SFD.pl Trening dla początkujących

Dodaj odpowiedź

Początkowy plan treningowy

Temat przeniesiony z 'Plany treningowe' przez: rion10
Wysłana -
Witam,
mam prośbę o pomoc w stworzeniu planu treningowego.
Mam 15 lat, 175,5cm i ważę 56kg.
Zależy mi na zbudowaniu masy mięśniowej oraz wyrzezbieniu mięśni. Mówię o treningu FBW.
Ze względu na mój wiek, nie chce brać się za wolne ciężary, a wolę pracować na maszynach.
Wcześniej trenowałem trochę w domu z masą własnego ciała, lecz taki tryb treningu szybko mnie nudzi, więc postanowiłem spróbować siłowni. Stąd moja prośba.
P.S. Trening na mięśnie brzucha mam już ułożony.
Pozdrawiam i dziękuję :)
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Rozsądny trening na wolnych ciężarach Ci nie zaszkodzi. A jaki masz ten plan na brzuch i kto Ci go ułożył?
Wysłana -
Jest to trening Youtube'owy. Pytałem się kuzyna, który trochę się zna i mówił, że jest dobry.
Po kilku dniach z tym planem również uważam, że jest on dobry, bolą mnie mięśnie oraz mocno się pocę - 2 czynności potrzebne przy treningu brzucha.

Pozdrawiam :)
Wysłana -
Ból mięśniowy i pocenie nie są w żadnym wypadku wyznacznikiem treningu, żeby odsłonić mięśnie brzucha potrzebna jest dobra dieta, a co za tym idzie niski bf.
Wysłana -
Dobrze, rozumiem. Jak mówi tytuł jestem początkujący więc nie mogę wiedzieć wszystkiego, lecz moim zdaniem trening ten przynosi duże efekty, nawet bez diety,(jestem osobą chudą więc u mnie o to nie trudno).
Tylko problem jest w tym, że nadal nie wiem jakim planem mam trenować resztę ciała.
Wysłana -
Jak jesteś początkujący to trening całego ciała (fbw) nada się najlepiej. Jednak jeśli chciałbyś uzyskać dobre efekty musisz poprzeć to dietą.
Wysłana -
na początkowym etapie to nawet ze słabą dietą przy byle jakim treningu będą efekty, ważne by zacząć
Wysłana -
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi:). Teraz idę na siłownię, ucieszyłbym się jakby po powrocie zobaczyłbym przygotowany, przez pewną miłą osobę, plan. :)

Zmieniony przez - Kemyt w dniu 2018-06-09 13:20:41

Zmieniony przez - Kemyt w dniu 2018-06-09 13:21:14
Wysłana -
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi:). Teraz idę na siłownię, ucieszyłbym się jakbym po powrocie zobaczył przygotowany, przez pewną miłą osobę, plan. :)

Zmieniony przez - Kemyt w dniu 2018-06-09 13:22:35
Wysłana -
Tutaj masz zbiór przydatnych planów treningowych http://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html 
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź