SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan treningowy- kalistenika plus inne ćwiczenia.

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4618

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 11 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 636
Witam, postanowiłem spróbować kalisteniki jednak chciałbym się wspomóc też innymi ćwiczeniami które przyśpieszą budowę tkanki mięśniowej i sylwetki. Jeżeli chodzi o kalistenike to wybrałem książkę Paula Wade "Skazany na trening". Tak wygląda plan treningowy prosiłbym o ocenę i poprawę. Ćwiczenia tylko z hantlami ponieważ tylko to posiadam.

Wiek: 17
Waga: 85
Wzrost: 194 cm
Staż: Początkujący
Aktywność fizyczna: koszykówka, bieganie, jazda na rowerze

Poniedziałek- klatka i triceps


Wyciskanie hantli na ławce skośnej w górę 4 12, 10, 10, 8
Wyciskanie hantli na ławce poziomej 4 12, 10, 10, 8
Rozpiętki z hantlami 3 12
Wyciskanie francuskie hantli w leżeniu 3 12
Prostowanie ramienia z hantlą w opadzie tułowia 3 12
Wyciskanie jednorącz hantli w siadzie

Wtorek- plecy i biceps

Wiosło hantlą w opadzie tułowia 5 12, 10, 10, 8, 6
Wiosło hantlami w opadzie tułowia na ławce skośnej w górę 5 12, 10, 10, 8, 6
Przenoszenie hantli za głowę 2 12, 10
Uginanie przedramion z hantlami na ławce skośnej w górę 3 10
Uginanie przedramion z hantlami - marsz 3 10
Uginanie przedramion z hantlami - uchwyt młotkowy 2 10

Środa- barki(hantle) i mostek(ćwiczenia z książki)

Martwy ciąg na prostych nogach 4 12, 10, 10, 8
Wyciskanie hantli w pionie 4 12, 10 10, 8
Unoszenie ramion bokiem w górę z hantlami 3 12, 10, 10
Przeciwne rozpiętki hantlami w opadzie tułowia 3 12, 10, 10
Shrugs z hantlami 4 12, 10, 10, 8

Czwartek- pompki i wznosy nóg (ćwiczenia z książki)

Piątek- podciąganie i przysiad (ćwiczenia z książki)

Sobota- bieganie/koszykówka

Zmieniony przez - jijx w dniu 2014-04-20 16:39:33

Zmieniony przez - jijx w dniu 2014-04-20 16:44:13
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Jak chcesz połączyć kalistenikę z siłownią to zrób to w inny sposób.
Kalistenika to trening całego ciała lub 2x w tygodniu podzielone na push/pull/legs. Może są inne podziały, ale sobie nie przypominam.
Nie ma sensu robić splita, gdzie będziesz miał zakwasy przez 5 dni i z treningu z masą ciała będzie lipa. Dodatkowo skazany to nie jest najlepszy trening.

Po prostu rób podstawy z kalisteniki na siłowni. Czyli pompki na poręczach+obciążenie, podciąganie+obciażenie, wznosy nóg i może coś jeszcze, jako pierwsze ćwiczenia, a resztę rób jak to się robi na siłowni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 11 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 636
Tak wszystko ok tylko po pierwsze to jest dział "Trening w domowych warunkach" i siłownia nie wchodzi w grę przynajmniej teraz. Dla mnie priorytetem jest kalistenika a ćwiczenia z obciążeniem chciałem dodać dla szybszych efektów jeżeli chodzi o sylwetkę. Wybrałem skazanego ponieważ myślę że jest dość dobrze opisane i rozplanowane dojście do jakiś tam podstaw czyli robienia kilkudziesięciu pompek czy podciągnięć. Twoim zdaniem co jest lepszym treningiem ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Ja nie pisałem o treningu na siłowni, tylko treningu z obciążeniem. Skoro podajesz plan na trening z obciążeniem to chyba go posiadasz? I to w dodatku plan oparty o założenia splita.
Twoim celem jest sylwetka więc skup się na ćwiczeniach podstawowych z kalisteniki(podciąganie, pompki na poręczach, przysiady, wznosy nóg) i dodaj do plecaka, bądź specjalnego pasa(może być samoróbka, byle się trzymało) obciążenie by było trudniej.

A skazany nie jest treningiem pod sylwetkę więc mija się z celem wykonywanie tego treningu. Jest to również kiepski plan na siłę(a niby jest pisany pod ogromną siłę) bo są lepsze plany. Tutaj progresja jest bardzo śmieszna i dobór ćwiczeń też.

Zmieniony przez - MojeImie w dniu 2014-04-20 22:29:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 11 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 636
Spoko :D obciążenie posiadam. Czyli nie mieszać kalisteniki z splitem/push/pull/legs ? I jaki trening według Ciebie jest lepszy od skazanego ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Nie chce mi się szukać nazw do treningów siłowych. Wszelkie oparte na podstawowych ćwiczeniach z obciążeniem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 11 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 636
Wypowie się ktoś jeszcze ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2360 Napisanych postów 30615 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270756
w zasadzie to z tego co na szybko podejrzałem to robisz mostek,przysiady i podciąganie i to tyle z kalisteniki....troche mało jak na priorytet,no i do tego ten split...
Przychylam się do tego co napisał MojeImie,inny podział
1

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 11 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 636
OK dzięki wielkie.
1
...
Napisał(a)
Usunięty przez QUEBLO za pkt 5 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 254
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 113
Witam, mam pytanie odnośnie treningu kalisteniki wg paula wade. Nie wiem czy dobrze rozumiem polecenia wade'a a mianowicie np zaczynam od kroku pierwszego poziom początkujacy np Pompki o ścianę i jest 10 powtórzeń tylko następnie kolejne ćwiczenie z wznosami nóg też z kroku pierwszego też jedna seria 10 powtórzeń i to by było na tyle? I w kolejnym tygodniu przechodzę do poziomu średniozaawansowanych czyli np 2 serię po 20 powtórzeń?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningu w domu.

Następny temat

Trening pod sporty walki.

forma lato