SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Połączenie.

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 4931

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 35
Witam.
Jestem nowy na forum, jeśli źle sformułowałem tytuł postu, bądź źle go umieściłem - z góry przepraszam i proszę o wyrozumiałość.
Otóż moim pytaniem jest, czy mogę połączyć dwie sztuki walki? W swojej karierze trenowałem stójkę jak i parter, ale przy moim słomianym zapale szybko to kończyłem.
Aktualnie, chcę się zapisać na treningi kickboxing'u i judo (z góry uprzedzam, że chcę trenować hobbystycznie, aniżeli pod względem zawodów). Jestem początkujący, treningi odbywają się w dwóch innych klubach. Przedstawiam schemat jak miałoby to wyglądać:
Poniedziałek - judo
Wtorek - kickboxing
Czwartek - kickboxing.
Proszę o wszelkie rady za które z góry serdeczne dzięki.
5!

Ps. Informacje o mnie, jeśli się przydadzą:
Wiek: 24 lata
Wzrost: 180cm
Waga: 72kg

PS2. Uwzględnie jeszcze, że mam na to czas i chęci.



Zmieniony przez - speedczasty w dniu 2017-09-24 07:23:18

Zmieniony przez - speedczasty w dniu 2017-09-24 07:29:06
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 35
Dzięki za wszelkie rady i sugestie każdemu z osobna. Wyciągnąłem z nich jak i z trenowania obu sztuk wnioski, z których chcę ćwiczyć wg mojego schematu. Bardziej pod względem hobbystycznym chcę to robić, niekoniecznie pod pretekstem napie** na ulicach. Pozdro!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 792 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11203
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
speedczasty
Jestem nowy na forum, jeśli źle sformułowałem tytuł postu, bądź źle go umieściłem - z góry przepraszam i proszę o wyrozumiałość.
Gdybyś miał 15 to byłbym wyrozumiały... Ale człowieku jesteś dorosły.
Odpowiadając wprost na Twój post - zerknij na stronę połączenie.

A teraz nieco bardziej rzeczowo.
speedczasty
Otóż moim pytaniem jest, czy mogę połączyć dwie sztuki walki?
Tak, możesz.
speedczasty
Poniedziałek - judo
Wtorek - kickboxing
Czwartek - kickboxing
Trochę mało tego judo. Co najmniej 2x na tydzień by pasowało.
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 137 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 6643
To,czy można trenować 2 sztuki walki to już wiemy,to która jest lepsza to są niekończące się dyskusje idące w setki i tysiące postów .A więc skoro przez długi czas nie można rozstrzygnąć dyskusji to znaczy,że obie strony nie mają racji-jak mawiał kiedyś podobno jakiś wielki człowiek.Ale jest jeszcze 3 zagadnienie pasujące do tutejszego problemu-czy lepiej być kick-boxerem trenującym dodatkowo judo ,czy lepiej być judoką dodatkowo trenującym kick-boxing?Bo w/g mnie nie da się być bardzo dobrym w 2 innych stylach.Bo kick to styl uderzany dynamiczny,wymagający skoczności ,lekkości,szybkości,i treningu z bardzo dużą ilością powtórzeń z lżejszym obciążeniem ,a judo jest bardziej statyczne ,tzn wysiłek mięsni jest statyczny i nie ma tej wielkiej ilości drobnych ruchów nastawionych na unikanie ciosów i doskoki,odskoki,mobilność,lekkość.W/g mnie tak na 100% to nie da się tych 2 styów walki pogodzić.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 137 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 6643
Albo będziesz miał uczucie,że pchasz samochód przez chwilę(judo) albo ,że rąbiesz drewno lżejszą siekierką przez dłuższy czas(kick boxing)...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czytaj ze zrozumieniem.
oficerbart
To,czy można trenować 2 sztuki walki to już wiemy,to która jest lepsza to są niekończące się dyskusje idące w setki i tysiące postów...
Autor nie pyta się która stuka walki jest lepsza czy skuteczniejsza...
oficerbart
...Ale jest jeszcze 3 zagadnienie pasujące do tutejszego problemu-czy lepiej być kick-boxerem trenującym dodatkowo judo ,czy lepiej być judoką dodatkowo trenującym kick-boxing?...
Nie zależy mu na byciu dobrym kick-boxerem czy judoką...
speedczasty
...z góry uprzedzam, że chcę trenować hobbystycznie, aniżeli pod względem zawodów...
Po prostu ma zajawkę i chce trenować oba sporty rekreacyjnie.
Sam chodzę na BJJ NOGI, zapasy, crossfit, czasem na Muay Thai. Czy będę dobry w którymś z tych sportów? Nie. Ale sprawia mi fun trenowanie wszystkiego. Jedno mnie po prostu nudzi.



