SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan treningowy

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 20791

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 128 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 9948
Cześć

Zapisałem sie na siłkę, jednak nie mam gotowego planu treningowego do tematu podchodzę poważnie , chciałbym coś zrobić ze swoim ciałem a nie mam zielonego pojęcia jak ułożyć dobry plan, nie chce też płacić "trenerom presonalnym" wolę zwrócić sie do Was :) Poniżej podaje dane z szablonu jeśli macie dodatkowe pytania to piszcie wszystkie potrzebe info dostarcze, licze na pomoc w zamian stawiam duże piwko ! :)

Płeć : mężczyzna

Wiek : 24

Waga : 96

Wzrost : 185

Cel treningowy : zrzucenie wagi, wyrzeźbienie ciała

Staż treningowy na siłowni : 0

Uprawiane inne sporty : pływanie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : siłownia







Edit :

Zestaw A
Nogi: Przysiady z sztangą na barkach 3s
Plecy: Wiosłowanie sztangą 3s
Klatka: Wyciskanie Sztangi na skosie ujemnym (głową w dół) / Pompki na poręczach 3s
Barki: Wyciskanie sztangi z klatki w staniu 3s
Facepulls / Unoszenie sztangielek w opadzie tułowia 2/3s
Triceps: Pompki odwrotne / Wyciskanie francuskie sztangi 2s
Biceps: Uginanie ramion z sztangą stojąc 2s

Zestaw B
Nogi: Przysiad przedni / hack-przysiad 3s
Martwy ciąg na "prostych" nogach 3s
Plecy: Wiosłowanie końcem sztangi / Wiosłowanie sztangielką 3s
Klatka: Wyciskanie sztangielek ławka skos 30st (głową w górę) 3s
Barki: Wyciskanie hantlami siedząc 3s
Unoszenie hantli na bok w opadzie tułowia 2s
Triceps: Pompki na poręczach 2s
Biceps: Podciąganie na drążku podchwytem 2s

C
Plecy/Nogi: Martwy Ciąg 3s
Nogi: Wykroki 2s
Uginanie nóg w leżeniu na brzuchu / Żuraw 2s
Plecy: Podciąganie na drążku nachwytem 3s
Klatka: Wycisk sztangielek na skosie 10-15st 3s
Barki: Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia / High pull 3s
Triceps: Wycisk sztangi w wąskim chwycie 2s
Biceps: Uginanie ramion z sztangielkami na przemian "supinacją nadgarstka" / chwytem młotkowym 2s

Znalazłem taki plan, czy nada sie dla początkującego?


Zmieniony przez - bllixu w dniu 2017-05-19 15:03:20
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 128 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 9948
Hej,

Ćwicze już drugi miesiąc i powoli widac juz efekty z czego jestem bardzo zadowolony i chciałbym podziekować roniemu i reszcie za pomoc.
Pomyslalem sobie ze moze skorzystałbym z jakis suplementów i tu potrzeba jest wasza rada, potrzebuje suplementu który pozwoli na szybsze spalanie tkanki tłuszczowej i jednocześnie zrobienie "rzeźby" czyli mniej tłuszczu wiecej widocznych mięśni :)



Zmieniony przez - bllixu w dniu 2017-08-01 08:00:03

Zmieniony przez - bllixu w dniu 2017-08-01 08:01:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
3 zestawy na początek nie są konieczne.

https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html

Przeczytaj ten temat, masz tutaj gotowy schemat treningowy którym możesz zacząć ćwiczyć oraz wiele przydatnych wskazówek.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 128 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 9948
Przeczytałem cały, mam jedno pytanie
Tam gdzie jest napisane "Przysiad" chodzi o Przysiady z sztangą na barkach?
Oraz "Wiosłowanie" chodzi o Wiosłowanie sztangielkami stojąc?

I najważniejsze jaki ciężar wybrać?


Zmieniony przez - bllixu w dniu 2017-05-19 16:00:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Przysiad to przysiad ze sztangą na barkach. Wiosłowanie zrób sobie sztangą nachwytem. Ciężar ma być taki abyś wykonał założoną liczbę powtórzeń poprawnie technicznie z lekkim zapasem, zaniż ciężar na początku i spokojnie dokładaj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 128 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 9948
Ok mam plan według tego co napisałeś juz od tygodnia działam. Jest dobrze. Pon. śr. pt. robie fbw. Ale zastanawiam sie czy moglbym do tego dorzucić dla lepszego efektu bieganie we wt. czw. ? A w weekend regeneracja


Zmieniony przez - bllixu w dniu 2017-06-06 12:13:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Oczywiscie że moszesz :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Nie, nie dorzucaj biegania na razie, trzymaj dietę i wykonuj trening siłowy i obserwuj jak reagujesz i czy waga spada. Zostaw sobie pole manewru jak redukcja zastopuje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
bllixu
Ok mam plan według tego co napisałeś juz od tygodnia działam. Jest dobrze. Pon. śr. pt. robie fbw. Ale zastanawiam sie czy moglbym do tego dorzucić dla lepszego efektu bieganie we wt. czw. ? A w weekend regeneracja



Zmieniony przez - bllixu w dniu 2017-06-06 12:13:28


Wszystko zależy od celów.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 128 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 9948
Zrzucenie wagi oczywiście
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
Nie widzę przeciwwskazań . Choć jeśli waga spada to zostawiłbym to na okres stagnacji. Lepiej mieć jakiegoś asa w rekawie .

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 128 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 9948
Czas na kolejny etap.
"
1.Przysiad
2.Wyciskanie
3.Martwy ciąg
4.Military press
5.Wyciskanie wąskim chwytem z flarowaniem łokciami ( prowadzenie w bok)
6.Uginanie ze sztangą prostą

Wszędzie 4s po 8/10p


Jak widzicie nie wywalamy całego planu do góry nogami.Drobne zmiany w zupełności wystarczą,by kopnąć progres do przodu.
Ile powinien trwać ten etap? Na to pytanie odpowiedzą wam organizmy.Statystycznie 4-8 tygodni. "

Z tego co zauważyłem kompletnie odpadają ćwiczenia na plecy?
Czy nie lepiej by było zamiast przysiadów dodać wiosłowanie?


Zmieniony przez - bllixu w dniu 2017-06-30 14:30:18
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wskazówki dla lepszych wyników

Następny temat

Z redukcji na masę

Wiecej