SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan treningu ...

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 14455

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 67
Witam,

Mam pewien problem ... Nie umiem ulozyc sobie planu treningu. Czytalem juz kilka artykulow i atlas cwiczen ale kompletnie nie wiem o co w tym chodzi ... Jestem poczatkujacy w te klocki ... Mam 15 lat, waze 62 kg, wzrost 185cm. Wczesniej wogole nic nie trenowalem (nie liczac brzuszkow, robionych codziennie przez 2 miesiace). Chcialbym zyskac troche masy i odpowiednio wyrzezbic sylwetke. Zapisalem sie na silownie. Dziennie na trening moge przeznaczyc nawet 3 godziny :).

Z gory dzieki za odpowiedzi... Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 3913 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25673
Na poczatek zacznij od treningu ACT, a za 2-3 miesiące zgłoś sie po trening masowy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1244 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 45703
Jw, masz linka https://www.sfd.pl/temat18564/ , tam masz wszystko rozpisane, uloz sobie jeszcze diete /dzial odzywianie/

Zmieniony przez - .Skowron. w dniu 2005-02-12 20:42:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 67
Witam,

Móglby mi ktos wytlumaczyc na czym polegaja te cwiczenia? Jakis obrazek by sie przydal

Michail:
"1.Unoszenie nóg do pionu w leżeniu na plecach-(brzuch),
2.Prostowanie nóg na maszynie w siadzie-(czworogłowe ud),
3.Uginanie nóg w leżeniu przodem na maszynie-(dwugłowe ud),
4.Wyciskanie sztangielek w leżeniu na skośnej ławce-(klatka),
5.Unoszenie sztangielek bokiem w górę w staniu-(naramienne),
6.Wyciskanie sztangi zza karku w siadzie-(naramienne),
7.Podciąganie drążka wyciągu do klatki w siadzie-(najszersze grzbietu),
8.Martwy ciąg na prostych nogach sztangą położoną na podwyższeniu-(proste grzbietu),
9.Naprzemianstronne uginanie ramion ze sztangielkami w siadzie na skośnej ławce-(bicepsy),
10.Pompki na poręczach-(tricepsy),
11.Uginanie i prostowanie nadgarstków ze sztangą w siadzie-(przedramiona),
12.Wspięcia na palce z obciążeniem na barkach-(łydki). "
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 854
Witam!
Chyba jednak nie czytales atlasu cwiczen tak jak wyzej napisałeś :) Tam jest wszystko elegancko opisane i dodane sa ruchome gif-y na ktorych pokazane jest jak wykonywac poszczególne ćwiczenia.A więc :
http://www.kulturystyka.pl/atlas/
Pozdrawiam !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 19680 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 52823
"Diennie na trening moge przeznaczyc nawet 3 godziny :)"

Za dluo nie luzej niz 1,5h

Poczytaj sobie to bo linki do diety itp moga sie przydac https://www.sfd.pl/temat184700/ 

Czy jest forma Czy nie!
Ja i tak KOKSUJE!
--==GAINER TEAM==--
AllianceBJJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 67
Witam,

Wlasnie ukladam sobie diete ... A altas czytalem tylko nie wchodzilem na zadne linki, ktore byly w nim umieszczone.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tu dieta

mozesz wykonac 5000 sklonow i 10000 unoszen nog ale jesli zle sie odzywiasz jesz za duzo bedziesz mial waarstwe tluszczu nad miesniami brzucha cwiczenia na miesnie brzucha wzmacniaja je i rzezbia .Dzieki systematycznym treningom brzucha rozwiniesz i uksztaucisz swoje miesnie jesli mowiny o treningu miesni brzucha mowimy o diecie te 2 rzeczy sa nierozlaczne. Staraj sie dostarczac organizmowi minimalna ilosc tluszczu i zbednych kalorii. Cukier rafinowany przestaje dla ciebie istniec ilosc spozywanych weglowodanow takze powinna byc umiarkowana..


