SFD.pl Odżywianie i Odchudzanie

Dodaj odpowiedź

Połączenie olejów, czy tak można ?

Wysłana -
Witam. Chciałbym uzyskać od kogoś doświadczonego w temacie odżywiania odpowiedzi na moje pytanie - Czy mogę spokojnie, bez żadnych przeciwwskazań mieszać dwa lub trzy oleje po jednym posiłku ? Dokładnie chodzi mi o to, aby 3 łyżki odrębnie, każdego rodzaju oleju, od razu po kolei po sobie po ok. 8 g wypić - olej lniany-olej z orzechów włoskich-oliwa z oliwek ? Chcę po prostu zmieścić się w dziennym zapotrzebowaniu i nic po drodze nie pogubić.
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Tak możesz , tylko pamiętaj żeby dostarczasz wszystkich tłuszczy .
Wysłana -
Oczywiście, że można. Kwestia bardziej tego kiedy jaki. Lniany ma sporo onega 3, więc niekoniecznie w okolicy treningu. Wtedy np. kokosowy, mct, oliwa, awokado, czy tłuszcze z mięs. Odnośnie oleju z orzechów włoskich, to są one wytłaczane raczej na ciepło. Ma to negatywny wpływ naomega 3 w nim zawarte. Sugeruje unikać.
Wysłana -
Zdecydowanie olej z orzechów włoskich należy wyeliminować z diety na rzecz innych lipidów.
Wysłana -
Z ta eliminacja to bym nie przesadzał . Można rownież wyciągnąć korzystne cechy oleju z orzechów
Wysłana -
Tzn. Olej z orzechów włoskich, służy mi przede wszystkim uzupełnieniem omegi 6, gdyż omege 3 dostarczam zazwyczaj z kapsułek gold omegi 3 olimpu i oleju lnianego (3 miechy przydatności). Zatem czy mimo wszystko warto wymienić olej z orzechów włoskich na zwykłe orzechy włoskie i wykorzystać je do uzupełnienia o6 ?
Wysłana -
Do suplementacji omega-3 podchodziłbym z dużym dystansem, gdyż okazuje się, że przyjmowanie preparatów zawierających skoncentrowany olej rybi w kapsułkach ma znikomy wpływ na czynniki ryzyka rozwoju i progresji chorób układu krążenia. Olej lniany to kwas alfa-linolenowy, a konwersja ALA do DHA I EPA jest bardzo słaba. Dlatego radzę uwzględnić tłuste morskie ryby w swoim menu. O6 zazwyczaj i tak mamy za dużo w diecie, dlatego nie musisz uzupełniać o6..
Wysłana -
Nie widzę sensu w uzupełnianiu omega 6. Z tymi kwasami tłuszczowymi nikt nie powinien mieć problemu, aby dostarczyć w diecie. Wręcz odwrotnie.
Wysłana -
Dokładnie jak poprzednicy ,nie zawracaj sobie głowy uzupełnianiem o6
Wysłana -
Wrócę jeszcze na chwile do tematu. Mam ostatnie pytanie. Skupiając się na proporcjach 1:1:1 i potem na stosunku o3:o6, kiedy brakuje mi kwasów o6 w tym stosunku aby zmieścić się w zalecanych proporcjach, zatem chyba jednak warto uzupełnić to tym olejem ?
Wysłana -
Ale po czym stwierdzasz czy brakuje Ci o6?
Optymalny stosunek o3 do o6 wynosi od 1 : 1 do 1: 5 (ciężko wyrobić w swojej diecie 1:1).
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź