SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Połączenie olejów, czy tak można ?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2794

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 7895
Witam. Chciałbym uzyskać od kogoś doświadczonego w temacie odżywiania odpowiedzi na moje pytanie - Czy mogę spokojnie, bez żadnych przeciwwskazań mieszać dwa lub trzy oleje po jednym posiłku ? Dokładnie chodzi mi o to, aby 3 łyżki odrębnie, każdego rodzaju oleju, od razu po kolei po sobie po ok. 8 g wypić - olej lniany-olej z orzechów włoskich-oliwa z oliwek ? Chcę po prostu zmieścić się w dziennym zapotrzebowaniu i nic po drodze nie pogubić.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Skup się więc na EPa i DHA a nie ALA. Nimi aż tak bardzo nie podbijaj ogółu kwasów tłuszczowych omega 3. Poza tym omega 3 mogą być w większości nad omega 6.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9032 Napisanych postów 82679 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699312
Tak możesz , tylko pamiętaj żeby dostarczasz wszystkich tłuszczy .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Oczywiście, że można. Kwestia bardziej tego kiedy jaki. Lniany ma sporo onega 3, więc niekoniecznie w okolicy treningu. Wtedy np. kokosowy, mct, oliwa, awokado, czy tłuszcze z mięs. Odnośnie oleju z orzechów włoskich, to są one wytłaczane raczej na ciepło. Ma to negatywny wpływ naomega 3 w nim zawarte. Sugeruje unikać.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Zdecydowanie olej z orzechów włoskich należy wyeliminować z diety na rzecz innych lipidów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9032 Napisanych postów 82679 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699312
Z ta eliminacja to bym nie przesadzał . Można rownież wyciągnąć korzystne cechy oleju z orzechów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 7895
Tzn. Olej z orzechów włoskich, służy mi przede wszystkim uzupełnieniem omegi 6, gdyż omege 3 dostarczam zazwyczaj z kapsułek gold omegi 3 olimpu i oleju lnianego (3 miechy przydatności). Zatem czy mimo wszystko warto wymienić olej z orzechów włoskich na zwykłe orzechy włoskie i wykorzystać je do uzupełnienia o6 ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Do suplementacji omega-3 podchodziłbym z dużym dystansem, gdyż okazuje się, że przyjmowanie preparatów zawierających skoncentrowany olej rybi w kapsułkach ma znikomy wpływ na czynniki ryzyka rozwoju i progresji chorób układu krążenia. Olej lniany to kwas alfa-linolenowy, a konwersja ALA do DHA I EPA jest bardzo słaba. Dlatego radzę uwzględnić tłuste morskie ryby w swoim menu. O6 zazwyczaj i tak mamy za dużo w diecie, dlatego nie musisz uzupełniać o6..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Nie widzę sensu w uzupełnianiu omega 6. Z tymi kwasami tłuszczowymi nikt nie powinien mieć problemu, aby dostarczyć w diecie. Wręcz odwrotnie.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9032 Napisanych postów 82679 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699312
Dokładnie jak poprzednicy ,nie zawracaj sobie głowy uzupełnianiem o6
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 7895
Wrócę jeszcze na chwile do tematu. Mam ostatnie pytanie. Skupiając się na proporcjach 1:1:1 i potem na stosunku o3:o6, kiedy brakuje mi kwasów o6 w tym stosunku aby zmieścić się w zalecanych proporcjach, zatem chyba jednak warto uzupełnić to tym olejem ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Ale po czym stwierdzasz czy brakuje Ci o6?
Optymalny stosunek o3 do o6 wynosi od 1 : 1 do 1: 5 (ciężko wyrobić w swojej diecie 1:1).
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Potrzebny dobry spalacz dla początkującego.

Wiecej