Zmieniony przez - MMA w dniu 2017-09-24 12:46:25
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1010 Napisanych postów 5398 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136711
Bo w/g mnie nie da się być bardzo dobrym w 2 innych stylach.Bo kick to styl uderzany dynamiczny,wymagający skoczności ,lekkości,szybkości,i treningu z bardzo dużą ilością powtórzeń z lżejszym obciążeniem ,a judo jest bardziej statyczne ,tzn wysiłek mięsni jest statyczny i nie ma tej wielkiej ilości drobnych ruchów nastawionych na unikanie ciosów i doskoki,odskoki,mobilność,lekkość.W/g mnie tak na 100% to nie da się tych 2 styów walki pogodzić.

Statyczne judo wykonywane na małej ilości powtórzeń...

Judo to pchanie samochodu...





Zaj**isty przykład wolnego judo, bez mobilności, skoków, doskoków, na małej ilości powtórzeń - no normalnie same pojedyncze powtórzenia

Jak wejście do rzutu i wykonanie go jest statyczne to olimpijskie podnoszenie ciężarów to medytacja



- od 4.20 - pan rusza się jak mucha w smole przecież


Zmieniony przez - Gats 2 w dniu 2017-09-24 13:03:43

Zmieniony przez - Gats 2 w dniu 2017-09-24 13:09:41
3

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 137 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 6643
Dzięki za porady .Ja szczerze mówiąc bardziej się pytałem niż odzielałem fachowych porad.Z tym pchaniem samochodu to bardziej mi chodziło o porównanie samego treningu kondycyjno -siłowego,a nie technik.Ja jestem z 3 kategori:ani amatorem,ani profesjonalistą tylko amatorem który nie może pogodzić się ,że nie jest dobry.Ale trenowałem troche oba sporty i coś tam spontanicznie powiedziałem.Wogóle to sam mam dylemat ,czy trenować judo czy kick boxing?Ale skoro w żadnym nie jestem i nie będę mistrzem to wszystko jedno,byle by mnie przyjęli do sekcji.To już sukces!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 792 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11203
oficerbart
To,czy można trenować 2 sztuki walki to już wiemy,to która jest lepsza to są niekończące się dyskusje idące w setki i tysiące postów .A więc skoro przez długi czas nie można rozstrzygnąć dyskusji to znaczy,że obie strony nie mają racji-jak mawiał kiedyś podobno jakiś wielki człowiek.

Istnieje wiele prostych wytłumaczeń i nie trzeba iść w "tysiące postów". Postaram się jedno z nich nakreślić. Załóżmy że porównamy te dwie sztuki/sporty... Judo niech będzie wkrętakiem, a kb niech będzie młotkiem, a przeciwnika porównajmy do wkręta. Teraz pozostaje tylko kwestia co zrobić z tym wkrętem... Możemy go wbić, albo wkręcić. Młotkiem ciężko będzie go wkręcić, a wkrętakiem wbić, więc najlepiej do określonego zadania mieć odpowiednie narzędzie...

oficerbart
Ale jest jeszcze 3 zagadnienie pasujące do tutejszego problemu-czy lepiej być kick-boxerem trenującym dodatkowo judo ,czy lepiej być judoką dodatkowo trenującym kick-boxing?Bo w/g mnie nie da się być bardzo dobrym w 2 innych stylach.Bo kick to styl uderzany dynamiczny,wymagający skoczności ,lekkości,szybkości,i treningu z bardzo dużą ilością powtórzeń z lżejszym obciążeniem ,a judo jest bardziej statyczne ,tzn wysiłek mięsni jest statyczny i nie ma tej wielkiej ilości drobnych ruchów nastawionych na unikanie ciosów i doskoki,odskoki,mobilność,lekkość.W/g mnie tak na 100% to nie da się tych 2 styów walki pogodzić.

