SFD.pl Trening dla początkujących

Dodaj odpowiedź

Plan do oceny 2 x w tygodniu

Wysłana -
Cześć, Niestety z braku czasu ćwiczę 2 razy w tygodniu, mój obecny trening zajmuje mi ponad godzinę, chciałbym skrócić ten czas i odnalazłem w necie trening poniżej. Plan na który chce przejść ma być tylko po to aby utrzymać to co udało mi się wypracować w zimę. Dodatkowo biegam 2-3 razy w tygodniu po 6-7km.
Co myślicie o takim planie na podtrzymanie?

A
Power Clean
Wyciskanie na ławie
Przysiad
Drążek
B
Przysiad przedni
Martwy ciąg
Żołnierskie
Wiosłowanie

4 tygodnie 5x5 / 4 tygodnie 8x3 / 4 tygodnie 5x5
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Bardzo fajny plan jak potrafisz wykonać wszystkie boje poprawnie technicznie. Krótkie, konkretne treningi tak trzymać
Wysłana -
jw, wszystko co potrzeba aby ruszyc cale cialo do treningu
Wysłana -
po ćwiczeniu power clean bardzo czuje dźwigacze łopatek, wszystko jest dobrze, czy może technika kuleje? robiłem 5x5 na 68kg
Wysłana -
tzn? bo dzwigacz lopatki jest miesniem dosc gleboko lezacym pod kapturami
Wysłana -
źle nazwałem, faktycznie to mogą być kaptury.
Wysłana -
kwestia czy bola bo sa domsy ("zakwasy"), czy bola, bo cwiczenie bylo wykonane zle i charakter bolu jest bardziej utozsamiony ze stanem przeciazeniowym, dotyczy np przyczepow miesnia
Wysłana -
Konik17
źle nazwałem, faktycznie to mogą być kaptury.

To całkiem naturalne odczucia po bojach olimpijskich bo właśnie całe ciało pracuje ale fajnie można rozbudować barki, czworoboczne
Wysłana -
Może porozciągaj trochę te kaptury i szyję.
Wysłana -
Kilka razy robiłem power clean na 76kg, ale dostrzegłem dosyć poważny błąd u siebie, sztanga lądowała na klatce a nie na barkach. Dzisiaj uczyłem się robić poprawnie to ćwiczenie na 58kg i tu moje pytanie, uczyć się tego ćwiczenia i dokładać powoli ciężary, czy zamienić na jakieś inne w którym będę mógł operować większym ciężarem?
Wysłana -
To ćwiczenie jest doskonałe, ale naucz się poprawnej techniki bo bez tego łatwo się uszkodzić. Zejdź z ciężarem i szlifuj technikę.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź