SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plecy wklęsło-okrągłe [załamka]

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8694

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 623
Witam, mam blisko 18 lat i mam problem z plecami.
Plecy okrągło - wklęsłe (dorsum rotundo concavum)
To wada łącząca plecy okrągłe i wklęsłe. Występuje tu pogłębienie kifozy piersiowej i lordozy lędźwiowej.

Obserwując sylwetkę stwierdzamy, że:
- głowa wysunięta jest do przodu,
- klatka piersiowa jest spłaszczona, zapadnięta,
- kifoza piersiowa jest pogłębiona,
- łopatki są odstające,
- lordoza lędźwiowa jest pogłębiona,
- brzuch i pośladki są uwypuklone,
- zwiększone przodopochylenie miednicy.

Mm napięte i przykurczone:
- mm. piersiowy większy i mniejszy,
- mm. zębate przednie,
- m. prostownik grzbietu odcinka lędźwiowego,
- m. czworoboczny lędźwi,
- m. biodrowo - lędźwiowy,
- m. prosty uda.

Mm osłabione i rozciągnięte:
- m. prostownik grzbietu odcinka piersiowego
- mm. karku,
- m. równoległoboczny,
- m. czworoboczny,
- m. pośladkowy wielki,
- mm brzucha,
- mm kulszowo - goleniowe.

Głównym zadaniem ćw. korekcyjnych jest:
- rozciągnięcie mm. przykurczonych,
- wzmocnienie mm. rozciągniętych.

Zalecenia:
- ćw. elongacyjne,
- ćw. antygrawitacyjne,
- pozycje Klappa,
- ćw. oddechowe,
- ćw. odruchu prawidłowej postawy ciała,
- gry i zabawy ruchowe,
- pływanie.

Przeciwwskazania:
- akrobatyka,
- gimnastyka artystyczna.

Pod grzbiet podkładamy zrolowany kocyk, by nie pogłębiać lordozy lędźwiowej.


Byłem u dwóch lekarzy ortopedów w Warszawie, którzy do sprawy podeszli raczej olewczo. Nie mając żadnej praktyki jeden z lekarzy powiedział, że mogę ćwiczyć normalnie na siłowni, byle nie przesadzać z ciężarem-ok. Ale jak się teraz dowiedziałem nie wszystkie ćwiczenia mogę wykonywać np. martwy ciąg, przysiad ze sztangą czy wiosłowanie w opadzie o czym lekarz mnie nie poinformował. Bardzo chcę naprawić moją wadę, pozbyć się jej i zacząć normalne treningi siłowe. Tylko najpierw muszę wiedzieć jak pozbyć się tej wady. Czytałem różne artykuły i sam już nie wiem co mam robić.

Tu wprowadź tekst linku... Znalazłem stronę z ćwiczeniami, chyba będą w porządku, jak myślicie?

Słyszałem też, żeby codziennie zwisać na drążku, 10 razy po 30sek. Rozciągać mięśnie pleców-szczególnie dolne partie i muszę też oczywiście wzmocnić mięśnie brzucha i pośladków.

Jakimi ćwiczeniami wzmocnić mięśnie brzucha? Z tego co czytałem, to nie mogę robić brzuszków.

Jakimi ćwiczeniami wzmocnić mięśnie pośladków?

Jak się rozciągać/jakie ćwiczenia?

Podobno mając tą wadę nie powinno nosić się plecaków tylko torbę w ręku, chyba nie jest to prawdziwa informacja?

Bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc, chcę w końcu wyprostować swoje plecy i zacząć normalne treningi. Jeśli ktoś ma też kontakty do jakiegoś dobrego ortopedy w Warszawie bądź okolicach, proszę informacje.

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36567
gdzie się dowiedziałeś,że masz taką wadę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 612 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 42050
Pewnie z google, i dzięki niemu też szuka leczenia. Idź do lekarza sportowego człowieku na forum to możesz sobie tylko psyche zryć.

Zmieniony przez - rafal08109 w dniu 2013-02-24 18:26:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 623
Tak ja pisałem w pierwszym poście, byłem najpierw u lekarza rodzinnego, który sam stwierdził, że mam tą wadę i dał mi skierowanie do ortopedy, który nic zbytnio mi nie powiedział, potem poszedł jeszze do innego ortopedy, który również za wiele mi nie pomógł.
Proszę czytać ze zrozumieniem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36567
bo tak w sumie to nie jest kwestia leczenia ortopedycznego,tylko raczej ćwiczeń na rehabilitacji,to nie jest działka lekarzy.Nie mniej mało kto ma idealną sylwetkę.Czy to ci w jakiś sposób przeszkadza?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 623
nie mowie, żeby miec idealna sylwetke, chce się tylko pod prostować, żeby nie bylo jeszcze gorzej i mógłbym normalnie ćwiczyć na siłowni. Mam bole plecow jeśli je obciążam[zaniosę gdzieś ciężką skrzynkę czy robię m.c] i brzydko to wyglądfa, kręgosłup w kształce litery S, wypięte pośladki i brzuch.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 24 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 393
ćwicz ;) drążek brzuch klatke nogi nabierz masy i zapomnij o problemie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 798 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4213
Alaski tak to sobie mozna pisac... tutaj trzeba robic niektore cwiczenia i przedewszystkim poprawnie ;p jakos kat pochylenia nog do podlogi musi byc w przypadku cwiczen itp

Pewnosc siebie to najwieksza broń

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 688 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3520
Na forum jest trening korygujacy Mawashiego mozesz go wykonywac bez przeciwskazan do tego rozciaganie wszystkich partii miesniowych po treningu

ćwicz ;) drążek brzuch klatke nogi nabierz masy i zapomnij o problemie
z klatka tak nie szalej bo tam masz przykurcze radzil bym bardziej ja rozciagac a wzmacniac czworoboczny ogolnie gorna partie plecow zeby wada sie cofała a nie pogłebiała
Umiesc opis RTG

Zmieniony przez - cinek88888 w dniu 2013-02-25 13:55:30

Zmieniony przez - cinek88888 w dniu 2013-02-25 13:57:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 623
cinek chodzi Ci o ten temat? -->Trening Mawashiego
piszesz, żeby rozciągać klatkę, rozpiętki będą chyba dobrym ćwiczeniem?
apropos wyciskania sztangi na ławce, nie mogę teraz stosować tego ćwiczenia? a co do nóg, to chyba nie powinienem robić przysiadu? ale znam dobre ćwiczenia na nogi bez użycia sztangi i gdzieś na yt jest też filmik z treningiem pośladków. a mięśnie czworoboczne pracują podczas wiosłowania, a gdzieś wyczytałem, że z tą wadą nie można tego robić więc pozostają jedynie szrugsy. co do masy, to idę chyba w dobrym kierunku, jak na razie to w 5 dni +1.5kg, no prawie 2..

a zdjęcia rtg nie miałem robionego.

Zmieniony przez - JednoŻycieJednaMiłośćJedenBóg w dniu 2013-02-25 18:45:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 623
Ktoś mi jeszcze pomoże?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Picie drożdży

Następny temat

Ventolin pytania

Wiecej