SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan treningowy pod bieg przełajowy [3 km]

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 801

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 68
Witam, piszę w tym dziale iż potrzebuję planu treningowego.
Mam 17 lat, lecz już od 4 lat biegam dla siebie, jak i na zawody.
Za miesiąc zbliżają się zawody (Finał - mistrzostwa województwa), są to biegi przełajowe na dystansie 2x1,5km.
Teren jest bardzo stromy (połowa trasy to praktycznie góra dół), jako iż nie mam gdzie ćwiczyć (oprócz bieżni i siłowni), ponieważ teren w moim rejonie jest płaski, potrzebuję pomocy od eksperta.
Z łydkami nie ma żadnego problemu, lecz gdy brałem udział 2 lata temu byłem przez 1/4 biegu pierwszy, jestem bardziej sprinterem (lecz nie zniechęca mnie to do dłuższych dystansów). Później nawet, nie tyle co kondycja, lecz wysiadały mi uda.
Podczas biegu na początku trzeba znaleźć się w pierwszej trójce, iż bierze udział w nim ponad 100 osób które będą blokowały przejście iż trasa się zwęża.
Moja waga to około 80 kg (ostatnio dużo ćwiczyłem typowo pod wygląd, opuszczając nogi)
Wzrost 180 cm.
Proszę o pomoc z doborem ćwiczeń.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 32 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1825
Ciężko dobrać trening. na youtube jest pełno poradników. a miesiąc na przygotowanie to dosyć mało. Napewno bedziesz musiał wpleść jakieś interwały w trening wytrzymałościowy, symulujące ukształtowanie terenu. Jeśli biegasz ćwicz nogi! :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
Ja bym robił interwały biegowe plus kompleksy metaboliczne. Jedyne co możesz na tym etapie to pracować nad szybkością i wytrzymałością wraz z dynamiką.





Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2018-05-10 10:10:48
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan do oceny.

Wiecej