SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan do oceny.

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1162

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witajcie ponownie dzisiaj minimalnie zmodyfikowałem plan by georgu i chciałbym abyście odpowiedzieli mi na moje pytania.

Poniedziałek:
Nogi: Przysiady ze sztanga na barkach /9/10
Plecy: Wiosłowanie sztanga /9/10
Klatka: Wyciskanie sztangi na skosie górnym /5/12
Wyciskanie sztangi na skosie dolnym /5/12
Barki: Wyciskanie sztangi sprzed głowy /6/12
Biceps: Uginanie ramion ze sztanga /6/12
Triceps: Wyciskanie leżąc w wąskim uchwycie /6/12

Wtorek:
Wolne

Środa:
Nogi: Przysiady ze sztanga na barkach /9/10
Plecy: Wiosłowanie sztanga /9/10
Klatka: Wyciskanie sztangi na skosie górnym /5/12
Wyciskanie sztangi na skosie dolnym /5/12
Barki: Wyciskanie sztangi sprzed głowy /6/12
Biceps: Uginanie ramion ze sztanga /6/12
Triceps: Wyciskanie leżąc w wąskim uchwycie /6/12

Czwartek:
Wolne

Piątek:
Nogi: Przysiady ze sztanga na barkach /9/10
Plecy: Wiosłowanie sztanga /9/10
Klatka: Wyciskanie sztangi na skosie górnym /5/12
Wyciskanie sztangi na skosie dolnym /5/12
Barki: Wyciskanie sztangi sprzed głowy /6/12
Biceps: Uginanie ramion ze sztanga /6/12
Triceps: Wyciskanie leżąc w wąskim uchwycie /6/12

Sobota,Niedziela:
Wolne

Nie wiem czy dobrze że napisałem z tego powodu nowy temat pewnie wielu z was się to nie spodoba ale mam parę pytań.

1.Dobrze że na klatkę skos górny i dolny?
2.Georgu pisze że FBW nie jest monotonny gdyż co chwila zmienia się stacje i nie robi się 5 serii pod rząd i tu kolejne pytanie, ja ćwiczę w piwnicy gdzie jest tylko ławeczka i hantle i będzie dużo zabawy z ciągłym zmienianiem obciążenia czy nie zaszkodzi jeśli będę robił po kolei? najpierw nogi 9 serii potem plecy 9 serii itd...
3.Wiem że im dokładniej robi się ćwiczenie tym lepiej, lecz w niektórych z ćwiczeń nie mam zbyt dobrej techniki nie zaszkodzi jeśli przez 7 dni będę nabierał wprawy i przez ten czas trochę niedokładnie wykonywał jakieś ćwiczenie?
4.Polecacie zamiast tych ćwiczeń jakieś inne lepsze które bardziej zmuszą mięsień do działania czy te ćwiczenia są najbardziej odpowiednie?

Ps. Napisze jeszcze raz że ten plan jest prawie identyczny co georgu tylko minimalnie go zmodyfikowałem. Wczoraj napisaliście mi ten plan lecz mam do niego parę pytań i nie wiedziałem czy kontynuować stary temat czy zaczynać nowy pod tym tytułem jeśli zrobiłem źle proszę od razu usunąć.(i się nie denerwować )
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7512 Napisanych postów 49519 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385506
o co ci chodzi z tymi seriami ?? dlaczego az 9 jednego cwiczenia ?? a nie tak czasami chodzi ci o powtórzenia ?? co to jest te 5/12 9/10 itp
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ilość serii/ilość powtórzeń

Na forum jest napisane że na duże partie do 9 serii a na małe 6 serii to co polecasz zmniejszyć te serie?

Odpowiedz na pytania jak możesz :]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7512 Napisanych postów 49519 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385506
ale to jest ilosc w ciagu całego tygodnia , miales przy cw napisane ile seri ma byc

czyli jak robisz 3 razy w tyg to podziel przez 3 i tyle rób na jednej sesji treningowej

Zmieniony przez - rutkow w dniu 2012-09-19 17:14:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Aha no widzisz znów nie zrozumiałem czyli w jeden dzień mam robić na duże 3 serie i na małe 2 serie.

A co z tymi stacjami mogę zrobić najpierw nogi potem plecy itd.

A i tak mało serii to się wydaję że się nie idzie zmęczyć to jak z przerwami miedzy seriami nie dłuższe niż minutę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7512 Napisanych postów 49519 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385506
jakie stacje ?? robisz np 3 serie nóg potem 3 serie pleców itp
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie jest on monotonny gdyż praktycznie, co chwile zmieniamy sprzęt, ciężary. Nie robimy tu 5 seri tego samego ćwiczenia pod rząd.

Chodzi mi o to:

nie wiem jak to zrozumieć czy chodzi o to że co chwila zmieniamy obciążenie bo jest mało seri czy najpierw jedna seria nóg potem jedna seria pleców itd. ja to nazywam stacjami.

A i jakie ciężary dobrać bo jeśli np. 8 serii na ławeczce robiłem z 42 kg
a teraz będę robił 3 serie to założyć np. 50kg czy dalej robić 42kg.

Nie wiem czy na tym treningu się zmęczę.

Ale skoro go polecacie to spróbuję tak poćwiczyć a i jeszcze jedno siła też rośnie od FBW?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7512 Napisanych postów 49519 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385506
rób normalnie 1 cwiczenie 3 serie a potem przechodz do drugiego , ciezar dobieraj tak abys w danym cwiczeniu był w stanie wykonac te 10 powtórzen i mial jeszcze sily na dalszy trening , co tydzien powinienes zwiekszac ciezar

jak bedziesz dobrze sie odżywiac i trenowac to siła pójdzie tez
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ok a co do klaty to mogę ćwiczyć skos dolny i górny po 3 serie albo 2 serie dolny i 2 serie górny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A mam jeszcze jedno pytanie co do diety.

Są może jakieś odżywki które mogę stosować zamiast diety ponieważ w moim przypadku dieta jest wykluczona ponieważ często nie ma rodziców w domu i mam np. zupę na dwa dni a to nie zbyt duża dawka węglowodanów i innych potrzebnych składników do rozwoju mięśni, gdy jednak są rodzice to przeważnie mam mięso na obiad ale oni głównie pracują i nie będą robić posiłków pode mnie macie jakąś poradę w moim przypadku?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17704 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Zupa to nie jest zły posiłek, staraj się tylko aby była zawsze z mięsem czy to z żeberkiem czy z mięsem od kurczaka,
gainer uzupełnia braki w węglach i ciut w białko
https://sklep.sfd.pl/ActivLab_Whey_Best_Mass_Dibencozide_Positive-opis2096.html
odzywka białkowa uzupełnia braki białka
https://sklep.sfd.pl/ActivLab_Whey_Protein_80_Plus-opis2084.html 

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co na pierwszy cykl

Następny temat

Powrót na siłke

WHEY premium