SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan treningowy split 3x w tygodniu do oceny

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2777

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 844
Witam. Przedstawie swój plan treningowy- split na masę, ćwicze 3 razy w tygodniu. Prosiłbym, aby został oceniony i w miare możliwości podanie argumentów, czemu to ćwiczenie nie pasuje etc. Z góry dziękuje :)

PONIEDZIAŁEK
KLATA
-wyciskanie sztangi na ławce poziomej 12-10-8
-rozpiętki na ławce poziomej 12-10-8
-wyciskanie sztangi na ławce skośnj 12-10-8
-wyciskanie sztangielek na ławce poziomej 12-10-8
TRICEPS
-Francuskie leżąc sztangą 12-10-8
-Francuskie siedząc sztangielką 12-10-8
-pompki odwrotne z obciążeniem 2 serie, 1 seria bez obciążenia 3x maks powtórzeń
ŚRODA
PLECY
-podciąganie nachwytem szerokość barków 3x maks powtórzeń
-martwy ciąg 12-10-8
-wiosłowanie sztangą nachwytem 12-10-8
-przenoszenie sztangi leżąc 12-10-8
BICEPS
-uginanie ramion ze sztangą stojąc 12-10-8
-uginanie ramion ze sztangielkami z supinacją nadgarstków 12-10-8
-unoszenie ramion w podporze o kolano (nie mam jeszcze modlitewnika) 12-10-8
-uginanie nadgarstków podchwytem w siadzie 12-10-8
-uginanie nadgarstków nachwytem w siadzie 12-10-8
PIĄTEK
NOGI
-przysiady pełne ze sztangą na barkach 15-15-15
-hack- przysiady 15-15-15
-"syzyfki" 3x maks powt.
-spięcie na palce w siadzie 3x maks
BARKI
-wyciskanie sztangi sprzed głowy 12-10-8
-podciąganie sztangi wzdłuż tułowia 12-10-8
-unoszenie ramion w przód ze sztangą 12-10-8

