ma to prosiłbym o link



Zmieniony przez - santee303 w dniu 2017-03-02 07:47:38

Zmieniony przez - santee303 w dniu 2017-03-02 07:51:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
same podstawy,
poręcze, drążek, wspinanie po linie, pompki w staniu na rękach
jeszcze zależy ile ważysz...
jak jesteś chuderlawy i słaby - rób siłę
jak jesteś wielkim turem - pracuj nad ćwiczeniami z własnym ciężarem ciała, bo siłę już masz.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 220
Martwy ciąg, przysiady, wyciskanie leżąc i OHP także będą przydatne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
santee303
...chciałbym trenować MMA, lecz myślałem nad tym, aby podszkolić się w kicboxingu od początku...
Dlaczego kick boxing od początku? A BJJ od początku? A zapasy od początku?
Zmierzam do tego, że to nie jest najlepszy pomysł. Ja proponuję zacząć od MMA i później dołożyć to w czym się jest najsłabszy. Czyli uzupełniać MMA boksem, BJJ czy zapasami.
santee303
...myślałem nad przetrenowaniu kickboxingu do tego stopnia, by móc potem wejść na treningi MMA, żeby się nie ośmieszyć...
Jak wyżej... Nie boisz się ośmieszenia BJJ czy zapasami?
santee303
Drugie pytanie to do treningu na siłowni, chciałbym rozwijać każdą ceche, szybkość i siłę równocześnie...
Ostatnio jestem zajawiony crossfitem i polecam to jako uzupełnienie SW. Zwłaszcza, że Ty masz bazę siłową a brakuje Ci szybkości, wytrzymałości i jesteś na redukcji.
santee303
...myślę też nad tym, aby spokojnie zredukować to takiego BF%, żebym czuł się swobodnie i mógł zaczynać przygodę ze sztukami walki, ale czy istnieje takie rozwiązanie, by zacząć już od teraz i redukcje połączyć z treningami?...
Nie, nie i jeszcze raz nie. Masz ochotę teraz trenować MMA, to zacznij. Gdy zaczniesz się przygotowywać do treningów jeszcze Ci ochota przejdzie. Poza tym, mając nadwagę będziesz namacalnie obserwował progres wraz z redukcją BF. To będzie Cię motywowało. Z treningu na trening będziesz lepszy.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Worek treningowy co i jak

Następny temat

Mobilność bjj.

WHEY premium