SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Placki śniadaniowe.

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 8189

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1551 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8809
Potrzebujemy:

1. Zsiadłe mleko,





2. Mąka pełnoziarnista,





3. Jaja,






6. Ulubione dodatki:

































Wykonanie.

1. Do miski dodajemy:
a) 250ml zsiadłego mleka
b) 1 jajo
c) otręby
d) kilka kropel aromatu
e) migdały, wiórki kokosowe, .. bez owoców
f) kakao
g) cynamon

Całość zaczynamy mieszać mixerem. Po uzyskaniu jednolitej konsystencji dodajemy mąki (nawet do 2 szklanek), aby uzyskać gęstą masę.

2. Smażenie.
a) Na rozgrzanej teflonowej patelni za pomocą łyżki formujemy 4 placki. Jak już napisałem, aby to było możliwe, masa musi być gęsta.
b) Po kilku sekundach kładziemy na wierzch swoje ulubione owoce i lekko wklepujemy. Przewracamy placek na drugą stronę i gotowe.

Sposób podania:
Można podawać do kawy, mleka, albo polać jogurtem. Ja użyłem do tego celu kefiru.


Całość wygląda tak:









Zmieniony przez - squixy w dniu 2010-04-18 11:33:44
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 275 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5029
menzyl15 kolego! :) Ogarnij sie troche, to nie apteka, a nie ma nic lepszego niz odrobina tluszczu - nawet na redukcji. Ja robie podobne placki w gofrownicy i nie potrzeba tluszczu, choc zawsze troche daje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 376 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11317
wygląda ok

Dodaj wartości odżywczej B/T/W
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1551 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8809
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1742
squxy racja... Niektorzy z tym BTW pszesadzaja... Ja tam nigdy nie licze... no ale jesli ktos trenuje kulturystyke na zawodowo albo inne dziedziny sportu to liczyc trzeba ( osobiscie to bym zwariowal... ) A co do placuszkow to niezle tylko troche roboty jest :D no ale jak ktos ma czas albo cierpliwa mamusie to czemu nie :D

"Aby się wznieść ,trzeba najpierw uklęknąć" Jan Paweł II

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1551 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8809
Zgadzam się. Takie liczenie bywa uciążliwe, ale zawodowcy muszą tak postępować.

Wiem, że pracochłonne. Od zawsze miałem ochotę czegoś takiego spróbować i dzisiaj pierwszy raz zrobiłem. Jakieś pół godziny zajęło mi przygotowanie, ale cały czas trzeba przy patelni czuwać, obracać itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4315 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26980
juz mnie denerwuja z tym proszeniem o btw ciagle
fajny przepis, dalem Ci soga
ja jem placki owsiane zazwyczaj, tez tu jest moj przepisik :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1551 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8809
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 4191 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 44168
Taki jest regulamin działu i b/t/w musi być:) Wystarczy, że autor raz policzy i jest ok, a takto każdy musi liczyć sobie sam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1551 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8809
A na jaką ilość składników mam liczyć?
Sypie tego ile mi wchodzi i aż ładna konsystencja będzie. Nie ważę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 123 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4497
Tak powinny wyglądać przepisy w tym dziale. Jeszcze tylko b/t/w i lux Placuszki spróbuję jutro

Ogień w pięściach, garda chroni skronie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 150 Napisanych postów 15480 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 90607
ladnie opisany temat sog

maly duzy gruby czy chudy kazdemu nalezy sie taki sam szacunek
pozdrawiam

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zielone placki

Następny temat

Pizza LOW CARB.

WHEY premium