brzuch w każdym z tych dni przed treningiem, bez obciążeń ( do końca tego miesiąca A6W, później zastanawiam sie nad ABSII)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 211 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4915
Cwiczenie "dzien dobry" tez dziala na odcinek ledzwiowy kregoslupa tez jest bdb, ale wiadomo takiej sily itp jak przy MC nie pobudzisz :P narazie dzien dobry i mysl jak tu miec nowe talerze na gryf :P http://www.atlas.sfd.pl/Sklony_ze_sztanga_Dzien_Dobry-c126.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 211 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4915
za duzo cwiczen na biceps, spokojnie mozesz dac tyle co na triceps , do barkow dodaj unoszenie sztangielek w opadzie < nie wiem dlaczego ale juz przyzyczailem sie ze ludzie nie robia tylnych aktonow barkow>, A6W odrazu wyrzuc do pieca, brzuch przy siadach i ciagach dostanie swoje, mozesz dodatkowo zrobic jakies 2/3 cwiczenia 2 razy w tygodniu i bd dobrze :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 833
Plan wydaję się dobry oprócz bicepsa jak już Happy zauważył. Problem tkwi albo w diecie . technice , braku rozmaitości możesz sobie pozmieniać treningi np klata+biceps.Sam sobie własnie zmieniłem zobaczymy czy będzie efekt.Jeżeli ćwiczysz już 1,5 roku to może suplementacje wprowadzisz.Jest dużo opcji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 3754 Wiek 6 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 49667
Ankiete daj, biceps z plecami jest lepsza opcja niz triceps z plecami. To ze zrobisz wiecej cwiczen nie znaczy lepiej, zwlaszcza na biceps. Brzuch rob na koniec treningu, jakies 2 cwiczenia, o a6w nawet nie mysl.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 844
@Happy_Fubu przy bicepsie tyle ćwiczeń zamieściłem, ponieważ chciałem również zacząć ćwiczyć przedramiona, stąd te 2 ćwiczenia dodatkowe na koniec. Co do barków, co miesiąc ćwiczyłem tylne aktony, to że w tym planie ich nie ma świadczy o tym, że sie trochę zagapiłem i możliwe, że chciałem zabardzo urozmaicić mój trening w stosunku do poprzedniego planu. A6W hmmm, robie juz 2 tygodnie, wiec teraz żal byłoby przestać, wiec zrobie jeszcze dwa, jeżeli efekty mnie nie zadowolą (jak sądze) to z pewnością nie będę się zmuszał do następnych dwóch tygodni.
@kamilo1994 "Problem tkwi albo w diecie . technice, braku rozmaitości" o jakim problemie mówisz? Mój staż to 8 miesięcy, efekty może i nie są wspaniałe, jeżeli chodzi o masę, ale na siłę nie narzekam. Rozmaitość treningów staram się robić jak największą.
@Maćko mimo, iż mój staż nie jest duży, zgadzam się z tobą, że lepiej ćwiczyć triceps+klata i biceps+plecy, dlatego tak właśnie ułożyłem mój plan. A co do A6W, tak jak mówiłem, sam muszę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 844
się przekonać czy daje to jakieś efekty. Ankiete zaraz podam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 844
Wiek : za miesiąc 17 lat
Waga : 65 KG
Wzrost : 175 cm
Staż treningowy : rok, ale w wakacje dużo przerw spowodowanych wyjazdami, miesiąc odpadł bo w piwnicy było strasznie zimno- w drugim miesiącu mojego stażu, a jeden odpadł niedawno, ponieważ remontowałem siłownie, a farba olejna strasznie śmierdziała, więc mój ogólny staż to 8 miesięcy, naprawde ciężkich treningów
Obwód pasa : 73 cm
Obwód klatki piersiowej : 110cm
Obwód uda : 52 cm
Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często) : siłownia, WF
Ograniczenia żywieniowe (uczulenia, choroby) : brak
Stan zdrowia : zdrowy (ostatnio byłem na badaniach krwi, wszystko w jak najlepszym porządku, a byłem na badaniach, bo moja mama bała się,że spożywam za dużo białka, chociaż dokładnie sobie wyliczam)
Preferowane formy aktywności fizycznej : każda
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 844
Stosowane wcześniej diety (rozklad białko/ węglowodany/ tłuszcze) : staram się dobrze odżywiać, ale wiadomo, jestem na utrzymaniu rodziców :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 211 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4915
Panowie my sie co do planu nie dogadamy, bo ja jestem przeciwnikiem robienia klaty-tric i plecy-bic, dlaczego? nie da sie dobrze przecwiczyc trica po wczesniejszej klace, co najwyzej go dopompujesz ale sila czy cos sie slabiej rozwija :) takie jest moje zdanie, aczkolwiek sa zwolennicy i tego i tego, chociaz tego mojegow wydaje sie byc wiecej :P a co do A6W to nie chodzi ze ona nie daje efektow tylko strasznie obciaza kregoslup :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 211 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4915
i nie zmienia sie co chwile cwiczen, tylko ustalasz plan podczas ktorego wybierasz cwiczenia ktore CI najbardziej odpowiadaja i przy ktorych "czujesz miesien" i jedziesz az do stagnacji, jezeli sie dobrze odzywiasz wysypiasz itp to jednym planem z efektami mozna jechac naprawde dlugo, ja moim jade juz ponad 12 tyg i caly czas mam przyrosty silowe czy tam inne i napewno jeszcze kilka tygodni ten plan pociagne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 3754 Wiek 6 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 49667
Zmienia się co chwile ćwiczenia, ale nie na tym poziomie zaawansowania ;]
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan ogolnorozwojowy - problem z klatą.

Następny temat

OCENA PLANU NA MASE !!!

WHEY premium