SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan na rzeźbę

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 13252

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 102 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2032
Wiem ze jest wyszukiwarka i ze wszyscy o to prosza ale nie umie tam nic dla mnie znalezc a nie chce robic bledow
Czy moglbys mi ulozyc dobry plan na rzezbe ? ? ?
trenuje 3-4 lata w miare regularnie do dyspozycji mam silownie na pelnym wypasie,mam 24 lata 112kg wagi wzrost 192cm.
na treningi mam czas od pon. do piatku 4-5 razy w tygodniu.
Jesli chodzi o diete to musze nad tym popracowac jeszcze czytam i czytam na forum.
Bardzo mi zalezy zeby stracic troche tluszczu chce stracic ogulnie jakies 10kg wagi.
moze moglbys zrobic mi jakas rozpiske z iloscia seri i powtorzen
no i aeroby ile i kiedy rano naczczo nie mam szans bo juz wstaje o 4.45
i pracuje fizycznie 8 godzin.
z gory dziekuje i czekam na odpowiedz.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie układam nikomu planów, mogę najwyżej czyjś plan umieszczony na forum poprawić lub napisać co generalnie o nim sądzę.

Jeśli masz kłopot ze znalezieniem czegoś, zajrzyj tutaj :

https://www.sfd.pl/temat160598/

i tutaj :

https://www.sfd.pl/temat227375/

pełno tam linków z których kilka na pewno ci się przyda
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 102 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2032
dzieki za podpowiedz skorzystam napewno ale mam jeszcze jedno pytanie co sadzisz o takim programie dla mnie.
cel to rzezba uwidocznienie miesni.
Trening silowy :
poniedzialki srody i piatki

rozgrzewka : bierznia 3-5min. rozciaganie
przerwy ok 1 minuty
Lydki:
-cwiczenie lydek siedzac(maszyna) 3 x 15-20 powt
Uda :
przysiady 3 x 20-15-12
wyprosty nog siedzac 3 x 15-20 lub zginanie nog lezac 3 x 15-20
Klata:
wyciskanie sztangi lezac 3 x 15-12-10
pompki na poreczach 3 x max
Barki:
odmachy na boki hantlami 3 x 12-15 lub wyciskanie hantli siedzac3x15-12-10
Plecy:
sciaganie drazka g. wyciagu do karku 3 x 15-12-10
maszyna (wioslowanie siedzac szerokim chwytem)
Biceps:
modlitewnik 3-4 x 15
Triceps:
sciaganie drazka wyc. gornego. 3 x 15
Brzuch:
unoszenie nog w zwisie 1 sreia 15-20 powt.
pomiedzy poszczegolna partia
wtorek i sobota : bieganie 30min. tempo 8-10 km/h
czwartek plywanie : 30 min
co tydzien lub dwa chce zwiekszac czas trwania aerobow o kilka minut az dojde do 60-70minut.
wybralem trening silowy 3 dni w tygodniu poniewaz pracuje na pelny etat fizycznie i czasem juz po samej pracy mam dosc pozatym czasem sie jakies bole w krzyzach odzywaja tak ze nie chce przesadzac, a trening calego ciala wydaje mi sie ciekawszy od splita i sprawia mi wiecwj przyjemnosci.
No i trenuje od poczatku naturalnie i przytym chce zostac.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
trening siłowy chyba kozie z dupy wyjęty (sorry ale to jakiś beznadziejny plan)

pozostała aktywność może być

teraz tak - jeśli jest tak jak piszesz że masz dużo pracy fizycznej to w praktyce powinieneś trening siłowy ograniczyć do niezbędnego minimum

jak podejrzewam, praca fizyczna jest taka że przez cały dzień coś tam robisz z umiarkowaną intenstywnością (nazwijmy to "z małymi ciężarami" lub z "masą ciała")

jeśli tak jest, to twój trening powinien się skupić na małej liczbie powtórzeń dużymi ciężarami (bo "dużą liczbę powtórzeń małymi ciężarami" masz w pracy)

dlatego też, radziłbym trening w postaci 5 x 5, 6 x 4 lub 8 x 3, po 4-6 ćwiczeń złożonych na jednym treningu, najpierw 2, z upływem czasu 3 razy w tygodniu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 102 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2032
dlatego też, radziłbym trening w postaci 5 x 5, 6 x 4 lub 8 x 3, po 4-6 ćwiczeń złożonych na jednym treningu, najpierw 2, z upływem czasu 3 razy w tygodniu
Tego za bardzo nierozumiem.Czy to znaczy 4-6 cwiczen zlozonych, na cale cialo razem ? na jednym treningu ? czy split czy jak ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
na przykład :

dzień 1 - 8 serii po 3 powtórzenia

przysiad
dzien dobry
wyciskanie stojąc
pompki na poręczach

dzień 2 - 5 serii po 5 powtórzeń

martwy ciąg
przysiad ze sztangą z przodu
wyciskanie na ławce płaskiej
wiosłowanie w opadzie tułowia

ja bym tak zrobił przez pierwsze 4-6 tygodni zwiększając minimalnie ciężar (do 2,5%) na każdym następnym treningu

po 4-6 tygodniach zmiana planu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 102 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2032
Dzieki sprobuje,tylko to mi wyglada na trening typowo masowy,no i czy to nie za malo przy moim stazu, no bo mysle teraz o cwiczeniach na biceps triceps brzuch to wszystko olac tzn. to wystarczy?
widzialem plan arnolda swarz. tu na forum w ktorym on proponuje wykonywac 10 podstawowych cwiczen na cale cialo 3 x w tygodniu 3 do 5 seri w kazdym . moze tego sprobuje?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
czy nazywasz się Arnold S. ?

