SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan treningowy z ubogim sprzętem. Prośba

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1463

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez anubis84 z działu Plany treningowe.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 145 Wiek 23 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4141
Cześć! Rozłożyłby ktoś plan na masę z takim oto sprzętem?
-hantelki razem 20 kg obciązenia
-guma oporowa
-drążek
Z góry dziękuję!
Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17680 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Zaproponuj coś, planów nie układamy, mozemy ocenić to co ułożysz.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2358 Napisanych postów 30594 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270604
ułóż jakieś fbw na początek,przykłady masz w podwieszonych tematach

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 145 Wiek 23 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4141
Okej. Obecnie łącze trening siłowy z treningami mma. Więc siłowo będę ćwiczył wtorek/czwartek/sobota. Plan:
Pompki 5/10
Szrugsy 3/10
Odwrotne uginanie na triceps 3/10
Uginanie na biceps 3/10
Odwrotne rozpiętki na barki 3/10
Podnoszenie hantelki bokiem na barki 3/10
Świeca 3/12
Brzuszki 4/12
Skłony do boku z obciążeniem 3/10
Plank 2/1min

Nie wiem czy to dobra ilość ćwiczeń czu jednak za dużo.
Jestem początkującym, lat 15.
Pozdrawiam


Zmieniony przez - Andriej100 w dniu 2018-04-04 15:43:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2358 Napisanych postów 30594 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270604
plan słaby
pierwsze co się mocno rzuca w oczy to brak ćwiczeń na NOGI I GRZBIET. Dwie największe partie które są podstawą w sztukach walki. Ponadto niepotrzebnie marnujesz czas na ćwiczenia izolacyjne jak uginania na bica, odwrotne rozpietki czy triceps. Pod sztuki walki wybierz ćwiczenia wielostawowe,angażujące jak najwiecej mięśni
1) obowiązkowa jest forma przysiadu.
z racji iż na sztukach walki dynamika gra pierwsze skrzypce możesz dodać siad z wyskokiem czy burpees
2) w domowych warunkach, jeśli nie masz obciążenia na grzbiet najlepsze co moze być to podciąganie na drązku. Również często praktykowane przez adeptów sztuk walk.
3) dobrze było by zaangażować też prostowniki grzbietu. Tu masz dwa wyjścia. Martwy ciąg na jednej nodze lub wyprosty tułowia.
4) pompki ok. Choć tu nie wiem jak mocny w nich jesteś. Nie ma sensu byś trzaskał po kilkadziesiąt w seriach...
5) brzuch ok.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 145 Wiek 23 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4141
QUEBLO
plan słaby
pierwsze co się mocno rzuca w oczy to brak ćwiczeń na NOGI I GRZBIET. Dwie największe partie które są podstawą w sztukach walki. Ponadto niepotrzebnie marnujesz czas na ćwiczenia izolacyjne jak uginania na bica, odwrotne rozpietki czy triceps. Pod sztuki walki wybierz ćwiczenia wielostawowe,angażujące jak najwiecej mięśni
1) obowiązkowa jest forma przysiadu.
z racji iż na sztukach walki dynamika gra pierwsze skrzypce możesz dodać siad z wyskokiem czy burpees
2) w domowych warunkach, jeśli nie masz obciążenia na grzbiet najlepsze co moze być to podciąganie na drązku. Również często praktykowane przez adeptów sztuk walk.
3) dobrze było by zaangażować też prostowniki grzbietu. Tu masz dwa wyjścia. Martwy ciąg na jednej nodze lub wyprosty tułowia.
4) pompki ok. Choć tu nie wiem jak mocny w nich jesteś. Nie ma sensu byś trzaskał po kilkadziesiąt w seriach...
5) brzuch ok.


Chciałem powiedzieć, że nie trenuje pod sporty walki. Wiem, że przełoży się to na sporty walki, ale to nie jest moim celem. Sporty walki są jakby hobby. Chce trenować przede wszystkim na poprawę sylwetki.
To jak trenować biceps, triceps i barki. Fakt zależy mi na czasie (wole raczej żeby trening trwał 1 godzinę a nie 2), ale chciałbym osiągnąć dobry efekt rozrostu mięśni. Wydaje mi się, że ćwiczenia złożone i to jeszcze domowe nie dadzą mi tego.
Nie sądzisz też, że trening jest zbyt długi? Albo za krótki? Zważ na to, że jestem początkujący.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2358 Napisanych postów 30594 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270604
właśnie dlatego że jesteś początkujący powinieneś wyrobić najpierw bazę do ćwiczeń,a potem jak już będziesz miał jakieś mieśnie, to będziesz mógł bawić się w ich rzeźbienie.
Trening domowy bez sprzętu nie da Ci tyle ile by Ci mogła dać w pełni wyposażona silownia ale to nie znaczy że nic nie osiągniesz. Niezłą sylwetkę też można zbudować,oczywiscie niezłą wedle subiektywnej opinii.
A ćwiczenia złożone mają to do siebie że oprócz większych grup angażują też te mniejsze. Np ćwicząc grzbiet będziesz też angażował biceps, robiąc klatkę będziesz angażował triceps itd

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 145 Wiek 23 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4141
Ale czy zaangażują tak samo dobrze jak izolowane?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2358 Napisanych postów 30594 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270604
izolacja to kosmetyka. Pisząc bardziej zrozumiale, podkreślenie czegoś co już jest. Najpierw trzeba to coś zbudowac by potem to podkreslić.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 43 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3159
Obciążenie do plecaka i jedziesz: pompki w różnym rozstawie rąk, drążek: podchwyt, nachwyt, podciąganie na ręczniku, wykroki, wbieganie po schodach.
Bez obciążenia skoki, wieloskoki, sprinty. Jest milion opcji.




Zmieniony przez - okcydental w dniu 2018-04-10 16:45:51
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening ogólnorozwojowy na własnym sprzęcie.

Wiecej