SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PoTreningu.pl - czy warto ?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 61676

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 98 Napisanych postów 6776 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50488
To i ja się wypowiem. Od tygodnia testuję plany z potreningu.pl. Sama dieta. Przyznam. Co nieco o diecie wiem, stosowałem kilka, a teraz trochę to z lenistwa/trochę z braku czasu postanowiłem wykupić plan. Kiedyś już coś takiego wykupiłem z innego serwisu ale była to porażka. Tutaj do wykupu zachęciło mnie to, kto układa plan. Wiedziałem, że będzie dobrze.
Plan jest ciekawy, a dzięki bardzo dobremu kontaktowi w dietetykiem bardzo szybko zindywidualizowany na tyle, na ile pozwala aplikacja. Fajna jest też lista zakupów na dany tydzień i możliwość wydruku takiej list jak i listy posiłków. Owszem posiłki się czasami powtarzają, ale to nie problem. Moim zdaniem lepiej od razu przyszykować np. 2 porcje i wstawić do lodówki, niż bawić się codziennie w robienie kilku garstek jedzenia. Ponadto istnieje opcja wykluczania posiłków, których się nie lubi. Po trochę ponad tygodniu stosowania diety wszystko idzie tak jak należy, a nawet trochę szybciej niż zakładałem i w trochę innym systemie niż zakładałem. Zawsze bałem się węgli, bo myślałem, że to wstrzymają, ale wprowadzenie odpowiedniej ilości wręcz proces przyspieszyło.

Jak już pisałem trwa to dopiero tydzień. Ale z tego tygodnia jestem zadowolony w pełni. Nie mam żadnych uwag. Plan JEST faktycznie indywidualny po konsultacjach z dietetykiem. Za tą (tę?) cenę nie wykupicie nic lepszego. Konsultacje w pełni indywidualne nie kosztują 30-40 zł za miesiąc. Jeśli szukacie czegoś niedrogiego i fajnego to szczerze polecam. Wypowiem się też na koniec.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 19 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 109
Odświeżę troszkę temat...

Co oznacza:

" stworzony wyłącznie dla Ciebie
uwzględniał Twoje możliwości i cele
elastyczny - zmienimy go na Twoją prośbę"

Nie mogę znaleźć nigdzie odp na pytania:
1. Jak bardzo jest to spersonalizowany plan?
2. Czy jak wykupię na 1,3,6 miesięcy to przez cały ten okres mam sztywno ustalony jeden rodzaj treningów i diet czy to się wszystko zmienia w trakcie?Czy jest ograniczenie takich zmian np. o dodanie ćwiczeń na siłowni, biegów itd?
3. Czy plan jest tylko dla osob chodzących na siłownię?
4. Czy jest jakas aplikacja na androida przez ktora mozna dokumentowac swoje wyniki, zywienie i synchronizowac to z tym z konta na portalu potreningu.pl

Z góry dziekuje za odp
POZDR!

Zmieniony przez - mihau87 w dniu 2013-07-22 22:00:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
I jakiego typu informacji poszukujesz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 19 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 109
edytowałem poprzednią wypowiedź :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Nie mogę znaleźć nigdzie odp na pytania:
1. W zasadzie poziom personalizacji jest zalezy również od inwencji klienta. Oprócz podsatwowej ankiety-wywiadu (zawierajacej elementarne informacje pozwalajace dopasować dietę) prowadzone są takze bieżace konsultacje w ramach których pewne kwestie można dopasować indywidualnie. Jest to jednak rodzaj usługi w której część zadań za dietateyka wykonuje system (latego jest tak szybka i tania).

2. Dieta i trening mają charakter dynamiczny, zmieniają się programowoo co 2 - 4 tygodnie, można blokowac nielubiane pokarmy, pisać z prośbą o modyfikacje czy powielenie jakis posiłków.

3. Rozumiem że pytasz o plan żywieniowy? Odpowiedź brzmi - nie. Ale jest dla osob aktywnych i zdrowych.

4. Czy jest jakas aplikacja na androida przez ktora mozna dokumentowac swoje wyniki, zywienie i synchronizowac to z tym z konta na portalu potreningu.pl - tego nie wiem, nie dawno nie było, miała zostać wprowadzona. Wiec jeślio jeszcze nie ma - to pewnie będzie prezej czy później. Postaram się dopytać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 19 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 109
Dziękuję bardzo za szybką odp. A czy ćwiczenia są typowo "siłowniowe" czy można je dostosować do osób które nie mają czasu ani pieniędzy na regularne wyjścia aby korztysać z jakiś profesjonalnych urządzeń?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
NIe zajmujęsię treningiem, ale z tego co wiem istnieje wiele opcji dopasowania go do możliwoscik klienta. Zadaj pytanie przez opcję "kontakt" na potrenigu.pl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 19 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 109
Dzięki za info:) znalazłem już jednak odp:

"Nie musisz mieć karnetu na siłownię

Przygotowujemy również treningi do wykonania w domu, z podstawowym sprzętem jaki każdy z Was ma lub może zakupić, jak np. hantelki, ławeczka, drążek rozporowy, nawet 2 krzesła :) "

P.S. pytanie poza konkursem. Znasz może kalkulator któy obliczy zawartość tłuszczu i ilość kg jakie należy zrzucić aby osiągnąć optymalna ilość gdy chudnę? Jakie są wartości optymalne dla mężczyzny i kobiety?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Znasz może kalkulator któy obliczy zawartość tłuszczu i ilość kg jakie należy zrzucić aby osiągnąć optymalna ilość gdy chudnę? Jakie są wartości optymalne dla mężczyzny i kobiety?

W tej kwestii ciężko o wartości "optymalne", podobnie, jak dośc naiwnym podejściem jest wiara w to, że jakikolwiek kalkulator może coś takiego wyliczyć. Poziom tkanki tłuszczowej możesz obliczyć mierząc fałdę w poszczególnych miejsach - szersze informacje znajdziesz na forum.

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Kalkulator obliczy przybliżoną wartość. Najważniejsza jest obserwacja organizm w trakcie stosowania diety i ew. korygowanie ilością kcal, ale to już ustalisz indywidualnie z dietetykiem, do którego zostaniesz przypisany.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co myślicie o tym daniu potreningowym?

Następny temat

Makaron durum gotowany na parze

WHEY premium