SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pociążowe zmagANIA

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 19132

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 538 Napisanych postów 2432 Wiek 48 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 151648
glodzilla
Troszkę się zdołowałam, bo przed ślubem było w talii 66 cm a na wysokości pępka 77 cm, ale może świadomość tych 14 nadprogramowych centymetrów (masakra ) da mi jeszcze większego kopniaka do działań.
...
Zastanawiam się realnie, jak często się mierzyć, bo wiadomo, że efekty nie będą spektakularne. Raz na dwa tygodnie czy może raz w miesiącu? Co sądzicie?

W ogole w ten sposob nie patrz - po ciazy okolice brzucha to totalna enigma
Ja po 2 m-cach po porodzie wrocilam do wagi sprzed, ale mam fotki "brzucha" i to byl jakis kosmos - 5-6 m-c (mialam wrazenie, ze caly tluszcz z bokow zebral mi sie w worku po dziecku; a jakos duzo nie przybralam na wadze - po samym wyjsciu ze szpitala mialam -9 kg (dziecko 4200) )
Sama macica obkurcza sie do kliku tygodni, a skora to i kilka miesiecy.
Wiec rob swoje, a dzieki temu cialo zrobi swoje.
Twoj wiek sprawia, ze skora regeneruje sie duzo lepiej (niz w moim wieku), ale balsamy ciazowe moga pomoc. Jest duza szansa, ze wrocisz do stanu sprzed ciazy.

Mozesz sie mierzyc co 2 tyg, m-c, ale fizjologii nie przeskoczyc i cialo bedzie wracalo do normy w swoim czasie.
Absolutnie pomiary w Twoim stanie teraz nie sa jedynie odzwierciedleniem redukcji, wiec nie powinnas sugerowac sie zdjeciami zwyklych redukujacych dziewczyn.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12931 Napisanych postów 20699 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607483
Z talia podobno jest tak, że w trakcie ciąży zebra się rozchodzą i nie zawsze to wraca do stanu z przed, dlatego jest szersza. Ja póki co jeszcze nie wróciłam do wymiarów początkowych, sporo mi brakuje, ale nie ma się co śpieszyć Zresztą mierzyłam kiedyś fałdy na brzuchu i źle nie jest, a brzuch i tak nie wygląda dobrze, mam wrażenie że to nadmiar skóry.
Na mnie pomiary działały stresująco, więc przestałam się mierzyć Po pierwsze to idzie dość powoli i nawet na przestrzeni 2 tygodni nie ma różnicy, a po drugie w lustrze widziałam że jest lepiej a waga i centymetr pokazywały to samo Dlatego polecam robienie zdjęć, np. raz na miesiąc A pomiary nie częściej niż raz na 2 tygodnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki Dziewczyny za szczere słowa, dodałyście mi otuchy i powera do działania Będę robić raz na miesiąc fotki i pomiary co dwa tygodnie, zobaczymy, jak to będzie wyglądało. A co do tych żeber, to teraz sobie przypomniałam, że rzeczywiście coś takiego słyszałam. No nic, takie uroki macierzyństwa.

Wczoraj DT

Miska
jajka przepiórcze, smalec, pomidor, twaróg owczy, chleb żytni razowy
kaczka, kasza bulgur, kiszona cukinia, buraki
jabłko, figa
chleb żytni razowy, karczek, sałata, musztarda

Trening (pierwszy na siłowni od urodzenia Małego, cieszyłam się jak głupia
wyciskanie suwnicy 15*40kg/15*50kg/15*60kg
prostowanie nóg na maszynie 15*5kg/15*6,25kg/11*7,5kg
uginanie nóg na maszynie 15*4,6kg/10*4,6kg/10*4,6kg
odwodzenie nóg na ginekologu 15*10 obciążeń (nie pamiętam ile jedno waży)/10*9 obciążeń/ 9*9 obciążeń
wypady chodzone 10*2*4kg/10*2*6kg/8*2*8kg
ściąganie drążka górnego 15*20kg/15*25kg/10*25kg
przyciąganie drążka dolnego do mostka 15*20kg/11*25kg/9*25kg
Brzuch
wznosy kolan w zwisie 3*10
wznosy kolan w zwisie na krzyż 3 serie po 5 na stronę
wznosy kolan na ławce skośnej 3*10
plank na bosu 3*max (miały być wznosy prostych nóg na ławce skośnej, ale było to dla mnie na razie zbyt ciężkie ćwiczenie)

Z treningu jestem bardzo zadowolona. Czuję dzisiaj, że ciało popracowało. Z miską też już coraz lepiej - coraz więcej nowych rzeczy, które mogę jeść
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dziś DNT

Miska

kasza jaglana, jabłko, zsiadłe mleko kozie, olej kokosowy, jagody
kaczka, buraki, chleb żytni razowy, figa
makrela, chleb żytni razowy, pomidor, twaróg owczy


Aktywność: stretching


Zmieniony przez - glodzilla w dniu 2016-10-24 20:32:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 260 Napisanych postów 9148 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 123823
Zajrzyj do mnie, jeśli tak martwisz się o wyglad brzucha.
W ciąży przytyłam 25 kg i fakt, że z nadprogramowymi sześcioma kilogramami bujałam się z rok czasu, ale brzuch i cala reszta wróciły praktycznie do stanu sprzed ciąży.
Daj sobie czas. Ciąża trwała 9 miesięcy, więc przynajmniej tyle samo jak nie więcej będzie optymalne, by wrócić do stanu sprzed.
Ćwicz, jedz zdrowo, smaruj ciało. Będą efekty :)
Trzymam kciuki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć kleine-hexe. No powiem Ci, że Twój dziennik wymiata. Dzięki, że zajrzałaś. Nie pozostaje nic innego jak uzbroić się w cierpliwość, spiąć poślady i ćwiczyć.

