SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan treningowy góra-dół

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2321

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 65 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 12366
Zostałam poinstuowana o przeniesienie wątku z planem tutaj przez anubisa. Prosiłabym o ocene/wskazówki co zmienic i co jest nie tak.
Ułożony taki plan, 4 razy w tygodniu (pon i pt dół, śr i niedz- góra)
Najpierw rozgrzewka orbiterek/ rower/ wioslarz- 15 min
Dół:
prostowanie nóg na maszynie 3x10
maszyna na dwójki leżąc 3x10
odwodziciel i przywodziciel- 3x10
wypychanie nóg 3x12
30 przysiadów (bez obciążenia, zrezygnowałam z tego jednak, dołożyłam dwa cwiczenia na brzuch)
30 wykroków z cięzarem
3x10 wchodzenie na podwyższenie z obciażeniem (zamieniłam na 3x10 hip thrustów, lepiej czuję pośladek)
+ brzuch (2-3 cwiczenia)
Góra:
rotatory, cwiczenia na klatkę i triceps z gumami- 3x10 powtórzeń
martwy ciąg (RDL) 3x12
wiosłowanie podchwytem 3x12
wiosłowanie w opadzie 3x8
podciąganie na maszynie 3x8
unoszenie hantli do boku 3x10
wyciskanie hantli 3x10
biceps+triceps 3x10
wznosy ramion na boki w opadzie 3x10

Co do uwag anubisa- przysiady były "na raz" bo bez obciazenia, ale nie wiem... w sumie to nie ma sensu. Co do martego, dlaczego nie może zostac w górnych partiach? Łatwiej mi wcisnąc go w dzień "góry"- tam chyba tez oprócz taśmy tylniej pracuje najszerszy?
Czy warto robic przysiady z obciązeniem? Bardzo boję się je wykonywac ze względu na skomplikowaną technikę, chyba nie są niezbędne? ;)
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Plan się wydaje bardzo przeładowany i nie do końca z sensem. Nikt nie wie, jaki masz staż na siłowni, aczkolwiek początkującym zaleca się FBW https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html.  Układanie planów treningowych, nie polega na wybraniu ćwiczeń, które lubimy. Odrzucasz przysiad, który jest jednym z podstawowych ćwiczeń wielostawowych. Podciąganie na maszynie się nie sprawdza, to nienaturalny ruch - podciąganie jak najbardziej tak, dla poczatkujących - z gumą. Nie wiemy też co to ćwiczenia na klatkę i triceps z gumą - robienie tricepsów na początku treningu to błąd. Zaczynamy od duzych partii ciała, a małe robimy na końcu. Pełne i sensowne plany treningowe znjadziesz też w dziale Ladies.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 65 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 12366
Dziękuję Ci bardzo za wskazówki deja vu. Jestem początkująca- 2,5 miesiąca. Nie ja wybierałam cwiczenia- takim planem uraczył mnie trener, oglądam dużo filmików na yt i czytuję sfd, dlatego wydał mi się bardzo rozbudowany, szczególnie dzień góry ;)
Trener nie konsultował ze mną co lubię- dał rozpiskę (po ponad 2 miesiacach wspolnych treningów), myślałam, żeby wrzucic przysiady, ale boję się sama z nimi zaczynac :) na razie robilam tylko z kettlem 8 kg.
Domyślam się, że te gumy to rozgrzewka do MC... innego sensu nie widzę.
Co do podciągania to słyszłam, że podciągnie na maszynie nie jest ok, ale... o gumach słyszałam to samo- pomagają nierównomiernie podczas podciągania (bardzo mocno pracują na początku, potem prawie wgl) i to też nie jest fajne. No i ufam, że trener zalecając podciągnie na maszynie wie co robi :/


Zmieniony przez - Icia97 w dniu 2017-07-24 21:54:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12162 Napisanych postów 22001 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627363
Jak ufasz trenerowi to po co pytania?:)
Zwróć jeszcze uwagę na te rozgrzewkowe aeroby na początek - jeśli już aeroby jako rozgrzewka to może trochę krócej i dopasowane do treningu? Bez sensu traktować 15 minut rowerka jako rozgrzewka do treningu na dół. Pewnie 5 min celem ogólnego rozgrzania organizmu by starczyło - a dodać trochę typowych rozgrzewkowych dla grupy mięśni którą ćwiczysz w dany dzień. Przecież nie chodzi o to aby się spocić na rowerku i iść robić triceps...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 65 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 12366
Nie ufam trenerowi- mam np watpliwosci co do podciagania, jak sie nimi dzielilam usłyszałam, ze maszyna jest najlepsza. Dopytujac sie dlaczego: on sie uczyl na maszynie. No nie bede dyskutowac w takim tonie... prawdopodobnie zrezygnuje z jego uslug (wszystko wydaje mi się chaotyczne w tym planie, bieganie od maszyny do maszyny, brak przysiadow, lekcewazacy stosunek do mojej osoby) zastanawiam sie, czy z tym planem cos zwojuje, czy mozna go przerobic delikatnie, czy jest zly i powinnam wybrac jeden z fbw forumowych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Icia97
Nie ufam trenerowi- mam np watpliwosci co do podciagania, jak sie nimi dzielilam usłyszałam, ze maszyna jest najlepsza. Dopytujac sie dlaczego: on sie uczyl na maszynie. No nie bede dyskutowac w takim tonie... prawdopodobnie zrezygnuje z jego uslug (wszystko wydaje mi się chaotyczne w tym planie, bieganie od maszyny do maszyny, brak przysiadow, lekcewazacy stosunek do mojej osoby) zastanawiam sie, czy z tym planem cos zwojuje, czy mozna go przerobic delikatnie, czy jest zly i powinnam wybrac jeden z fbw forumowych.



Niestety trafiłaś na partacza .


Zaufaj Deja Vu , lepiej na tym wyjdziesz

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 65 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 12366
Postarałam się jakoś sama ogarnąc ten plan, o ile dół jakoś potrafię zbudowac, o tyle góra po wyrzuceniu martwego jest ok (?)
Chciałabym zacząc w sierpniu takim planem: tak, upieram się przy rozdzieleniu góra-dół, ale zawsze mam po treningu zakwasy w jakiejś partii trwające 2 dni i nie byłabym w stanie robic fbw.
Dół:
goblet squat 3x10 - boję się przysiadu ze sztangą, staram się baaardzo nisko schodzic, nie podwijac tyłka, napinac brzuch... strasznie stresujące cwiczenie ;p
MC 3x10
hip thrust 3x10
leg press
prostowanie nóg na maszynie 3x10
maszyna na dwójki leżąc 3x10
odwodziciel i przywodziciel- 3x10
brzuch: unoszenie nóg w podporze 3x12/12/15, wypychanie nóg ku górze z hantlem (5 kg) i plank 3x1 min
Góra: wyrzucony mc, z gumami to rear fly i drugie coś jak z hantlami- opad ciała i sciagnie gumy, podciągnie dałam przed wiosłem- bardzo chciałabym się podciągnąc ;)
Co o tym myślicie? Szukałam jakiegoś odpowiedniego gotowca, ale jedyne, które znalazłam to push/press + splity
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na Masę dla 16 latka

Następny temat

Porady żywieniowe przy rekompozycji sylwetki

WHEY premium