SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan treningowy-Biegi

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6590

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Michail z działu Trening.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 418 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4477
Witam! Od niedawno wyleczyłem się z martwicy jałowej kości którą miałem w prawym kolanie i zaczełem bieganie. Początkowo miało zreukować to tkankę tłuszczową i polepszyć kondycję, ale z czasem spodobała mi się ta forma treningu. Teraz biegam codziennię i wymyśliłem sobie taki plan treningowy:
co 7dni zwiększam dystans o 225m, w pierwszy dzień na nowym dystansie biegam truchtem, w kolejne dni regularnie przyspieszam i ostatnim-7dniu biegnę "na maxa".
Przykład z ostatnich moich 5dni:
Środa: bieg na 1650m (nie zapisałem)
Czwartek: bieg na 1925m czas: 8:25:0
Piątek: bieg na 1925m czas: 8:02:2
Sobota: bieg na 1925m czas: 7:41:5
Niedziela: bieg na 1925m Czas: 7:04:6
*wiem że dystans w moich biegach jest nietypowy ale spowodowane jest to warunkami jakimi dysponuję..
Celem mojego treningu jest dobre przygotowanie się do zawodów (bieg przełajowy na 2000m)!
Krótko przed zawodami planuję biegać na dystanskie 4-5km.
Chciałem abyście dali mi kilka rad, co mam robić, a czego nie i skorygować błędy w moim treningu!
Pozdro!

Wszystko o tym, jak urosnąć ---> http://www.sfd.pl/temat218221/ 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2336 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11009
planu to nieumie jeszcze dokladnie ukladac ale moge ci doradzic tak:
1-wejdz i szukaj na biegajznami.pl ,bieganie.pl i na innych stronach z biegami
2-niemozesz biegac 7dni po 10min bo to nic nieda (w sensie polepszenia wyniku )bo ladujesz organizmowi dziennie to samo
3-twoj czas w niedizele 3'32"/km jest dobrym czasem ktory poprzez zmiane treningu napewno bys polepszyl
4-wprowadz sobie 4lub5 treningow /tydzien one lepiej zrobia niz te dzienne 10minutowki na maxa,,i koronnego dystansu niebiegaj dziennie ,sprawdza sie raz na jakis czas np: raz na miesiac nie co drogi dzien
5-a te 4-5km nierob przed zawodami tylko zacznij juz teraz to bardziej poprawi twoja wytrzymalosc ogolna ,biegnij je na tetno 26/10

i sprobuj sobie przez 2lub 3 tygodnie zalezy kiedy masz ten bieg pobiegac tak jesli nic innego nieznajdziesz:


pon-------------------------
wt-5km (26/10) +10 x100m
sr-1km (26/10) +6x400m przerwa pomiedzy 400m 1'(nic mniej) (28/10) + 1km (26/10)
czw-5km+3x100 skip a,3x100m wieloskok
pt-----------
sob-1km(26/10) + 6x500m (28/10) przerwa pomiedzy 1'10"+1km (26/10)
niedz-6km+10x100m

w srode i sob pomiedzy tempowkami masz miec tyle przerwy w truchcie ile napisalem nic mniej ani wiecej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

>>SAPSP<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 99
Co ty stary! Takim bieganiem 1925 metrówek a potem zwiększania dystansu nie polepszysz swojej prędkości. Nie samym bieganiem polepszysz swoje wyniki. Napisz ile masz lat, jak często biegasz i czy masz blisko darmowy wstęp na stadion. OKi?! To ci coś doradzę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 418 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4477
Witam!
Na wstępie Wielkie Dzięki za odpowiedź!!
vlad88:
1.Na biegaj z nami byłem a nie bieganie.pl JESZCZE nie. Dzięki za linki;)
2.Tutaj chyba dokońca nie zrozumieliście co chiałem powiedzieć. Biegam tak: 1-7 <-1100m 8-14 <-1650m 15-21 <-1925m (itd.). *Te liczby oznaczają dni. Przy czym codziennie biegam kilka sekund szybciej.Np. w dniach 1,8,15 jest to truch, a w dniach 7,14,21 są to biegi "po najlepszy czas"...
3. hehe, cieszę się i mam nadzieję że go jeszcze poprawię:P
4. Chyba jak chce biegać "na tetno" to muszę biegqć na maszynie a nie po ulicy, zgadłem?? Czy to tak też można obliczyć??
5.O której H mam biegać? Czy godzina w biegu ma jakieś znaczenie??
6.sr-1km (26/10) +6x400m przerwa pomiedzy 400m 1'(nic mniej) (28/10) + 1km (26/10) znaczy że w środę mam przebiec 1km. Później mam przebiegać 6x400m z przerwami 1min. co 400m (co robić w czasie przerwy?Przecież nie mam chyba siedzieć, nie??)i później to samo co na początku czyli 1km, tak?? P.s Co to jest Skip i wieloskok??<lol>

