SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plywanie w pletwach

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 14164

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 166 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2955
Od pewnego juz czasu na silowni ludzie zwracaja uwage na moje miesnie lydek (tzn na ich sile ;) i pytaja co robie, ze mi brakuje obciazenia zeby je cwiczyc.... a ja praktycznie nic nie robie z wyjatkiem nalogowego plywania w pletwach.... I do tego w kompletnie maniacki sposob bo uzywam pletw super twardych sprinterskich a plywam po kilka-kilkanascie kilometrow bez pomocy rak... i faktem jest ze czuje sie nogi niesamowicie....

Czy to fakt, ze pletwy wzmacniaja i rozwijaja lydki, czy to tylko moja autosugestia ;) ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
pływasz tylko po powierzchni, czy wgłąb też?

I must find the truth that is true to me, the idea for which I can live or die...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 166 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2955
Glownie powierzchniowo - dystansowo ;))) Strasznie mnie kreci szybkosc i dystans.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Coś mi sie tu nie zgadza. Uprawiam pływanie od dziecka i z tego, co wiem, jest to sport zwiększajacy przede wszystkim wytrzymałość, w małym stopniu tylko wyrabiający siłę mięśni. Twoje silne łydki to efekt treningów na siłowni...podczas których, jak piszesz, brakło dla Ciebie skali obciążenia. Ja kiedy widzę pakerów z siłowni, którzy przy drugiej długości basenu (kraul) dostają zadyszki trochę mi ich żal. Chociaż nie mam ogromnej muskulatury, a na siłowni nie wyciskam ogromnych ciężarów, potrafię pływać kraulem non-stop 45 min. (tyle trwa u nas 1- razowe wejście na basen). Stary poczciwy trener, który wychodował wielu doskonałych pływaków twierdzi nawet, że ćwiczenia siłowe są dla ludzi wody nie wskazane, bo skracają włókna mięśniowe. Ja co prawda się z tym nie zgadzam, bo niektóre ćwiczenia są dla pływaka niezbędne, jednak nie przesadzajmy...najważniejszy jest trening w wodzie i mocne plecy. Zresztą powinieneś sprobować odłożyć na jakiś czas płetwy i zacząc pływać z małą deską nożną w celu zwiększenia wytrzymałości ramion. Twoje treningi mogły doprowadzić do nierównomiernego rozwoju organizmu, teraz wypadałoby to skorygować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 166 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2955
O ile mi wiadomo w prawidlowym kraulu 70% sily uzyskuje sie z ruchu ramion - ja plywam tylko kraulem i motylkiem (rownie intensywna praca ramion) - najdluzej kraulem w basnie plywalam bez przerwy 2,5 h (bo u nas nie ma tego durnego 45 min limitu :) I wlasnie dlatego zaczelam plywac w pletwach, aby wzmocnic nogi i po wyjsciu z basenuu po przeplynieciu paru kilometrow w twardych pletwach na lydkach mozna lamac olowek - takie sa twarde. Ja przez wiele lat chodzilam na basen - dopiero niedawno chodze na silownie, wiec moje lydki to raczej na pewno nie efekt podnoszenia ciezarow....
A jesli chodzi o to czy trening silowy jest dla plywakow, to nie wydaje mi sie aby bary i ramiona wspolczesnych plywaczek pochodzily tylko i wylacznie z pokonywania oporu wody ;))) W dzisiejszym sporcie trening silowy jest podstawa treningu zawodnikow prawie wszystkich dyscyplin (u mnie na silownie przychodza 11-12 dziewczynki trenujace lyzwiarstwo figurowe - z trenerem oczywiscie)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pytanie lamerskie dot. pletw.
Kupowalem ostatnio pletwy we Wrocku i niestety wszedzie byly tylko do nurkowania. Do treningu karaula lepsze podobno sa krotkie, zeby zachowac tempo.
Co Wy na to?
Skrocic? Pletwy oczywiscie?;))))

gg 14511
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie skracaj - a jak będziesz chciał sobie kiedyś ponurkować? kup sobie inne - powinny być krótsze i bardziej miękkie.
pozdrawiam

Pite(r)
"dla podkreślenia wagi moich słów siłacz palnie pięścią w stół"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 166 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2955
A o ile wiem do sprintow sa twarde i czasem jeszcze z powycinanymi'dyszami'. Mieksze sa dobre na poczatek, bo nie bola w nich nogi.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 8449 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 48421
a co powiedzicie do takiej pletwy co przypomina ogon wieloryba zaklada sie ja na noki i nogami do delfina
plywal ktos w czyms takim ?

"Zycie jest zakrutkie i zbyt piękne aby nad nim się żalić"

... .. .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja pływałem, ale normalnymi płetwami możesz zrobić tak samo, po prostu musisz nogi trzymać razem. jak dla mnie żadna rewelacja i problem ze stanięciem na nogi, np. w jeziorze

Pite(r)
"dla podkreślenia wagi moich słów siłacz palnie pięścią w stół"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 34 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 230
z doświadczenia wiem, że pływanie w płetwach daje dobry dopał, jeśli chodzi o poprawe techniki pracy nóg (podobnie jak łapki na ręce)
pozdro
1

Usiądź na brzegu rzeki i poczekaj aż przepłyną ciała twych wrogów

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

morze... deska... Hel

Następny temat

aaa muszę się pochwalić...

WHEY premium