SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan działania dla początkującego

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1467

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 33 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 215
Cześć wszystkim.

Z góry przepraszam jeśli tworzę temat jakich wiele, ale nie potrafię znaleźć odpowiedzi, którą umiałbym indywidualnie sobie przypasować.

Trochę o mnie Mam 26 lat, budowę endormoficzną (dodatkowo nieproproporcjonalna budowa duże, silne nogi-słabe ręce i wąskie ramiona). i aktualnie 102 kg przy 182 cm wzrostu. Plus-minus półtora roku temu metabolizm zaczął zwalniać, i z 85 kg wylądowałem tu gdzie jestem. Sprawy nie poprawia rzucenie palenie kilka miesięcy temu (miało być fit, a dodało 5 kg :D). Ćwiczyć zaczynam teraz, ale po pierwszych dwóch wizytach na siłowni widzę zasadniczy problem: Nie wiem co robić.

Mięśnie mam zbyt słabe żeby po prostu spalać kalorie i ręce szybko mi się męczą, głównie więc ostatnio biegałem. Nie wiem czy raczej ćwiczyć brzuch czy całe ciało. Jeśli wszystko to czy "siłowe" maszyny mają sens. Zasadniczo chciałbym schudnąć, ale też bez specjalnego rzeźbienia dać sobie trochę siły. Wiem, że "najpierw masa, potem rzeźba", ale w moim wypadku oznaczałoby to dalsze tycie, a tego jednak wolałbym uniknąć. Mam zatem prośbę o wskazanie jakiegoś kierunku, diety, ćwiczeń, nawet artykułu, który "obsłuży" ten przypadek.

Dzięki z góry,
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6487 Napisanych postów 62276 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777450
Zacznij od ćwiczeń podstawowych. Przysiad, martwy ciąg, wyciskania, wiosłowania itp
Ćwiczenia wielostawowe pozwalają wzmocnić nie tylko grupę docelową czyli np w przysiadzie nogi tylko działają na całe ciało wzmacniając wszystkie mięśnie stabilizujące wzmacniając je.
Dieta na pewno nie na dodatnim bilansie myślę, że koło zapotrzebowania będzie ok.
Możesz zajrzeć do tematu pierwszy rok treningów znajdziesz sporo przydatnych informacji. W razie pytań ładuj.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Siłę mięśniową możesz "zbudować" złożonymi ćwiczeniami, o których wspomniał mój przedmówca i... skupieniu się na wolnej fazie ekcentrycznej. Maszyny sobie zostaw na później. Teraz tylko wolne ciężary i podstawowe ćwiczenia. Do tego odpowiednia dieta z lekkim deficytem kaloryczny (-300 kcal) i... powinno być już tylko lepiej. Powodzenia.


Zmieniony przez - SzeA w dniu 2017-10-20 11:17:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Ćwiczenia wielostawowe, które wymienił Rion są podstawą, choćbyś miał zacząć od samej sztangi.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sposób na rośnięcie wzwyż po dużej redukcji

Następny temat

Ilość treningów w tygodniu.

WHEY premium