SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Placuszki owsiane

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 273252

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wiele razy się powtarzało, ale każdy robi to "danie" na swój sposób, ja przedstawiam mój :)

Skład:
100 g płatków owsianych (ten miękki typ)
2 lub 3 jajka (ja dodałem 2)
1/3 szklanki mleka (z 70 ml) - ale niekoniecznie
Cynamon
Miód 2 łyżki (20 g)
5 g oliwy do usmażenia (łyżeczka)




Płatki owsiane zalewamy wrzątkiem i czekamy, aż wsiąkną trochę wody i zmiękną, po czym odcedzamy.

Dodajemy kolejno jajka, miód (kto ile lubi - ja nie żałuję, 2 kopiate łyżki), mleko i cynamon.

Wszystko dokładnie razem mieszamy, z czego powstaje nam taka masa




Następnie rozgrzewamy oliwę, pamiętając o tym, żeby rozprowadzić ją po całej patelni




Łyżką wylewamy naszą masę, formując placuszki





Smażymy na złoty kolor, na wolnym ogniu, trochę dałem za duży i jedna strona lekko się przypiekła, ale to nic
Za pomocą łopatki obracamy na drugą stronę.




Gotowe. Placuszki można podawać z różnymi dodatkami, ja lubię z dżemem i jogurtem naturalnym. Również owoce bardzo dobrze się tutaj komponują




BTW przy powyższej gramaturze:
Białko - 27 g (z tego 15 g zwierzęcego)
WW - 82 g
Tłuszcze - 24 g
Wartość kaloryczna - 655 kcal

Tłuszcz z oliwy doliczony do bilansu.


Pozdro
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Witam



Placki owsiane to bardzo popularny posiłek wśród osób odżywiających się zdrowo. I nic dziwnego, gdyż oprócz wysokich walorów smakowych składnik ten posiada szereg wartości odżywczych. Głównym składnikiem tych placków są oczywiście płatki owsiane. Płatki są źródłem wielu cennych witamin i dodatkowo są bardzo proste i szybkie w przygotowaniu. Dzieki temu są tak powszechnie stosowane w dietach osób walczących o lepszą sylwetkę. Warto tutaj dodać, iż najlepiej celować w płatki górskie a nie błyskawiczne. Płatki w swoim składzie zawierają przede wszystkim węglowodany wraz z błonnikiem, który reguluje trawienie. Znajdziemy w nich również szereg składników mineralnych, jak chociażby cynk czy magnez. 100g tego produktu zawiera: 12g białka, 70g węglowodanów (z czego 7 g to błonnik, a 61 g to złożone w postaci skrobi), i 7 g tłuszczu.

Placki owsiane najczęsciej są wzbogacone o jaja kurze i/lub odżywkę białkową, czyli prócz pełnowartościowych węglowodanów dostarczymy jeszcze białko z pełnym aminogramem. Jak więc widać posiłek taki jest bardzo dobrą alternatywą dla popularnego kurczaka z ryżem.

Po więcej inspiracji kuchennych zapraszamy do działu kuchnia sfd:

https://www.sfd.pl/Kuchnia_SFD-f356.html

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1650 Wiek 50 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 29299
A se zrobie a co! Sogacz

Trza być twardym, nie miętkim!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 3517 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 21015
Pyszne próbowałem

sra ta ta ta ta...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 107 Napisanych postów 25330 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 182786
tak powinny wygladac tematy w tym dziale
wyglada smakowicie , sprobuje napewno

"Mniejsi i więksi,równi i równiejsi,jedni używają mózgu drudzy używają
mięśni,lub obu jednocześnie,Ci są tu najlepsi bezsprzecznie,a i tak nie żyją wiecznie ... "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2749 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 45388
swietna robota. Napewno zrobie na dniach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 4069 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 44515
Robilem juz pare razy i wchodza zaje.biscie

HST power!!!
"niech nienawidzą- byle by sie bali"

http://www.sfd.pl/Lager90/BLOG/W_Drodze_Na_Plaze_fotki_s.33,_filmik_str.36-t459544.html - Mój blog;]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 523 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18508
dzisiaj rano zrobilem za***iste
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 190 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18754
Wyglądają apetycznie:)musze spróbować:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
w0jt Dana White
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 13762 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 93464




testowałem dzisiaj na śniadanie smaczne

Zmieniony przez - w0jt w dniu 2008-10-18 07:44:11

Business as usual

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2146 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 68380
jadlem to przez pol roku chyba non stop i mi sie troche przejadlo, ale fakt faktem, bardzo fajny pomysl, zwlaszcza na pierwszy posilek.

'NieMamyFortec,krajNaszNaWszystkieStronyOtwarty
NieMożeByćInaczejZasłoniony,TylkoPiersiamiObywatelow!'

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 3994 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 18774
tez se takie chce zrobic
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sałatka a'la Gyros

Następny temat

Surówka

WHEY premium