SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1679

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 111617
Staż treningowy to ok. 4,5 roku z krótszymi przerwami, w tym ostatnia po złamaniu ręki, było to do kwietnia. Może zacznę od planu, że tak określę, tygodniowego.

Poniedziałek - SW
Wtorek - Wydolność tlenowa bieg/rower
Środa - FBW
Czwartek - Wydolność beztlenowa interwały
Piątek - SW
Sobota - Wydolność tlenowa bieg/rower

Przy okazji kilka pytań, nie wiem czy nie zamienić treningów
wydolnościowych, tzn. we wtorek beztlenowa, a we czwartek tlenowa.

FBW:
Przysiady - 3*10
Martwy ciąg - 3*10
Wyciskanie hantli z klatki - 3*10
Wyciskanie do góry - 3*10
Wyprost ramion leżąc - 2*10
Uginanie przedramion ze zwrotem nadgarstka - 2*10
Wspięcia na palce - 2*10

Tak właśnie wygląda plan FBW. Mam zamiar go stosować przez 6 tygodni, a później prawdopodnie przejdę do ćwiczeń dynamicznych. Myślicie, że taka ilość powtórzeń będzie w porządku pod SW?

Co do michy, staram się dostarczać organizmowi potrzebnych składników, syfu nie jem, aczkolwiek raz na jakiś czas nie odmówię sobie batonika, pizzy czy hamburgera, choć to ostatnie bardzo rzadko. Suplementacji nie stosuję


Zmieniony przez - SzK w dniu 2013-05-15 20:21:22
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 3178 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 45722
popatrz tutaj jak są ułożone plany,ostatnio uaktualnione,nowe ćwiczenia http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=3568 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 111617
Piękne dzięki. Planu jako tako zmieniał nie będę, bo priorytetem w moim wypadku jest w tym okresie zbudowanie wydolności. Siłowy schodzi na drugi plan. Nie wiem czy moje obawy dot. sprzętu są uzasadnione. Otóż mam zmartwienia czy hantle wytrzymają obciążenia przy takim np. swingu? Bo co by nie powiedzieć wysoka jakość wykonania toto nie jest...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1359 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 21882
Ja na twoim miejscu zamieniłbym wtorek na czwartek. Po siłowni jak to po siłowni kolejnego dnia idzie wszystko odczuć na sobie więc taki bieg o niskiej/średniej intensywności będzie takim jakby relaksem. A we wtorek spokojnie sobie zrobisz beztlenowy trening.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1815 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35261
nie lepiej po prostu dorzucić 1-2 sw? 2 treningi w tygodniu to trochę słabo, tym bardziej ze jeszcze młody jesteś, więc raczej na technice powinieneś się skupić.

,,chodzić już umiem, teraz chce umieć latać" Eldoka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 111617
No właśnie niestety u nas są tylko 2 treningi, a tak jak mówię trenuje przeszło 4 lata, więc jakieś tam podstawy mam ;) Panuję co prawda dorzucić coś jeszcze z SW, raczej to będzie parter ale to od następnego sezonu o ile uda się znaleźć coś sensownego, gdzie nie będę zmuszony płacić pełnej kwoty, trenując raz w tygodniu...


Zmieniony przez - SzK w dniu 2013-05-16 16:57:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1815 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35261
Wiem że to dla Ciebie teraz może herezja w tej chwili, ale może pomyśl na jakiś czas nad zmianą sekcji? 2 treningi w tygodniu SW, jeżeli to jest twoim priorytetem to za mało.
Podstawy techniczne może i masz... ale techniki nigdy za mało, a z siłką praktycznie nic nie stracisz jak jeszcze 2 lata poczekasz.

