SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Początek nowej drogi...

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5811

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć, mam na imię Piotrek i chętnie poznałbym tajniki BJJ. Zastanawia mnie tylko jedno, czy można z przeciętnego obywatela (takiego jak ja) zrobić dobrego fightera? Od razu podkreślam, że nie posiadam takiej psychiki jaką legitymują się zawodnicy walczący w klatkach (agresja) ani takich warunków fizycznych. Kiedyś ćwiczyłem shoto (będzie z 7 lat) i liznąłem podstawy aikido. Ale gdy pierwszy raz obejrzałem kasetę z walkami Gracia, doszedłem do wniosku, że to wszystko jest o d*** roztrzaś. Myliłem się, czy może powinienem iść za głosem wielu klubowiczów stwierdzających fakt przewagi czynnika ludzkiego nad stylem? Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki. Tym samym mam odpowiedź na moje nie zadane jeszcze pytanie, jaki poziom reprezentuje sekcja w Rybniku.
Boruta, a czy jest możliwość, trenując BJJ, wypłynięcia na szerokie wody? Dlaczego takie sytemy nie stają się tak popularne jak boks zawodowy, gdzie przecież są olbrzymie pieniądze! 50.000$ za I m. i możliwość doznania trwałych uszkodzeń na ciele, to troszkę za mało. Dlatego też myslę, że Tyson odmówił udziału w walce, ponieważ jak już wychodzi na ring to za parę ładnych mln.$ (a tym bardziej, że ryzykuje także swoją reputację dla tych "paru" groszy"). Czy ty, Boruta, oprócz satysfakcji otrzymałeś kiedyś za udział w turnieju jakąś większą gratyfikację, czy działasz raczej jako... filantrop
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy "na trasie" Opole-Katowice jest ktoś zajmujący się BJJ? Ew. jiu-jitsu, zapasy, czy inne skuteczne style walki? W mojej okolicy (Opole, Gliwice, itp.) znalazłem tylko i wyłącznie sekcje aikido, shoto, kung-fu, judo oraz KRAV-MAG-ę, co do której nie mam pewności czy to pic na wodę czy styl dla grzecznych panienek? Na ra
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To zalezy jak rozumiesz slowo "fajter"? Na pewno bedziesz w stanie sobie poradzic po porzadnym treningu na ulicy czy z zawodnikami innych styli. Czy zostaniesz mistrzem UFX nie gwarantuje.
Najblizej jest w Rybniku, od jesieni bedzie w Katowicach, lub okolicy.


Pawel Ziolkowski

MATA JEST MYM KOSCIOLEM, PARTER MOIM NIEBEM, BRAZYLIJSKIE JIU-JITSU MA RELIGIA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cieszę się, żo to Ty odpowiedziałeś. Rybnik troszku daleko (i droga do d***) ale jeśli Katowice, to się bardzo cieszę (mam też nadzieję, że na wysokim poziomie). A tak na marginesie, czy można być dobrym w walce (czyt. wysoce skutecznym) jednocześnie nie raniąc przeciwnika? Mam pewne przekonania co do krzywdzenia bliźniego swego, i po części dlatego też zrezygnowałem z shoto - za dużo walenia po m***. A może po prostu nie mam ducha walki?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A co sądzisz o Krav-Madze? Kolega mnie ciągnie (wrócił właśnie z takiego szkolenia nad morzem) i mówi, że sytem jest skuteczny (chociaż w cywilu nie pociąga za sobą ofiar śmiertelnych). Koleś, który to prowadził, podobno szkoli (lub szkolił) w USA najbardziej elitarną jednostkę do zadań specjalnych - plotka?!). System opiera się na wrodzonych odruchach troszkę tylko ukierunkowanych na skuteczność w walce (obronie). Wiesz, nie chcę marnować następnych lat i dostać potem bęcki od 16-to latka sterydowca pod kinem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


To zalezy od sytuacji. Czasami mozna, czasami po prostu "nie idzie". Najbezpieczniejszymi dla przeciwnika technikami sa duszenia gdyz nie powoduja zadnych szkod (no chyba ze pomimo iz odplynal nie puscisz go i przetrzymasz). Ale w walce stosujesz to co mozesz i na co pozwala sytuacja. Jesli ktos twierdzi ze jest w stanie kazdego zawsze pokonac bez czynienia mu krzywdy to wstawia kit reklamowy.
Co jakis czas toczy sie na tym forum, badz na forum Czarny Pas wojna z Krawatem.
W archiwaliach obu grup znajdziesz kupe wypowiedzi argumentow tak za, jak i przeciw. Ze swojej strony odsylam do artykulu w piatym numerze Budokanu gdzie szczegolowo wyjasniam jak sie ma zestylami "combatopodobnymi" w tym i Km. W skrocie system ten jest dobry jesli ma sie juz jakies podstawy w walce, jest to bowiem raczej zbior "brudnych trikow" niz system przygotowujacy od podstaw.
A armia USA cwiczy akurat Brazylijskie Jiu-jitsu, Roy Harris nasz nauczyciel szkolil US Navy Seals Team 3 i 5. Program nauczania Bjj w armi amerykanskiej zostal opracowany w 75th Rangers Regiment. Jego zolnierzy podczas sparingu masz na obrazku.


