SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan treningowy przy wypadniętym dysku, kontucja z stycznia

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4403

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
Przykra sprawa, ale martwy na prostych to najgorsze ćwiczenie które mogłeś zrobić przy swoich problemach. Prowadzę ludzi z podobnymi schorzeniami w tym jednego gościa, który miał już operację kręgosłupa i w ogóle nie może się przeciążać.
Zapraszam i Ciebie do współpracy.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6507 Napisanych postów 36007 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679566
W ogóle mc na prostych to taki sztuczny twór jeśłi ktoś to określenie bierze dosłownie. Ja bym wolał żeby nazywać to ćwiczenie mc na sztywnych nogach i wtedy odbierać je tak że nogi mają być sztywne ale nie wyprostowane do końca.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Są fizjoterapeuci pracujący ze sportowcami, popytaj kogo ludzie polecają. Rehabilitacja zawsze powinna odbywać się poprzez ruch, ale tylko specjalista powie Ci, co w Twoim przypadku będzie dobre.
Nie żałuj paru funtów na porządnego fachowca. Zdrowie masz tylko jedno.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2522 Napisanych postów 5076 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 77971
Panowie pozwolę sobie wrócić do tego tematu.

Ja ze swoim bólem (znów miałem atak) udałem się do ortopedy.
Zrobiłem sobie rezonans (fajna kasa, a z nfz rok czekania!) i czekam na opis.
Prawdopodobnie mam przepukline międzykregowa.
I takie na razie zalecenia
- brak siłowni
- brak biegania
- ograniczenie roweru
- brak ograniczeń w basenie.

Wszystko extra tylko że ja triathlon trenuję a w sierpniu mam bieg górski na 83km, później połowę IronMana!:)

Nie pytam Was o te sporty wytrzymałościowe bo praktyka pozwala mi wysnuć wnioski różne. Zapytam o siłownię.

Dotychczas ćwiczył push, pull 4 lub 3 x na tydzień (wiele zależnych).
Ok, przysiad, martwy odpada. Wiosłowanie sztangą też daje się we znaki.
Ostatnio szrugsy też poryły mi krzyż.

Czy zatem Waszym zdaniem możliwe jest konkretne przecwiczenie ciała omijając tak skuteczne boje?

Jak trenować prostowniki które są tak potrzebne w biegu po górach i w czasie roweru?

Gadałem z lekarzem ale zapewne tutaj więcej się dowiem gdyż jemu najłatwiej jest wyeliminować wszystko, a najlepiej gdybym sobie puścił tv i kufel piwa obok postawił.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak poprawić wyskok

Następny temat

Plan Treningowy Góra Dół do oceny

Wiecej