Jaja dostarczają wartościowego białka, lecz tuczą. Nie jedz ich więcej niż trzy dziennie.

Mięso takie jak wołowina czy wieprzowina zawiera duże ilości tłuszczu; zastępuj je jak najczęściej niskotłuszczowymi źródłami białka, jak kurczaki czy ryby.

Desery i dania zawierające przetworzony cukier dostarczają ci dużej ilości kalorii i praktycznie nic więcej; natomiast jarzyny takie jak ziemniaki, brokuły, szparagi itp., zawierają złożone węglowodany, bogate w różne podstawowe składniki odżywcze.

Owoce zawierają fruktozę, cukier kilkakrotnie słodszy od rafinowanego; jest go jednak w owocach mało, więc nie są kaloryczne. Ponadto owoce zawierają wiele ważnych dla zdrowia witamin i soli mineralnych.

Lepiej zjadać więcej mniejszych posiłków dziennie, niż parę dużych.

Jeżeli żywność jest przetworzona lub gotowa, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że dodano do niej cukru i soli.

Tracenie czy przybieranie na wadze następuje stopniowo - próbując zrobić to z dnia na dzień, można sobie zaszkodzić.



A tu cwiczenia (1 minusik tylko na brzuch)


moim zdaniem dobry ttrening na miesnie brzucha jest nastepujacy:
Spinanie brzucha-Wykonywac to cwiczenie nalezi wczuwajac sie w ruch przedluzajac kazde powtorzenie i stosujac pelen zakres ruchu.Jesli jestes juz zaawansowanym kulturysta wykonuj to cwiczenie 10-15 powtorzen (ostrzegam boli jak diabli )
Roznice w tym cwiczeniu sa nastepujace mozna je wykonywac z rekami za glowa ,splecionymi na klatce piersiowej lub trzymac je wyprostowane. Mozna zmieniac tempo cwiczenia czyniac je latwiejszym gdy jest ono szybsze
--------------------------------------------------------------------------
Unoszenie nog - mozesz lezec na prostej lawce po czym wolno i metodycznie unosisz nogi do gory o 90 stopni. Zazwyczaj kladzie sie rece pod biodrami lub za glowa chwytajac lawke nastepnie opuszczamy nogi co stanowi stale napiecie miesniowe.
--------------------------------------------------------------------------
Unoszenie kolan - kulturysci okreslili je mianem zbich kopniec mozna wykonywac to cwiczenie natychmiast po spinaniu brzucha .Stosowany przy tym cwiczeniu jest bardzo specyficzny ruch prostujac nigi i wyciagajac palce stoppo czym wolno przyciagamy kolana do klatki pierciowej utrzymujemy te pozycje przez moment po czym to powtarzamy
--------------------------------------------------------------------------
Skrety w staniu - Jako ruch wykhchladzajacy wykonujemy 1-2 serie skretow w staniu bez obciazenia aby uzyskac dobre rozciagniecie miesni skosnych
Bardzo lekkie obciazenie nie powoduje zwiekszenia masy miesni skosnych (co spowodowaloby optyczne poszezenie w pasie mozna liczyc powtorzenia lub wykonywac cwiczenie przez 2-3 minuty

Spinanie brzucha w lezeniu wykonujemy 3 serien po 25 powtorzen
Unoszenie kolan serie 3 po 30 powtorzen
Unoszenie nog 3 serie po 25-30 powtorzen
spinanie brzucha 3 serie po 20-25 powtorzen
Skret w staniu wykonywany jako seria potrojna przed nastepnym powtorzeniem po 1-2 minutach lub 2-3 minuty nieprzerwanych powtorzen
--------------------------------------------------------------------------
NIE ZAPOMNIJ O ROZCIAGANIU!!!!!!!!!!