Dzisiejszy trening z przerwą, bo Mały się obudził i stwierdził, ze jest głodny, to od razu wykąpaliśmy grubaska, bo jest na etapie wkładania rączek do buzi i strasznie się przy tym ślini

DT

Miska
kasza owsiana, jabłko, olej kokosowy, jogurt owczy, rodzynki
kasza jaglana, kaczka, ogórek konserwowy (miał być kiszony, ale pomyliłam słoiki), sałata, oliwa z oliwek, musztarda - rozbite na 2 posiłki
dorada, chleb żytni razowy, buraki

Trening
Troszkę zmodyfikowałam, bo nadal czekam na 20kg talerze do wznosów bioder ze sztangą

Przysiad na sucho 3*10
Box squat 10*20kg/10*30kg - komentarz poniżej
Wiosło sztangielką 15*10kg/12*10kg/10*10kg
Wyciskanie sztangielek na piłce 15*7,5kg/13*7,5kg/12*7,5kg
RDL 15*20kg/15*30kg/10*40kg
Wykroki z hantelkami 10*2*5kg/10*2*7,5kg/10*2*10kg
Triceps oburącz 15*5kg/15*5kg/15*5kg
Przyciąganie piłki do brzucha 3*10
Plank na piłce 3*max

Co do przysiadów, to zawsze była to moja pięta achillesowa. Strasznie się zginam, składam, nie wiem, jak to dokładnie opisać, najlepiej zrobię zdjęcie, to może jakaś kompetentna osoba mi pomoże.

Box squat próbowałam robić na krześle i niby było ok, ale znowu Mąż mi powiedział, ze się za bardzo składam, więc zrezygnowałam. Jak opanuję technikę to będę kontynuować. Na razie pozostaje mi ćwiczenie na sucho i doszkalanie się teoretyczne.

Ciężary nie wszędzie wiedziałam jak dobrać - stąd te 20 kg na RDL na początek Ale przynajmniej przypomniałam sobie technikę. Poza tym jestem zadowolona.


Zmieniony przez - glodzilla w dniu 2016-10-25 22:02:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dziś DNT

Miska
Jajka przepiorcze,smalec,ogórek kiszony
Makrela świeża, ryż brązowy, marchew,jabłko, seler
Chleb żytni razowy,halibut wędzony, ogórek kiszony

Aktywnosc: 45 min truchtu

Pierwszy raz od urodzenia Małego udało mi się truchtac bez zatrzymywania. I wprawdzie wyprzedzili mnie chyba wszyscy na trasie to i tak jestem z siebie dumna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
DT

Dzisiaj cały dzień byłam śpiąca, głodna i na dodatek cały czas było mi zimno. Na szczęście wieczorny trening mnie trochę rozgrzał.

Miska
ryż brązowy, jogurt owczy, mus jabłkowo-malinowy, suszone morele, suszone figi, popping z amarantusa, olej kokosowy
chleb żytni razowy, ser owczy, ogórek kiszony
gulasz z cielęciny, kasza bulgur, marchewka, jabłko, seler, buraki
chleb żytni razowy, pasztet z dzika, ogórek kiszony, pomidor (tak sobie zaplanowałam, ale co z tego wyjdzie to się okaże w praniu, bo zaraz idę jeść)

Trening

MC (15*30kg/15*35kg/10*40kg)
Wiosło sztangą (15*20kg/15*25kg/7*30kg)
Wyciskanie sztangi na piłce (15*20kg/15*22,5kg/6*25kg)
Wyciskanie żołnierskie na barki (6*20kg/4*20kg/4*20kg)
Przysiad bułgarski 3*10 na nogę
Odwrotne pompki na triceps (10/10/10)
Freestyle na brzuch (brzuszki standardowe, z piłką i planki)

Zamieniłam wchodzenie na krzesło z hantelkami na inne ćwiczenie, bo wchodzenie na krzesło mam w inny dzień, więc chciałam trochę urozmaicić. Pierwszy raz wykonywałam to ćwiczenie i dopiero w ostatniej serii znalazłam odpowiednie miejsce do jego wykonywania.

Z żołnierskim przesadziłam na samym początku, ale nie chciałam już zmniejszać. Następnym razem zacznę od 15 kg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6506 Napisanych postów 36006 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679563
Jak masz możliwość - to nagraj filmik z tych przysiadów. Będzie nam łatwiej coś konkretnego poradzić odnośnie zmian w technice lub dodatkowych ćwiczeń które ułatwią w dalszej perspektywie techniczne głębokie siadanie.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki wielkie . Poproszę męża i nagram na sucho i z gryfem bo chyba nie ma sensu dawać obciążenia jak technika kuleje. Może nawet dzisiaj wieczorem się uda. The sooner the better.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jakie odzywki albo suplementy na przyrost wagi

WHEY premium