SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pierwszy worek bokserski.

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2324

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 256 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1971
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie ma worka uniwersalnego. Nie wiem co będzie trenowane, ale przy technikach ręcznych lepszy już krótki, bo można bić haki na tułów i przy bujaniu markować obronę przez balans, odejścia i odchylenia. Powierzchnia 40 - 190cm to trochę mało do technik ręcznych i kopania, bo dochodzą mocowania i worek bity wysoko nie zachowuje się fajnie. Dwa worki to minimum nawet dla boksera. Na worku krótszym, na którym bijesz haki i trenujesz pracę nóg, bo się buja nie wbijesz mocnych sierpów na tułów. Duży worek jest mniej ruchliwy, ale przy dobrym wypełnieniu można bić bardzo silne ciosy. Ja mam bardzo ciężki i długi skórzany, lekki średni i wielką gruchę pod sierpy i haki we wszystkich płaszczyznach. Zmieniam je co jakiś czas, bo każdy wyrabia złe nawyki.


Zmieniony przez - Ernesto_Mendoza w dniu 2018-02-20 08:23:07
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17703 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Worek to weorek, wiadomo, jak firma bardziej znana czy coś itp moze być z lepszych materiał wykonany itp.

Ale ten też siesprawdzi.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 64 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1870
Mr.Kamillo


Jak nastawiasz się dłuższe użytkowanie worka to kup bushido, ja używam 3 rok i żadnych problemów. Wydaje mi się jednak że 180 to za duży, ja mam 150 a i tak jest to wielkie bydle większego bym nie kupował.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 103 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 975
Zgadzam się z kolegę powyżej, 180 cm to głownie worki pod kluby gdzie są wysokie pomieszczenia. Do domu/siłowni wystarczy 140- 160 cm. Ten zestaw z allegro który podałeś ma zdecydowanie za słabe mocowanie jak na taki ciężar. Jeśli możesz sobie finansowo pozwolić to polecam worki Fairtex albo z naszego polskiego rynku Bushido obie marki mamy u siebie w klubie i są nie do zdarcia.


Zmieniony przez - fidley w dniu 2018-02-19 08:26:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 327 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15872
speedyboss
Mr.Kamillo


Jak nastawiasz się dłuższe użytkowanie worka to kup bushido, ja używam 3 rok i żadnych problemów. Wydaje mi się jednak że 180 to za duży, ja mam 150 a i tak jest to wielkie bydle większego bym nie kupował.


Ja bym kupil wiekszy, jakbys kiedy chcial jeszcze kopac to mozesz trenowac lowkicki, inaczej na worku bokserskim lowKINGA ;) nie zrobisz

Hard work beats talent when talent doesn't work hard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 64 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1870
A na jakiej podstawie twierdzisz, że na mniejszym nie zrobisz lowkicka? Worek wiesza się na wysokości swojego kolana (ok 50 cm nad ziemią) i to orientacyjna wysokość treningu lowa. Nawet mając worek 140 cm daje Ci to górną wysokość worka na wysokości 190 cm a na takiej wysokości raczej nikt nie uderza. Podsumowując: nawet worek 140 wystarczy. Zobacz na jakich workach trenują np w Tajlandii.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 327 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15872
speedyboss
A na jakiej podstawie twierdzisz, że na mniejszym nie zrobisz lowkicka? Worek wiesza się na wysokości swojego kolana (ok 50 cm nad ziemią) i to orientacyjna wysokość treningu lowa. Nawet mając worek 140 cm daje Ci to górną wysokość worka na wysokości 190 cm a na takiej wysokości raczej nikt nie uderza. Podsumowując: nawet worek 140 wystarczy. Zobacz na jakich workach trenują np w Tajlandii.


Nie musze jechac do tajlandi, widze jakie worki mamy u nas. I na bokserskich lowKINGow nie potrenujesz, a jak sobie w domu opuscisz worek 140 cm, zeby cwiczyc kombinacje, to jesli nie przygotowujesz sie do pojedynku z karlem to nie ma senus

Hard work beats talent when talent doesn't work hard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 64 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1870
Nie wiem jak wysoki jesteś ale przy worku 140 cm masz powierzchnię treningową na wysokości 190 cm a przy worku 150 który zasugerowałem pytającemu na wysokości 200 cm - to mało? Wg Ciebie uderza się wyżej? Ani na treningach bokserskich ani Muay Thai nie spotkałem się z potrzebą uderzania powyżej tej wysokości, mój wzrost to 186 cm
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ale wiemy co kolega trenuje?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 327 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15872
speedyboss
Nie wiem jak wysoki jesteś ale przy worku 140 cm masz powierzchnię treningową na wysokości 190 cm a przy worku 150 który zasugerowałem pytającemu na wysokości 200 cm - to mało? Wg Ciebie uderza się wyżej? Ani na treningach bokserskich ani Muay Thai nie spotkałem się z potrzebą uderzania powyżej tej wysokości, mój wzrost to 186 cm


Mam wrazenie ze jestem trolowany. Jak czczesz przecwiczyc sobie kombinacje na worku 140 cm?! Uderzasz np. lewy, prawy, i lowKING w powietrze! To teraz odwrotna sytuacja, gdy sparujesz z karlem 140 cm, to zeby wyje*ac mu poprawnego HK musi on wejsc na taboret, bo middle kick na glowe sie nie liczy hahah :)

PS dlatego w studiu bokserskim wisza krotkie wortki, na tajskim mamy za to dlugie. A twardosc worka to juz inna historia, ale boje sie z toba dalej argumentowac.


Zmieniony przez - Masonski poganiacz bydla w dniu 19.02.2018 16:52:12

Hard work beats talent when talent doesn't work hard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 64 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1870
Masonski poganiacz bydla

Jak czczesz przecwiczyc sobie kombinacje na worku 140 cm?! Uderzasz np. lewy, prawy, i lowKING w powietrze! To teraz odwrotna sytuacja, gdy sparujesz z karlem 140 cm, to zeby wyje*ac mu poprawnego HK musi on wejsc na taboret, bo middle kick na glowe sie nie liczy hahah :)



Zupełnie nie rozumiem Twojej argumentacji i tego czemu miałbyś uderzać w powietrze tu masz przykładowy schemat rozmiaru dla worka 140 cm znaleziony w necie - spójrz na to i wytłumacz mi jakim cudem mając powierzchnię treningową na wysokości od 40 do 180 cm uderzasz lowka w powietrze? Jestem ciekaw Twojej argumentacji
Worek 140

Przy worku 150 cm który zaproponowałem masz powierzchnię 40 - 190 cm i jak dla mnie taki rozmiar sprawdza się idealnie

O twardości też chętnie podyskutuję




Zmieniony przez - speedyboss w dniu 2018-02-20 07:22:32
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zegarek Sportowy

Następny temat

predyspozycje do rodzaju treningu silowego

WHEY premium