SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Placuszki owsiano- jabłkowe.

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 26262

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1977 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 27200




Placuszki owsiano- jabłkowe.

Co prawda, przepis na placki owsiane pewnie zna każdy i robi je po swojemu na wiele sposobów, ale postanowiłam dać jeden z moich ulubionych na nie przepisów Przygotowane i podane w ten sposób są pyszne i idealnie wchodzą na śniadanie Polecam

potrzebujemy:
-płatki owsiane zmielone na mąkę 60g
-2 jajka
-mleko(niecałe pół szklanki- ciasto ma być dość gęste,dlatego nawet lepiej wlać mniej niż zbyt dużo, użyłam 0,5% bo takie miałam, innym razem miałam 2%-nie ma różnicy w smaku pewnie możnaby nawet z wodą spróbować, następnym razem poeksperemyntuję )
-jabłka (policzmy, że ok.300g,ale można mniej lub więcej-co komu smakuje. Jak dla mnie najlepsze są, gdy jabłek jest w nich sporo,dlatego śmiało możemy dać więcej,zwłaszcza na usmażone placuszki nie żałujmy startego jabłuszka )
-jogurt naturalny do polania(ok. 100g, ale ilość oczywiście dowolna
-cynamon


Sposób przygotowania:
Jabłka ścieramy na tarce. Zmielone płatki owsiane mieszamy z jajkami i mlekiem. Dodajemy część startych jabłek. Resztę zostawiamy na położenie na placuszki już po przygotowaniu. Ciasto ma być dość gęste. Smażymy małe placuszki na patelni teflonowej (ja smażę dodatkowo na oleju do smażenia w sprayu). Smażymy je na najmniejszym ogniu z obu stron. Po usmażeniu kładziemy na talerz i polewamy każdy z nich łyżeczką jogurtu naturalnego,na to kładziemy trochę startych jabłek,posypujemy szczyptą cynamonu. SMACZNEGO! :)
Z tej ilości wychodzi spora ilość placuszków i są bardzo sycące,ja(może dlatego, że jestem kobietą ) nie daję im sama rady, ale jak ktoś chce może zwiększyć proporcje.

Wartości odżywcze ( dla całości,licząc, że jabłka damy 300g):
B 24 T 15 W 79 kcal: 552



Zmieniony przez - Caramel w dniu 2008-10-25 18:31:24

www.pajacyk.pl
-----------------------------



----------------------------

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1089
Placuszki bardzo dobre, chociaż w przepisie czegoś mi brakowało, następnym razem spróbuje dodać cynamonu i imbiru i zobaczę jak wyjdzie ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 6889 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 100566
Wypaśne :) aż mi ślinka leci

zaraz ide robić :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 156 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1457
Bardzo ciekawe w smaku te placuszki własnie sobie zrobiłem ale mi wszyło z tego przepisu 8 placuszków.

ocena : 9/10

sog za przepisik

Zmieniony przez - DziAbaL13 w dniu 2008-10-28 15:55:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 6889 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 100566
WYPAS !!!!!!!!!!

ja pierdziu normalnie bomba :) posmakowały mi nieziemsko
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1026 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 41556
Genialne te "racuchy" jedyne co to nie dodawałem mleka,ale można do nich dodać wszystko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1533
A platki najpierw zalac wrzatkiem, czy na sucho zmielic ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
w0jt Dana White
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 13762 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 93464
ja zmieliłem na sucho i super wyszły

Business as usual

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1977 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 27200
tak , na sucho,ja tez je tak zawsze robię i wychodzą jak na zamieszczonych zdjęciach

www.pajacyk.pl
-----------------------------



----------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2489 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 47642
A czym mielicie te płatki owsiane ?

>> JUICE IRELAND TEAM <<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
w0jt Dana White
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 13762 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 93464
blenderem.

Business as usual

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1026 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 41556
ja miele elektrycznym ,starym ,"ruskim" młynkiem do kawy.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Omlet Wojtasa

Następny temat

Idealne na śniadanie.

WHEY premium