,,chodzić już umiem, teraz chce umieć latać" Eldoka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 111617
Trenuje amatorsko, co znaczy, że nie mam zamiaru w przyszłości zarabiać na tym pieniędzy. Swoją drogą chyba te 2 treningi wystarczają, bo ciekawostka nasza sekcja jest jedną z lepszych w Polsce w Seido, a poza tym sparingpartnerzy, z którymi trenuję zdobywają laure na różnych otwartych mistrzostwach nie tylko Karate, ale także KB itp. Nie chcę się chwalić, ale ja też nie mam z tym problemu w mojej kategorii :). Poza tym za bardzo zżyłem się z sekcją, ze znajomymi, to już nie jest po prostu trening, ale coś więcej :). Więc sekcji zmieniał nie będę, bo skoro te 2 treningi widocznie wystarczają chyba to nie jest koniecznie, co najwyżej dorzucę coś dodatkowego, typu BJJ, w ostateczności Judo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 111617
Dobra, nowe FBW do oceny:

Clean and Jerk - 5*5
Thruster, albo przysiad, bo barki za bardzo w dupe dostaną - 5x5
Sumo MC high pull - 5*5
Wcyiskanie leżąc - 5*5
Push Press - tutaj się zwracam z pytaniem, czy wyciskopodrzut gdy jet wykonywany już w thruster to czy należy powtarzać?
Prostowanie przedramion leżąc (tric) - 3*8
Zginanie przedramion ze skrętem nadgarstka - 3*8

EDIT:Mówiliście o 3 treningu SW. Wiem, że to nie to samo co na sali, ale co jakiś czas wykonuje zamiast aerobów trening na worku. Za jakiś czas planuje go wpleść w regularny plan, ale na razie jak pisałem muszę podnieść wydolność. Też myślałem nad tym, aby raz na jakiś czas zamiast sobotniego treningu tlenowego zrobić fartlek. I jeszcze jedno, bieg w moim wykonaniu jest biegiem górskim (swoją drogą przygotowuję się jednocześnie do Małopolskiej Serii) więc zaangażowane są praktycznie wszystkie mięśnie.


Zmieniony przez - SzK w dniu 2013-05-22 14:21:07

Zmieniony przez - SzK w dniu 2013-05-22 14:21:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 407 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 12494
SzK
Dobra, nowe FBW do oceny:

Clean and Jerk - 5*5
Thruster, albo przysiad, bo barki za bardzo w dupe dostaną - 5x5
Sumo MC high pull - 5*5
Wcyiskanie leżąc - 5*5
Push Press - tutaj się zwracam z pytaniem, czy wyciskopodrzut gdy jet wykonywany już w thruster to czy należy powtarzać?
Prostowanie przedramion leżąc (tric) - 3*8
Zginanie przedramion ze skrętem nadgarstka - 3*8

EDIT:Mówiliście o 3 treningu SW. Wiem, że to nie to samo co na sali, ale co jakiś czas wykonuje zamiast aerobów trening na worku. Za jakiś czas planuje go wpleść w regularny plan, ale na razie jak pisałem muszę podnieść wydolność. Też myślałem nad tym, aby raz na jakiś czas zamiast sobotniego treningu tlenowego zrobić fartlek. I jeszcze jedno, bieg w moim wykonaniu jest biegiem górskim (swoją drogą przygotowuję się jednocześnie do Małopolskiej Serii) więc zaangażowane są praktycznie wszystkie mięśnie.



Zmieniony przez - SzK w dniu 2013-05-22 14:21:07

Zmieniony przez - SzK w dniu 2013-05-22 14:21:39


i to jedno fbw starczy pod sporty walki ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 111617
Po pierwsze nie odkopuj starych tematów. Po drugie IDŹ DO KLUBU. Po trzecie teraz zrobiłbym tylko clean and jerk, MC i wyciskanie leżąc. Cała reszta jest niepotrzebna. Teraz całkiem inny plan bym robił.



Zmieniony przez - SzK w dniu 2017-12-26 20:55:52
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Powietkin vs Wawrzyk Zimnoch vs McCall

Wiecej