PCet: 15lat mam:). Do stadiony mam wstęp ale nie za często mogę tam biegać bo to daleko od domu:/

Wszystko o tym, jak urosnąć ---> http://www.sfd.pl/temat218221/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2336 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11009
ad 2 trucht to sie robi przy rozgrzewce a nie przy rozbieganiu,a biegi po najlepszy czas to najlepiej sie sprawdza albo na zawodach albo co jakis czas bo trening niepolega na ciaglym sie sprawdzaniu :)

ad 3 poprawisz i to bardzo !!

ad 4 zeby biegac na tetno niemusisz biegac po maszynie,poprostu najlepiej tetno sobie zmierzyc palcami przykladajac dwa palce do szyi i w ciagu 10 sekund liczysz ile jest uderzen,,to jest najtasza i najprostsza metoda mozesz tez pulsometrem ,,

ad 5 jak ci wygodniej i o tej poze kiedy sie najlepiej czujesz,,mi najlepiej sie biega (jesli jest goraco to wczesniej) tak okolo 10.00,ale to zalezy od ulozenia dnia, to juz sam sobie dopasuj kiedy ci lepiej,w przypadku nas amatorow godzina biegu niema az takiego kolosalnego znaczenia,wszystko zalezy od danego czlowieka,

ad 6 to tak ma wygladac
-rozgrzewka
-1km biegniesz se spokojnie na 26/10
-6x400m i tak pamietaj ze najwazniejsza jest przerwa pomiedzy odcinkami niemoze byc dluzsza (chyba ze nprawde nieumieesz i serce ci skacze) ani krotsza od 1',,i przebiegasz 400m na 28/10 i pozniej truchtem se 1' i mija minuta i znow tempo
-na koniec do domku se lekko pobiegnij kilometr

ad 7 skip A to wysokie podnoszenie kolan podczas truchciku,,mi tak na odcinku 100m wychodzi 120 podniesien na kolano ale ty majac 15 lat mozesz sobie zrobic 50m
a wieloskok to wyglada podobnie jesli widziales trojskok to takie cos dlugie kroki odbicia i ciagniecie rekami

-----------------------------------------------------------------------
poczekaj moze PCet da jakis planik a ile ci zostalo do tego biegu?

>>SAPSP<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 418 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4477
Dobra, już czaję, wyprubuję ten planik!! Dzięki wielkie zioooom!! Mam tylko pytanie odnośnie o dystans, czy 400m mogę zastąpić 550m, a 1km, 1100km? Bo akurat w pobliżu mam kółko o takich wymiarach.
Pozdro i wielkie dzięki..

Wszystko o tym, jak urosnąć ---> http://www.sfd.pl/temat218221/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2336 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11009
jasne ze mozesz :) jesli np: niebedzie umial twoj organizm unormowac tetna podczas tempowki to wydloz przerwe do 1'30 ale jesli wszystko oki to po 1'

Zmieniony przez - vlad88 w dniu 2005-09-05 23:16:35

>>SAPSP<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 418 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4477
No wsumie biega się fajnie tym planem, jeszcze byłem między czasie chory więc miałem długą przerwę. Ogólnie jest wszystko ok, tylko zadługi troszkę dystansik mam do przebiegnięcia na dzień, strasznie się męczę i dużo czasu temu poświęcam:/.Nie umiem też wyczuć tempa, więc ustaliłem sobie że 26/10 to jest taki średni bieg na 28/10 prawie że sprint. Czy można to sobie jakoś inaczej zmierzyć w domowych warunkach niż bieg z palcami na szyji?? Pozatym nie potrafię dobrze wyczuć tak tego pulsu:/ Myślałem żeby kupić sobie bierznie albo coś innego dzięki czemu można by było wyczuć puls w tracie biegu ale zadrogie to, bo taki sprzent nawet używany to 600-2000zł

Zmieniony przez - tur3o w dniu 2005-09-27 22:28:52

Wszystko o tym, jak urosnąć ---> http://www.sfd.pl/temat218221/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2336 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11009
trodno bylo na tym planie bo niemasz zrobionej bazy ,wybieganych kilometrow i ogolnej wytrzymalosci zeby na takich planach sie niemeczyc ale to w czasie przydzie samo przez zime zrobisz duzo wybiegan i sily to lato bedzie twoje !!

