SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Początki masy

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2418

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 647
Cześć, mam pytanie dotyczące diety na przyrost masy mięśniowej. Jeżeli wchodzę na dietę na przyrost masy mięśniowej i jest to moja pierwsza dieta (jestem ekto) to mam zacząć od kalorii na 0 i stopniowo dodawać czy od początku masy jeść już tyle ile wyszło z nadwyżką kaloryczną?
Ważę ok. 65 kg i przeraziła mnie trochę różnica między zapotrzebowaniem kalorycznym aby utrzymać wagę, a po dodaniu nadwyżki kalorycznej. Wychodzi na to, że muszę jeść prawie 3900 kalorii aby nabrać masy mięśniowej.

Jeżeli takie pytanie już było to przepraszam, najwidoczniej nie potrafię szukać :p
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Jak zmienisz to będzie widać, czy ok. Bo coś musisz dać za oliwę np. A nie wiemy co dasz. Drugi posiłek mało odżywczy - makaron jesli juz to durum, albo pełnoziarnisty a nie z jakimś preparatem jajopochodnym, warzywa świerze a nie ogórek konserwowy z tona cukru w zalewie - jak zjesz od czasu do czasu, to świat się nie zawaili, ale nie traktujmy ego w kategorii warzyw. 4 posiłek bez sensu - same ww, 5 tez taki niby standard kulturystyczne plus miód - cukry proste. Daj normalny zbilansowany - nie ma co sę bać katabolizmu bo nie grozi amatorom, a twaróg przed nim nie chroni. Odnośnie bananów, to przypomina mi się moja pani profesor od chemii, której kiedyś jakiś kosz owoców kupiliśmy, a ona na to: "Czy ja małpa jestem, że mi banany kupujecie?" Banan może być ale 300 g dziennie?

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1952 Napisanych postów 13710 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 249865
Ja bym zaczal +- na 0 gdzyz wiadomo ze sa to tylko wyliczenia i moga odbiegac od rzeczywistosci...a ile wynosi bilans zerowy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 647
Jeżeli już sam się nie zgubiłem w obliczeniach, to dokladnie 3236.62 :p z tego obliczyłem 20% i zsumowałem co razem dało 3883.94
Im więcej czytam na temat diety tym mniej wiem, stąd to pyanie :p
I co ile dodawać kalorie? Tydzień, dwa?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Zrobiłabym tak. Skoro bilans zerowy to 3200 - które brzmi realnie, to od tego bym zaczęła i obserwowała 2-3 tygodnie. Masz niską masę ciała, co sugeruje, że jadłeś poniżej zapotrzebowania, więc ten bilans zerowy i tak będzie dla organizmu lekkim szokiem. Jeśli sylwetka będzie sie poprawiać, to nic nie zmieniasz, nie dodajesz. Jeśli przyrostów nie będzie, dodajesz 300 kcal, nie żadne 20%. 3800 to naprawdę bardzo dużo dla dużego chłopa czyli dopiero za jakiś czas Może się okazać, że i te 3200 - będzie za dużo na początek i zaczniesz się szybko otłuszczać, czyli traktuj to jako punkt wyjścia do obserwacji postępów. Wyliczenia to tylko szacunki trzeba sprawdzić empirycznie.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 647
Ok, dziękuję za odpowiedzi. Przy okazji moglibyście ocenić i powiedzieć co zmienić w tej diecie?
B - 15%
Ww - 60%
T - 25%

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Rozkład makro wygląda rozsądnie.
Niemniej jednak wyniki ze wzorów to tylko oszacowanie.

Wstaw swoją dietę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 647
Zdjęcie się nie wrzuciło, mój błąd :p





Zmieniony przez - Ciahovsky w dniu 2017-06-15 14:57:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Moim skromnym zdaniem zdecydowanie przeszacowane zapotrzebowanie jak na 65 kg wagi - ale ankiety nie wrzuciłeś, wiec mogę się mylić Masz prawie 9 g ww na kg masy ciała. Dla mnie 6 poisłków to koszmar logistyczny, ale jak komuś pasuje, to czemu nie. 200 g płatków owsianych dziennie może spowodowac problemy trawienne. Tłuszzce kiepsko bo praktycznie tylko z oliwy, jajek i nabiału. Warzyw nie widać, z owoców jeden biedny banan. Poisłek 150 g ryżu i 50 g mięsa to praktycznie sam ryż, więc zdecydowanie bym to modyfikowała, by stało się zjadliwe. To nie jest tak, że wrzucisz duzo kalorii i mięsnie będą rosły lepiej i szybciej - za duża nadwyżka przełoży się na przyrost tkanki tłuszcowej. Jesteś w stanie ocenić ile jadłeś dotychczas?

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 40 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 836
Myślę, że najlepiej od razu jeść odpowiednią ilość kalorii, wtedy brzuch nie przyzwyczai się tak szybko i masa prędziej wzrośnie :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 647
Ciezko powiedziec w sumie, nie liczylem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Spróbuj oszacować, bo wbrew temu co pisze kolega powyżej, jak podniesiesz kaloryczność o powiedzmy 1000 kcal, to układ pokarmowy się zbuntuje, to jedno a dwa że się otłuścisz. Ale fakt, masa szybko wzrosnie Ile masz wzrostu? a najlepiej dodaj całą ankietę bo bładzimy https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html 

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Granica to BMR?

Wiecej