Pawel Ziolkowski

MATA JEST MYM KOSCIOLEM, PARTER MOIM NIEBEM, BRAZYLIJSKIE JIU-JITSU MA RELIGIA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No widzisz, i wszystko fajnie jest. Ale obejrzałem sobie video które wcze śniej polecałeś (policjant kontra dwóch rzezimieszków). Tak na marginesie nie byli zbyt dobrze wyszkolenie w walce skoro "boby" tak ładnie nie-technicznie ich przewracał. Ale wracam do tematu który pochłonął już tysiące "palcówek" na klawiaturach: jaka jest szansa na pokonanie dwóch zdeterminowanych napastników, znających chociażby podstawy stylów podobnych do BJJ na ulicy? Bo wydaje mi się, że żadna. Idąc dalej, jaka jest szansa, że spotkam na swej drodze dwóch niewyszkolonych osiłków z którymi dam sobie radę nie przewracając ich tylko ładując w michę? I tak na koniec, czyżby to co pokazał Bruce Lee było taką wielką lipą? Systemem nie sprawdającym się w realnej walce? A może było to tylko zjawisko niepowtarzalne wśród całej tej paczce fighterów? Przecież do samego końca nikt z pośród "karateków" itp. (a przecież BJJ pewnie już wtedy było) nie podjął się konfrontacji z Bruce Lee?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Film dobrze pokazuje taktyke walki z dwoma, technika pozostawia pare rzeczy do zyczenia i to wszystkich uczestnikow.
A szanse na spotkanie wyszkolonych zawodnikow sa dosyc spore. Przykladowo w 3miescie najniebezpieczniejszymi ulicznikami sa rugbysci, w Poznaniu zapasnicy. Zakladanie z gory ze ewentualny przeciwnik nic nie potrafi to raczej niezbyt bezpieczna metoda.
Jako ciekawostke podam fakt ze ostatnio w 3miescie zaczelo sie tluc na ulicy dwaj chlopacy z klubu Bjj. Nie znali sie bo jeden cwiczyl w Gdyni a drugi w Gdansku i kapneli ze cos jest nie tak dopiero kiedy jeden zalozyl drugiemu duszenie gilotynowe, a ten zen wyszedl.
Czy mozna pokonac dwoch dobrych chwytaczy? Raczej nie (to jeszcze zalezy np od wagi). Ale mozna sie obronic i nie pozwolic im sie pokonac. A chyba o to wlasnie w tym wszystkim chodzi.
Dodam ze Roy Haris twierdzi ze jest w stanie pokonac dwoch dosc dobrych fajterow pod warunkiem ze nie sa to czarne pasy Bjj. No ale do poziomu Roya "ciut" nam jeszcze brakuje.
Bruce byl wielkim reformatorem i wielkim Mistrzem. To co robil bylo rewolucja na owe czasy. Nastepna rewolucja dokonala sie dzieki walkom Royca Gracie w UFC. Kiedy zyl Bruce Bjj nbylo tylko w Brazylii, natomiast Bruce walczyl i przegral z innym chwytaczem - Gene le Bellem, judoka i zapasnikiem po czym zodtal uczniem le Bella. Obecnie najlepsi uczniowie Brucea cwicza takze Bjj. Dan Inosanto, najbardziej znany z asystentow Brucea i jego przyjaciel ma za soba 1170 (slownie tysiac sto siedemdziesiat) godzin prywatnych lekcji z bracmi Machado (kuzynami Gracie). Nasz nauczyviel, Roy Harris takze jest mistrzem JKD.


Pawel Ziolkowski

MATA JEST MYM KOSCIOLEM, PARTER MOIM NIEBEM, BRAZYLIJSKIE JIU-JITSU MA RELIGIA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ciekawe w jakim okresie swego życia Bruce Lee przegrał? Podejrzewam, że na początku. Podejrzewam już również, że dlatego stosował w filmach takie a nie inne uderzenia (latające jaskółki bo były najefektowniejsze dla widza. Tak na razie, czekając na BJJ w okolicach Katowic, możesz polecić jakiś program ćwiczeń dających dobre podstawy przed rozpoczęciem ćw.? Nie chciałbym wysiąść na pierwszym treningu ani dać się połamać Tym bardziej, że szkoda czasu na siedzenie i dłubanie w **
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 773 Wiek 56 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 24347
PP, jeżeli masz w walce jakiekolwiek "opory moralne" to KRAV MAGA zdecydowanie sobie odpuść- jest max-brutalna.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No popatrz, a koleś mówił, że były tam nawet i panienki którym udowadniano, że po 2-óch miesiącach poradzą sobie z prawie każdym zagrożeniem (ciekawe, czy mieli też na myśli niewiernego męża )
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kto ma większe szanse?

Następny temat

JUDO

Wiecej