SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Pocenie w kroczu - między pośladkami... kłopotliwa sprawa

Wysłana -
Cześć. Głupia sprawa właściwie. W ostatnich miesiącach zauważyłem, że podczas najmniejszego nawet wysiłku (siłownia, rower, nawet spacer), okropnie pocę się w kroczu i / lub między pośladkami. Do tego stopnia, że bielizna jest DOSŁOWNIE mokra, nie wilgotna - mokra. Nawet siadając na czymś skórzanym, np. fotelu biurowym czy sofie, potrafię zostawić wilgotny ślad, co jest rzecz jasna bardzo kłopotliwe.

Piszę tutaj, bo w zasadzie na forach o zdrowiu odpowiadają automaty, a na samosiach i innych tego typu siedzą w większości tacy, którzy próbują być zabawni.

Miał ktoś podobny problem? Dla porządku dodam, że nie mam problemów z higieną, biorę prysznic co najmniej 2 razy dziennie, a zjawisko występuje nawet gdy się nie męczę, ale po prostu jest w danym pomieszczeniu czy na zewnątrz bardzo ciepło.
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Nikt nie miał takiego problemu? Jakiś trop...?
Wysłana -
marcin94_94
W ostatnich miesiącach zauważyłem, że podczas najmniejszego nawet wysiłku (siłownia, rower, nawet spacer), okropnie pocę się w kroczu i / lub między pośladkami. Do tego stopnia, że bielizna jest DOSŁOWNIE mokra, nie wilgotna - mokra. Nawet siadając na czymś skórzanym, np. fotelu biurowym czy sofie, potrafię zostawić wilgotny ślad, co jest rzecz jasna bardzo kłopotliwe.Wcześniej było ok ? Piszesz że podczas wysiłku fizycznego a później że np. w biurze również to na codzień bez aktywności również ma miejsce ?
Wysłana -
Ech, przepraszam za olanie tematu, po prostu o nim zapomniałem w nawale codziennych obowiązków. Mam nadzieję, że uda się znaleźć rozwiązanie.

Tak, jeszcze jakieś pół roku temu było w porządku. Problem występuje nie tylko po wysiłku, ale - tak jak pisałem - w biurze, w knajpie... To bardzo kłopotliwe :/

Po prostu pewnego dnia (nawet nie upalnego, to był bodajże luty, choć dzień dość słoneczny - kilkanaście stopni) wracam do domu, a na szarych dresach, dokładnie na środku tyłka, mokra plama na kilka cm. Po kilkuminutowym spacerku... Problem już nigdy nie ustąpił. Bielizna tak mokra, że można by wyżymać. Do tego oczywiście nieprzyjemne uczucie wilgoci - a właściwie mokrości! - w kroczu i między pośladkami. Od dłuższego czasu nie założę jasnych spodni czy spodenek, bo wkrótce na moim tyłku i w kroczu pojawią się mokre plamy. Wydzielina nie ma jakiegoś szczególnego zapachu, przynajmniej ja go nie czuję.

Czego już próbowałem:
- Tabletki (Antyperspirant, Perspiblock i kilka innych)
- Talk
- Zasypka StopPot
- Maści przeciwbakteryjne (grzyby i inne właściwie wykluczam, ale co zaszkodziło spróbować)
- Maść cynkowa
- Antyperspiranty typu bloker
- Spray manballs - w sumie troszkę pomaga, ale dosłownie na 1-2 godzin po użyciu...

I teraz uwaga: Wyznaczam w tej desperacji NAGRODĘ PIENIĘŻNĄ. :) Uczciwy ze mnie facet, więc jeśli ktoś doradzi coś, co naprawdę ułatwi mi życie, z radością robię przelew 500 zł i idę to uczcić do knajpki, nie bojąc się, że gdy wstanę po kolejne piwko, zostawię na siedzisku mokrą plamę jak jakiś ślimak... Serio, nawet między ludzi wstyd iść. :(
Wysłana -
Kiedy ostatnio robiłeś podstawowe badania ?
Wysłana -
BPL-G
Kiedy ostatnio robiłeś podstawowe badania ?


Załamiesz się, ale u lekarzy bywam niezwykle rzadko. Właściwie w ogóle. Byłbym wdzięczny za poradę, do jakiego lekarza się udać, jakie zrobić badania. Generalnie jestem bardzo odporny, rzadko choruję, rzadko źle się czuję, ale oczywiście zdaję sobie sprawę, że ten "dyskomfort" może być objawem jakiejś choroby.
Wysłana -
Polecam Andidral z apteki, mialem podobny problem i na mnie dziala, polecam uzywac na noc a nie z rana. Daj znac
Wysłana -
kvbvsek
Polecam Andidral z apteki, mialem podobny problem i na mnie dziala, polecam uzywac na noc a nie z rana. Daj znac


Wieczorem skoczę do apteki i za kilkadziesiąt godzin dam znać, jak wygląda sprawa.

Tymczasem proszę kolejne osoby o sugestie. Naprawdę bardzo mi zależy.
Wysłana -
Literówka: chodzilo o antidral*
Wysłana -
Zbadaj się czy nie masz jakiegoś stanu zapalnego odbytu Ew jelita grubego. Może to być nie tyle pocenie co śluz wydobywający się wiadomo skąd. Zalecam kolonoskopię. Sam to miałem niestety już nie pamietam jakie leki dostałem, w każdym razie były na receptę. Mam nadzieje ze pomogłem. :)
Wysłana -
marcin94_94
BPL-G
Kiedy ostatnio robiłeś podstawowe badania ?


Załamiesz się, ale u lekarzy bywam niezwykle rzadko. Właściwie w ogóle. Byłbym wdzięczny za poradę, do jakiego lekarza się udać, jakie zrobić badania.


na początek internista i pewnie podstawowa morfologia ?
pocenie się występuje tylko w kroczu czy gdzie indziej również występuje ?
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź