SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan na redukcję

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1775

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3447
Ok, najpierw ankieta, tak więc:
Płeć : M
Wiek : 25
Waga : 90
Wzrost : 190
Cel treningowy : redukcja z późniejszym przejściem na masę
Staż treningowy na siłowni : 3tyg.
Uprawiane inne sporty : siatkówka/squash x1/tyg.
Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : siłownia
Dieta : poniżej :)
Przeciwskazania medyczne : brak
Zażywane suplementy : brak
Ostatnio przerabiany plan: brak

Przeglądając forum złożyłem taki oto plan, który teraz (mimo że od 3 tygodni już wdrażam go w życie) chciałbym żeby ktoś ocenił i pokierował co można zrobić lepiej i gdzie co podciągnąć żeby osiągnąć lepsze rezultaty.

Zapotrzebowanie kaloryczne jakie sobie wyliczyłem na początku:

Wobec tego co powyżej zacząłem od 2600kcal. Jeśli chodzi o makroskładniki to jest delikatna różnica w porównaniu do tego co jest na obrazku - zjadam 190gB 100gT i resztę węglowodanów, coś koło 220g wychodzi. Dieta raczej jest mało różnorodna, ale pracuję nad tym dość mocno - kurczaka z ryżem staram się nie jeść częściej niż raz w tygodniu . Może to wyglądać mniej więcej tak:
Śniadanie: Jajka(omlet/jajecznica/na twardo/na miękko)/Naleśniki z masłem orzechowym/Robione musli z jogurtem ~600kcal (7:00)
II śniadanie: Najczęściej twaróg chudy z orzechami włoskimi + jakiś owoc ~450kcal (11:00)
Obiad: Tu akurat jest różnie - zawsze wołowina/wieprzowina/kurczak + warzywa + węgle (ziemniaki/ryż/makaron) ~900kcal (14:30)
Kolacja: Makrela wędzona lub jakaś inna ryba z chlebem orkiszowym, serek wiejski ~650kcal (20:00)

Czasem gdy nie jestem w stanie dobić z jakiś względów w dzień do zamierzonej ilości białka to dopycham odżywką.

Plan treningowy to standardowe FBW z jednego z podwieszonych tematów. Przed treningiem rozgrzewkowo biegnę 1km tempem 10km/h (czyli 6min), po treningu zacząłem od tygodnia biegać 2km, tym samym tempem (12min).

Od początku planu schudłem około 2kg, różnic na obwodach nie widać żadnych - powinienem się tym martwić? Planowałem zakończyć redukcję z końcem października, następnie przez około 2tyg. utrzymywać bilans kaloryczny na 0, żeby docelowo przejść do około 3500kcal i zacząć nabierać masy.

Zaczynałem z Bf około 22% (tyle o ile można ocenić ze zdjęć porównawczych), planem było zejście z obwodem brzucha gdzie niestety nagromadziło się pełno tłuszczu (100cm w pasie ). Ile według Was powinienem redukować? Czy ten harmonogram, który sobie założyłem, jest odpowiedni, czy może powinienem dać sobie więcej czasu?



Zmieniony przez - asnaebaem w dniu 2017-10-02 22:24:28
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Obwody się nie zmieniły czyli pas się nie zmniejszył ?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421
ja mam 190 i 105kg ( wiem tluszczyk sie trzesie ze strachu , lub drży z radosci ) ale 90 kg toz to 1 krok do anoreksji !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3447
ronie220
Obwody się nie zmieniły czyli pas się nie zmniejszył ?

W innych miejscach nie mierzyłem, możliwe że gdzieś tam coś zeszło ;)

KEBUL74
ja mam 190 i 105kg ( wiem tluszczyk sie trzesie ze strachu , lub drży z radosci ) ale 90 kg toz to 1 krok do anoreksji !

Docelowo chcę ważyć tak około 95-100kg, ale wolałbym żeby to było mięso, którego aktualnie nie mam prawie w ogóle :P


Zmieniony przez - asnaebaem w dniu 2017-10-03 08:23:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6506 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777652
No właśnie waga nie jest najważniejsza. Ważny jest skład ciała i procent bf. Waga jest mocno względnym parametrem

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3447
Ok, ale cały plan i harmonogram wygląda w porządku?
Jeszcze jedna kwestia jaką chciałem poruszyć jest związana z siatkówką, którą wymieniłem w ankiecie. Grywam około raz w tygodniu, w dzień nietreningowy. Problem jest taki, że boli mnie bark :(. Boli przy ataku, zagrywce, i rośnie mniej więcej wykładniczo do liczby skończony akcji i siły ataku, ból mija po około 5-10 sekundach. Ogólnie im więcej gram, tym bardziej boli, dzień po dniu raczej nie byłbym w stanie grać. Powrót do, nazwijmy to pełnej sprawności, zajmuje około dwóch tygodni. W codziennych czynnościach nie przeszkadza w ogóle, na siłowni również nie czuję żadnego bólu, ewentualnie na rozgrzewce przy wymachach ramionami do tyłu. Boli tylko prawy bark. Poprzez siłownię chciałem go wzmocnić, ale teraz już nie jestem w stanie w ogóle grać.. nie nadąża z regeneracją?

Wobec tego na razie z siatkówką daję sobie na razie spokój. Ktoś miał już taką sytuacją, jakieś porady, ćwiczenia, które sprawią że będzie dobrze - poza 'Udaj się do lekarza, przez forum nikt nie da rady ci pomóc', to akurat wiem że było by najlepsze, ale to jest super priorytetowa sprawa, więc najpierw zapytam tutaj, a nuż któraś z rad będzie skuteczna :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Siatkarze często maja problemu ze stawem barkowym. Możliwe, ze to uszkodzenie bądź przeciążenie stożka rotatorów.
2

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6506 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777652
asnaebaem
Ok, ale cały plan i harmonogram wygląda w porządku?
Jeszcze jedna kwestia jaką chciałem poruszyć jest związana z siatkówką, którą wymieniłem w ankiecie. Grywam około raz w tygodniu, w dzień nietreningowy. Problem jest taki, że boli mnie bark :(. Boli przy ataku, zagrywce, i rośnie mniej więcej wykładniczo do liczby skończony akcji i siły ataku, ból mija po około 5-10 sekundach. Ogólnie im więcej gram, tym bardziej boli, dzień po dniu raczej nie byłbym w stanie grać. Powrót do, nazwijmy to pełnej sprawności, zajmuje około dwóch tygodni. W codziennych czynnościach nie przeszkadza w ogóle, na siłowni również nie czuję żadnego bólu, ewentualnie na rozgrzewce przy wymachach ramionami do tyłu. Boli tylko prawy bark. Poprzez siłownię chciałem go wzmocnić, ale teraz już nie jestem w stanie w ogóle grać.. nie nadąża z regeneracją?

Wobec tego na razie z siatkówką daję sobie na razie spokój. Ktoś miał już taką sytuacją, jakieś porady, ćwiczenia, które sprawią że będzie dobrze - poza 'Udaj się do lekarza, przez forum nikt nie da rady ci pomóc', to akurat wiem że było by najlepsze, ale to jest super priorytetowa sprawa, więc najpierw zapytam tutaj, a nuż któraś z rad będzie skuteczna :)


Najpierw trzeba zdiagnozować co jest z tym barkiem nie tak bo faktycznie jakieś przeciążenie mogło wystąpić a dodatkowe ćwiczenia wzmacniające mogą pogorszyć sytuacje.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Miesien najszerszy grzbietu

Następny temat

Nabieranie masy

WHEY premium