Rozciaganie miesni brzucha
pamietaj o rozciaganiu po kazdorazowym treningu miesni brzucha .Lezac na brzuchu trzumaj miednice przylegajaca do podlogi i wykonaj pompke do pelnego wyprostu ramion. Wez kilkakrotny gleboki brzuszny oddech dzieki czemu stretching bedzie jeszcze pelniejszy .Aby rozciagnac miesnie skosne brzucha po prostu wykonujw jedna a nastepnie w druga strone utrzymujac kazda pozycje przez 20 swkund
za kazdym razem kiedy robisz cwiczenia polegajace na zginaniu tulowia do przodu moze miec miejsce przesowanie dyskow w kierunku rdzenia kregowego i korzeni nerwowych takie rozciaganie miesni brzucha pomaga przywrocic normalne miejsce dyskow i utrzymac kregoslup w zdrowiuco jest szczegolnie wazne dla osob wykonujacych swa prace w pozycji siedzacej przez wiele godzin ....

A tu maly tescik


TEST sily miesni dolnych brzucha
test sily dolnych miesni brzucha ( unoszenie wyprostowanych nig ) nie jest jedynie cwiczeniem sprawdzajacym sile ale jednym z najlepszych cwiczen jakie wogole istnieja na ksztautowanie dolnych miesni brzucha
Miesnie te sa w jego trakcie zmuszane do pracy jako stabilizatory kregoslupa , opierajac sie sila wywieranym naturalnie powstajacym przyprzy ruchach nog
(opis cwiczenia jest umieszczony wyzej )


TEST na koordynacje
Unoszenie ugietych nog w pozycji lezacej
Aby okreslic koordynacje , kolana powinny byc w stanie pelnego rozluznienia aby znaczaco zredukowac obciazenie wywierane na dolne miesnie brzucha co umozliwia ocene zdolnosci stabilizacji miednicy bez jednoczesnego angazowania miesni zginaczy bioder.Jesli koordynacja ksztautuje sie na poziomie normalnym zdolnosc unoszenia i opuszczania rozluznionych nog bez koniecznosci unoszenia grzbietu w jego dolnym odcinku powinna byc wyraznie zauwarzalna .
Jesli test sie nieuda to znaczy ze oblales !!!!!!!!!
zartowalem a tak na serio to powinienes rozpoczac program cwiczen na miesnie dolne brzucha od ruchiw miednicy . kiedy osiagnieta zostanie normalna koordynacja podnies poziom trudnosci zwiekszajac kat pomiedzy udem a podludziem (prostujac nieco noge w kolanie ). Za kazdym razek kiedy robisz 20 powtorzen o doskonalej technice zwiekszasz o drobine kat otwarcia pod kolanem w koncu uda ci sie przejsc test sprawdzajacy sile

To wszystko
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 19680 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 52823
ciekawe gdzieniegdzie

Czy jest forma Czy nie!
Ja i tak KOKSUJE!
--==GAINER TEAM==--
AllianceBJJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 244
mam pytanko i naprawde zalezy mi na odp. 2 razy w tygodniu biore po 4 tussi +kawa(4-5lyżeczek)lub 2guarany(to chyab ok500ml)ok godz przed treningiem i meczem. na pozostalych treningach jade tylko na samej guaranie. czy moze mi ktos doradzic czy zwiekszyc te dawki czy moze zmniejszyc czy zmienic cos czy moze polaczyc kawe i guarane do tussi i czy 4 na raz to niezaduzo? przyznam ze efekty sa calkiem niezle,nawet juz zaliczam sie do najbardziej wytrzymalych w druzynie a przyznam ze wczesniej nalezalem raczej do tych najslabszych i nawet trener mi powtarza ze rozpiera mnie energia, a jade dopiero od ok 4 tygodni na tym. acha i jeszcze jedno - czy jak bede caly czas sie tym(tussi,guarana) wspomagal to czy zwiekszy sie jeszcze moja wytrzymalosc czy raczej niezabardzo? naprawde zalezy mi na waszych odp i opiniach
z gory wielkie dzieki za odp i ewentualne porady. pozdro dla kumatych
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

brak efektów ćwiczeń - co robię zle?....

Następny temat

czy....

WHEY premium