SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan treningu w domu - mały upgrade?

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1494

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez anubis84 z działu Trening dla początkujących.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 20
Witam wszystkich.
Po ponad 1.5 rocznej przerwie w regularnej aktywności fizycznej, postanowiłem wziąć się za siebie, żeby jakoś poważniej wyglądać i egzystować w zdrowiu ;)
Z przyczyn organizacyjnych na razie nie mogę chodzić na siłkę, więc postanowiłem zacząć w domu.
Skorzystałem z gotowego planu treningowego dla domatora, chyba od Was z forum, nieważne.
Mam kilka pytań.
Do dyspozycji mam ekspander, drążek, trochę miejsca i chęci ;)
Plan treningowy :
.Pompki płasko(dowolna z podanych wersji)-4-5 serii x do zmęczenia-ze zmiennym rozstawem dłoni.
2.Pompki głową w dół(nogi na podwyższeniu-rys.5)-4-5 serii x do zmęczenia- ze zmiennym rozstawem dłoni.
3.Rozciąganie ekspandera za plecami lub Rozciąganie zamocowanego na końcu ekspandera jednorącz stojąc-3-4 serie x do zm.
4.Pompki przy ścianie(rys.2)2-4serii x do zm.
5. Pompki w podporze tyłem2-4serii x do zm.
6.Francuskie jednorącz z ekspanderem-3-4serie x do zm.
7.Rozciąganie ekspandera przed sobą-3-4serie x do zm.
8.Rozciąganie ekspandera nad głową-3-4 serie x do zm.
9.Rozciąganie zamocowanego na końcu ekspandera do brzucha w siadzie-3-4 serie x do zm.
10.Uginanie ramienia z ekspanderem stojąc-3-4serie x do zm.
11. Przysiady(na jednej lub obu nogach)4-6 serii x do zm.
12. Wspięcia na palce(na jednej lub obu nogach)4-6 serii x do zm.
13. Unoszenie tułowia z leżenia przodem-4-5 serii x do zm.

Pytania:
1. Jak dodać do tego treningu drążek, zamiast czegoś? Czy po prostu dodać?
2. Jak robię rozciąganie ekspandera za plecami to czasami poszczególne gumy mnie strzelają w szyje(mam ekspander składający się z 5 gum) coś źle robię? Czy ekspander do niczego?
3. Macie pomysł na jakieś ćwiczenia tlenowe w domu? Oprócz rowerka i skakanki? Na razie aura nie zachęca do biegania...
4. Trening co drugi dzień?
5. Czy coś byście zmienili w tym planie?
Z góry dziękuję!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2359 Napisanych postów 30605 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270689
najbardziej efektywne są ćwiczenia przy których pracuje wiele stawów
np przysiady,podciągania,pompki,wiosłowania.

możesz sobie porobić np coś takiego
przysiad bułgarski
step wysoki
podciąganie na drążku
inverted rows
pompki z nogami na podwyzszeniu
pompki na poręczach/krzesłach
unoszenie bokiem lub przodem

to ćwiczenia do których nie będziesz potrzebował wiele obciążenia. Niektóre da radę zrobić z ekspanderem,a do niektórych wystarczy Ci kilka butelek z wodą.....
1

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
1 Po prostu dodaj
2 tzn ze się urywają z zaczepów ?
3 mogą być np pajacyki, skiping w miejscu
4 sprawa indywidualna, masz 13 cwiczen, ile czasu Ci to zajmuje ?

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 20
anubis84
1 Po prostu dodaj
2 tzn ze się urywają z zaczepów ?
3 mogą być np pajacyki, skiping w miejscu
4 sprawa indywidualna, masz 13 cwiczen, ile czasu Ci to zajmuje ?

Ad.2 Nie tyle się urywają co jakoś to się wykręca i nagle trzask mnie jedna guma w kark :D
A zapomniałem zapytać o przerwy między ćwiczeniami... Pierwszy trening zrobiłem z przerwami 2 min, zmniejszyć?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
2 Czyli możliwe że się rozciąga, a jak się tak dziej to guma ma wtedy mniejszą średnice i wyskakuje.

Przerwy jak na domatora są ok.

A ile Ci to zajmuje bo masz aż 13 ćwiczeń przerwy po dwie minuty czyli licząc 4 serie odpoczynku x 2 to jest już 8 x 13 ćwiczeń to masz 104 minut przerwy, czyli odpoczywasz prawie 2 godziny.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 20
anubis84
2 Czyli możliwe że się rozciąga, a jak się tak dziej to guma ma wtedy mniejszą średnice i wyskakuje.

Przerwy jak na domatora są ok.

A ile Ci to zajmuje bo masz aż 13 ćwiczeń przerwy po dwie minuty czyli licząc 4 serie odpoczynku x 2 to jest już 8 x 13 ćwiczeń to masz 104 minut przerwy, czyli odpoczywasz prawie 2 godziny.


Co z tym odpoczynkiem zrobić? Za dużo? Skrócić? Czy jakoś inaczej to rozwiązać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Napisz najpierw ile cały trening czasu Ci zajmuje.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 20
anubis84
Napisz najpierw ile cały trening czasu Ci zajmuje.

Wczoraj zacząłem 18:40, a skończyłem przed 21 jakoś. Dokładnie nie pamiętam, bo nie spojrzałem na zegarek po zakończeniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
czyli 2 minutowych przerw na pewno nie robisz, jak Ci tyle schodzi ja bym ograniczył ilosć ćwiczeń lub podzielił sobie na dwa dni.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 20
anubis84
czyli 2 minutowych przerw na pewno nie robisz, jak Ci tyle schodzi ja bym ograniczył ilosć ćwiczeń lub podzielił sobie na dwa dni.


Nie robiłem stałej liczby powtórzeń. Starałem się na maksa każde ćwiczenie, a 2 minuty mierzone były za każdym razem :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2359 Napisanych postów 30605 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270689
ten plan jest przeładowany. Za dużo tego, masz 13 ćwiczeń,średnio po 4 serie,czyli łącznie ponad 50 serii....jeśli chcesz go robić to trzymaj się do dolnych ilości serii,a nawet obniż je o połowę lub zmniejsz ilosć ćwiczeń. Spokojnie 7-8 ćwiczeń Ci wystarczy przy ilości 4-5 serii na każde

PS: Aura do biegania jest spoko. Ja biegam i nic mi nie przeszkadza

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 20
QUEBLO
ten plan jest przeładowany. Za dużo tego, masz 13 ćwiczeń,średnio po 4 serie,czyli łącznie ponad 50 serii....jeśli chcesz go robić to trzymaj się do dolnych ilości serii,a nawet obniż je o połowę lub zmniejsz ilosć ćwiczeń. Spokojnie 7-8 ćwiczeń Ci wystarczy przy ilości 4-5 serii na każde

PS: Aura do biegania jest spoko. Ja biegam i nic mi nie przeszkadza


Co mogę wyrzucić, żeby trening był optymalny?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

wioślarz

Następny temat

Problem z klatką i nogami

WHEY premium