Rozwiązanie jest bardzo proste. Im mniejsza ilość wiedzy/umiejętności tym łatwiej jest to ogarnąć... Jeśli przykładowo założymy że mamy 4 treningi na tydzień, to można ćwiczyć 2 kb + 2 ju albo 4 kb czy 4 ju (oczywiście można by też 1kb + 3ju lub 3kb + 1 ju). Gdy ćwiczysz 4 razy kb to będziesz w nim zdecydowanie lepszy niż w pozostałych wariantach, podobnie będzie w przypadku 4 razy judo. No ale skoro już mówimy o 2 sztukach/sportach to te warianty odpadają. Gdyby zrobić 1kb + 3ju lub 3kb + 1ju to już się w jakimś stopniu precyzujesz, gdyż jeden z wybranych staje się już tylko miłym dodatkiem. No ale do sedna robiąc 2kb + 2ju to z czasem sami ludzie zaczynają się orientować, że jedno im bardziej leży niż drugie. I wtedy jedna dyscyplina zaczyna powoli górować nad drugą. I to jest prawidłowa odpowiedź na twoje pytanie: lepiej być jak najbardziej wszechstronnym, ale to wielu ludziom nie odpowiada... Przytłaczająca większość osób szuka schematów i powtarzalności, które w miarę szybko da się opanować...

P.S. Można być strongmanem i zacząć karierę w KSW, można tańczyć i śpiewać. Można być doktorem na polibudzie, a wieczorami walić w worek. Można być księgowym i brać udziały w nocnych rajdach samochodowych i można być lekarzem grającym w szachy. To jest tylko kwestia predyspozycji z jakimi się urodziłeś. Pamiętam za czasów szkolnych masa ludzi po lekcji angielskiego gdy szła na niemiecki to miała kipisz w głowach, ale części nie sprawiało to żadnych problemów...
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 137 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 6643
Czyli jak się nie ma predyspozycji psychicznych i fizycznych to nigdy nie będzie się mistrzem i kozakiem i nie powinno się mieć do siebie pretensji.Ale trzeba popróbować różnych rzeczy żeby potem siebie znać,Ok.A czy jest sens trenować sporty walki ze świadomością,że zawsze się będzie średnio-słaby ,a nie jakimś wielkim mistrzem ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 792 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11203
Ludziska których oglądasz w TV, są wyjątkowi. Z tysięcy jak nie milionów wybierane są jednostki posiadające najbardziej pożądane cechy... Wśród nich też okazuje się, że są lepsi i gorsi. Ale to i tak nie zmienia faktu, że reszta ludzi nigdy nawet nie zbliży się do nich poziomem. I należy wziąć poprawkę, że oni często ćwiczą całe życie do granic wytrzymałości i tak często jak to tylko jest możliwe...

A co do talentów/predyspozycji to olbrzymia ilość ludzi po prostu je marnuje, a jeszcze więcej osób często nawet nie dowie się jakimi talentami zostali obdarzeni...

A co do sensu trenowania. Osobiście uważam, że sport walki jest czymś co powinno być najwyższym etapem przygody z walką. Przygodę tą warto rozpocząć od sztuki walki i przejść przez system walki, a później sięgnąć do sportu walki. Wtedy stajesz się bardzo wszechstronnym wojownikiem i na wiele rzeczy patrzy się inaczej... No i w zasadzie jakiekolwiek ćwiczenia są znacznie fajniejszym hobby niż paczka chipsów + cola + głupi serial
3
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy to GI nadaje się na zawody

WHEY premium