SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan pod siłę i redukcji wagi

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 555

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 97 Wiek 5 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1750
Płeć : Mężczyzna
Wiek : 18
Waga : 100kg
Wzrost : 175cm
Cel treningowy : Siła, redukcja
Staż treningowy na siłowni : 15 miesięcy
Uprawiane inne sporty : Brak
Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : Sztanga, sztangielki, ławka, stojaki, drążek
Dieta : Brak, staram się jeść czysto, głównie tłuszcze i białko.
Przeciwskazania medyczne : Brak
Zażywane suplementy : Kreatyna, białko, witaminy
Ostatnio przerabiany plan: FBW
Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc): Przysiad - 170kg, MC - 190, Wyciskanie leżąc - 125kg.

Witam, trenuję jednym i tym samym planem FBW od 15 miesięcy, zmieniał się tylko zakres powtórzeń i czasami dodawałem lub usuwałem ćwiczenia izolacyjne, większość bez diety i często z suplementami, ogólnie z rezultatów jestem zadowolony, ale doszedłem do wniosku, że przydało by się coś zmienić i prosiłbym o radę osób bardziej doświadczonych. Jeszcze się zastanawiam czy coś zmieniać, bo progres po paru miesiącach stagnacji ruszył, ale chciałbym go popchnąć jeszcze bardziej. Zastanawiam się nad trzema planami:

1. Plan A i B (Pn A/Śr B/Pt A) i co tydzień zmiana kolejności (B/A/B) - Tym planem ćwiczyłem od zawsze, ale teraz ulepszyłbym go trochę.
2. Plan taki jak wyżej tylko 4 razy w tygodniu na zmianę i odrobinę inaczej dobrane ćwiczenia do tych podstawowych.
3. Plan A/B/C A i B takie jak wyżej, lecz C byłby takim treningiem, na którym ćwiczyłbym inne ćwiczenia, na które nie było miejsca w Planie A i B.

Co do tej siły to nie chodzi mi o trójbój, chociaż to podstawa w moim planie, ale raczej o siłę w wszystkich partii, a jeśli chodzi o redukcję, to ostatnio mimo braku diety udało mi się podnieść maxy o 10-20kg i zrzucić 6kg.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
Warto by było po pierwsze dopiąć dietę bo wówczas efekty będą lepsze, a po drugie po takim czasie plan warto zmienić.
Spokojnie możesz dać dwa zestawy A i B i trenować nimi zamiennie.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW pod masę i siłę

Następny temat

Trening barków - problem z barkiem

WHEY premium