26/10 to 26/10 a nie lekkie 28/10,,ja biegnac sobie 26/10 trzymie sie na pulsometrze 150-154ud/min a na 28/10 to srednio lece 168-170ud/min wiec jest roznica i dlatego dluzsze wybiegania na spokojnym zakresie pomoga ci lepiej poznac wlasny organizm i wycwiczyc w sobie rozne tempo na danym zakresie,na poczatku mi tez bylo trodno co chwilka sie zatrzymac i sprawdzac albo orientacyjnie biec ale to w czasie sie wyrobi,,zadna bieznia ci w tym niepomoze sam musisz poznac organizm a kase wydaj na b.dobre buty do biegania

>>SAPSP<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 418 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4477
Oki, czyli rozumiem że narazie to 5km to będzie dla mnie wyczyn, ale póxniej stanie się poprostu częscią treningu tak?? A już pierwsze zawody za mną, biorąc pod uwagę że dowiedziałem się o tym że startuje 30min. przed startem to poszło mi dobrze:) Pozatym dzień przed treningiem byłem wymęczony po tych 6km bo jeszcze niewiedziałem że biegnę w zawodach:/. Jednym słowem chaos! Mam jeszcze pytanie bo 4.10.05 mam kolejne zawody tym razem sztafetę. biegnę na 1km przełajowe... i teraz tak:
1. Co mam zrobić aby uzyskać jak najlepszy wynik? Chodzi mi głównie o jakieś ciekawe wskazówki. Wiecie coi mam na myśli??:>
2. Kiedy skończyć z treningami żeby mieć siły na zawody??
3. Czy zmienić coś w planie treningowym??
A pytania jeszcze pozatym to słyszałem że takie buty to koszt 200zł i wymienia się je co 600km. I czy konieczne są te buty i co dają?? I gdzie je można kupić??
Słyszałem rrównież o zegarku który mierzy puls, wiesz może ile to kosztuje??

Wielkie dzięki za całokształt pomocy i pozdro!!!

Wszystko o tym, jak urosnąć ---> http://www.sfd.pl/temat218221/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2336 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11009
jak bylo na zawodach,jaki dystans czas ogolne samopoczucie i jak z silami i ogolna kondycja??

turbo jesli dluzsze rozbiegania te 5lub 6km jest trodne wydolnosciowo dla ciebie to musisz wejsc sobie na spokojniejsze treningi
we wtorek masz ten kilometr to w niedizele zrob sobie spokojny trening np3lub4km spokojnym tempem zebys mial swiezosc na zawody,ja mam jotro bieg na 13km na imprezie biegowej ale to mam wkomponowane jako trening,

taktyka jest prosta grzejesz tyle ile masz sil ale tez na tyle asekuracyjnie zeby trzymac stale szybkie tempo,to sredni dystans wiec nierwij na poczatku jak na sprincie bo spuchniesz pozniej,

co do planu to jak pisalem na poczatku ze niumie ukladac bo niemam takiego doswiadczenia,tu najwieksza pomoca bedize KEJT albo ANFERNY

buty wahaja sie od 200zł w gore ,prodocenci zalecaja wymieniac po okolo 500-800km ale zaleznei od zawodnika i funduszy mozna zmieniac co roku lub co pol, a spowodoja ze beda chronic nogi od przeciazen i nogi niebaeda za tak narazane

pulsometr sobie mozesz kupic ale narazie to on tobie tak poczebny jak pas z bidonem,narazie poznaj swoj organizm naucz sie biegac w roznych zakresach a dopiero pozniej mysl o pulsometrze,a jak masz przesyt kasy to se kup--koszt od 50zł wzwyz(tylko tych tanich i niesprawdzonych firm niepolecam gdyz opinie sa bardzo negatywne lepiej raz a na pare lat zakupic)

>>SAPSP<<

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

BIEGANIE A RĘCE

Następny temat

bol miesnia prawej nogi powyzej kolana

WHEY premium