czy bierzesz tyle sterydów co on ?

czy jestes pewien że to Arnold osobiscie pisał ten plan a nie jakiś pięćdziesięciokilowy redaktorek z gazety który wymyślał plan z sufitu aby zapchac dziurę w najnowszym numerze Flexa ?

czy sądzisz że odchudzać cię powinien trening siłowy a nie dieta i aeroby/interwały ?

czy spróbowałeś tego treningu który ci napisałem że twierdzisz iż jest za łatwy ?

jeśli na wszystkie powyższe pytania odpowiedziałeś NIE - spróbuj skorzystać z mojej rady

jeśli na którekolwiek z powyższych pytań odpowiedziałeś TAK - rób trening Arnolda
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 102 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2032
ok ok dzieki
robie twoj trening od pon. przez nastepne 6 tygodni i odezwie sie wtedy.moge robic trening pon trening 1 sroda 2 piatek 1 a w nastepnym tygoniu pon 2 sroda 1 piatek 2
no i wlasciwie to ja wykonuje w pracy mniej powtorzen z wiekszymi ciezarami szczerze ale sprobuje tego planu. : )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie czekaj 6 tygodni z oceną - zobacz po 2 tygodniach co się dzieje - jeśli masz odświadczenie w treningu siłowym to już po takim czasi będziesz wiedział czy ci ten trening odpowiada czy nie

aby jednak schudnąć musisz zadbać o dietę bo ten trening pozwoli "tylko" utrzymać mięśnie i siłę, ale niewiele da w zakresie utraty tłuszczu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16
Hej, proszę o korektę planu. Pierwszy dzień jest super,klatka puchnie ma maxa,ale do reszty nie jestem przekonany.
Do tego bieganie 4 razy w tygodniu po 30min i raz basen 30min.

Pierwszy dzień treningu

Mięsnie klatki piersiowej-

- ćwiczenie na maszynie buterfly - 3 serie (15 powtórzeń)
- rozpiętki ze sztangielkami leżąc na ławce poziomej - 3 serie (15 powtórzeń)
- wyciskanie sztangi na ławce skośnej - 3 serie (15 powtórzeń)
-ściąganie przed siebie linek wyciągów stojąc - 3 serie (15 powtórzeń)


Mięśnie naramienne

- unoszenie sztangielek bokiem w górę stojąc - 3 serie (15 powtórzeń)
- unoszenie sztangielek bokiem w górę w opadzie tułowia – 3 serie (15 powtórzeń)
- unoszenie sztangielek przed siebie - 3 serie (15 powtórzeń)

Mięśnie przedramion

- nawiajnie i odwijanie na drążek linki - 4 serie maksymalna liczba z obciążeniem stając powtórzeń


Drugi dzień treningu

Mięśnie pleców

- ściąganie do karku długiego drążka wyciągu siedząc - 3 serie (15 powtórzeń)
- ściąganie do klatki piersiowej długiego drążka wyciągu siedząc - 3serie (15 powtórzeń)
- ściąganie od dołu do brzucha drążka wyciągu siedząc - 3 serie (15 powtórzeń)
- przyciąganie sztangi do brzucha w opadzie tułowia - 3 serie (15 powtórzeń)

Mięśnie dwugłowe ud

- uginanie nóg leżąc przodem na ławce maszyny do ćwiczenia mięśni dwugłowych ud - 3serie (15 powtórzeń)

Mięśnie brzucha

- skłony tułowia na ławce skośnej - 4 serie do zmęczenia
- w zwisie na drążku podciąganie kolan do klatki piersiowej - 4 serie do zmęczenia

Trzeci dzień treningu

Mięśnie dwugłowe ramion (bicepsy)

- unoszenie przedramion na modlitewniku (maszyna) - 3 serie (15 powtórzeń)
- unoszenie przedramion ze sztangielkami na modlitweniku - 3 serie (12-15 powtórzeń)
- unoszenie przedramion ze sztangielkami stojąc (chwyt młotkowy) - 3 serii (15 powtórzeń)

Mięśnie trójgłowe ramion (tricepsy)

- ściąganie prostego drążka wyciągu w dół (podchwyt) - 3 serie (15 powtórzeń)
- ściąganie prostego drążka wyciągu w dół (nachwyt) - 3 serie (15 powtórzeń)
- wyprosty ręki ze szangielką w opadzie tułowia - 3 serie (15 powtórzeń)
- francuskie wyciskanie sztangi leżąc na ławce poziomej - 3 serii (15 powtórzeń)


Czwarty dzień treningu

Mięśnie czworogłowe ud

- wyprosty nóg (maszyna do ćwiczenia mięśni czworogłowych ud) - 3 serii (15 powtórzeń)
- wypychanie ciężaru nogami na suwnicy skośnej - 3 serii (15-20 powtórzeń)
- przysiady ze sztangą trzymaną na górnej części klatki piersiowej - 4 serie (12-15 powtórzeń)
- przysiady na hack-maszynie - 3 serii (15-20 powtórzeń)

Mięśnie dwugłowe ud

- uginanie nóg na maszynie do ćwiczenia mięśni dwugłowych ud

Mięśnie brzucha

- skłony tułowia na ławce skośnej - 3 serii do oporu
- skłony tułowia na specjalnej maszynie - 3 serii do oporu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta-mas co jest nie tak?

Następny temat

Dieta na mase....pomoc

WHEY premium