SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Początek z siłowni (Problem z wzrokiem)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1117

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 23
Witam !
Zamierzam w najbliższym czasie zacząć chodzić na siłownie, lecz posiadam wadę wzroku a mianowicie krótkowzroczność.
Słyszałem, że ogólnie wszelkie ćwiczenia siłowe pogarszają wzrok i przez ten fakt trochę się speszyłem co do siłowni. Obecnie mam około -1,75 a -2 jestem jeszcze w wieku dojrzewania więc możliwe że, wada nie przestanie się pogłębiać jak dotychczas (nie drastycznie ale zawsze).
Więc moje pytanie czy te wszystkie wiadomości na temat pogarszania wzroku są prawdą jeżeli to prawda to co można z tym zrobić bo chciałbym wyglądać lepiej ale skoro jest to "ryzykowne" to nie wiem czy jest sens w to brnąć.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 291 Wiek 29 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6199
Myślisz ze miliony trenujących na swiecie maja dobry wzrok ? Raczej to nie ma nic do rzeczy. Ja mialem 0.75 a wieku 11 lat. Od 3 lat 1.75 i trenuje normalnie jak reszta
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
witaj,
wplyw treningu silowego, na wzrok bedzie zalezal od wady jaka posiadasz,
sam wysilek fizyczny moze doprowadzas do zwiekszonego cisnienia w galce ocznej, co bedzie powodowalo poglebianie wady na skutek mikrourazow w naczyniach krwionosnych oka

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pogadaj z okulistą. Znam tylko jedną osobę, która ma zakaz dźwignia powyżej 5kg ale to osoba ponad 60letnia i z zaćmą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Skonsultuj się z okulistą. Możliwe, że będzie trzeba wykluczyć niektóre ćwiczenia, chociażby te na ławce ujemnej.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
lub np ciezkie ciagi, ktore beda powodowac znaczne podniesienie cisnienia w ciele

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Ja od małego noszę okulary, od paru lat trenuje, wzrok mi się pogarsza ale bym tu raczej upatrywał prace przy komputerze, dawne katowanie w gry niż trening siłowy.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Sam trening raczej nie wpływa na pogorszenie wzroku, ale przy niektórych wadach oczu trzeba uważać.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
dokladnie, jak ktos jest zdrowy, cwiczy poprawnie i prawidlowo tehcnicznie, to trening silowy krzywdy nie robi:)

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Korekta treningu push pull

Następny temat

Trening do zrzucenia kilogramów

WHEY premium