SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pierwszy trening FBW - prośba o ocenę

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1437

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 25 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 497
Witajcie,

jestem obecnie na redukcji (dieta ogarnięta), właściwie zaczynam przygodę na siłowni i ułożyłem taki oto plan treningowy:

Trening A:

- przysiady ze sztangą 4serie: 15-12-12-12
- wiosłowanie sztangą nachwytem 4serie: 12-12-10-10
- wyciskanie sztangi na płaskiej 4serie: 15-12-12-12
- wyciskanie żołnierskie 3serie: 15-12-12
- uginanie przedramienia ze sztangą podchwytem stojąc 3serie: 15-12-12
- francuskie wyciskanie sztangi nachwytem leżąc 3serie: 15-12-12
- spięcia brzucha leżąc 3serie: 20-20-20

Trening B:

- martwy ciąg 4serie: 15-12-12-12
- wspięcia na palce obunóż stojąc 3serie: 30-20-20
- wiosłowanie sztangielką w opadzie tułowia 4serie: 12-12-10-10
- wyciskanie sztangielek na płaskiej 4serie: 15-12-12-12
- unoszenie ramion bokiem ze sztangielkami stojąc 3serie: 15-12-12
- uginanie przedramion ze sztangielkami supinacją stojąc 3serie: 15-12-12
- prostowanie przedramion na wyciągu górnym na linkach 3serie: 15-12-12

Pierwsza seria miałaby być serią "rozgrzewkową" z mniejszą ilością ciężaru - może tak być czy wprowadzić dodatkową serię?

Co o tym sądzicie? Będzie ok czy jednak mam coś zmienić? Martwię się, że niektóre ćwiczenia nie będą do siebie "pasowały" na jednym treningu. Nie chciałbym zrobić sobie krzywdy, dlatego proszę o sprostowanie

Pracowałbym z nim przez pierwsze 6-8 tygodni, potem zamieniłbym oczywiście niektóre ćwiczenia, wprowadził skosy itd.
Naturalnie, będę cały czas starał się o progresję przez ten czas.
Chciałbym przez ten okres nauczyć się też dobrze techniki podstawowych ćwiczeń, stąd nie chciałem wprowadzać teraz bardziej skomplikowanych.
Stricte brzuch ograniczyłem tylko do planu A (ćwiczenia wielostawowe słyszałem, że go ćwiczą), natomiast łydki znalazły się tylko w planie B.
Co mógłbym jeszcze zmienić, usprawnić? Nie wiem też czy ilość powtórzeń i serii będzie odpowiednia

Proszę i dziękuję za konstruktywną opinię
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
savage27
Redukuję z 90 kg.
2800 kalorii. Bialko ok. 2g/kg beztluszczowej (odrobinę więcej) , 1g/kg tłuszczu, reszta węgle. Wychodzi mniej więcej 170g białka, 90g tłuszczów i 310g węgli.
Nie robię rotacji, bez względu czy DT czy DNT jem tyle samo. Może kiedyś... Na razie patrzę jak reaguje organizm i jak szybko waga i/lub obwody będą spadać


Kalorie jak na początek w sam raz.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
wspięcia na palce to takie słabe ćwiczenie na nogi, lepiej dać cos na dwugłowe uda już tutaj.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 25 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 497
Mogę zamiast tego ćwiczenia włożyć wykroki ze sztangielkami 3serie: 15-12-12?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Wspiecia tez możesz robić, zeby łydki nie zostały z kwitkiem. Ale juz na końcu.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 25 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 497
Ok, dzięki za wskazówki. Mam rozumieć, że reszta planu jak na początek jest akceptowalna i nie ma tam jakichś rażących błędów?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Plan jest jak najbardziej w porządku.


A jak wygląda Twoje odżywianie?
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 25 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 497
Redukuję z 90 kg.
2800 kalorii. Bialko ok. 2g/kg beztluszczowej (odrobinę więcej) , 1g/kg tłuszczu, reszta węgle. Wychodzi mniej więcej 170g białka, 90g tłuszczów i 310g węgli.
Nie robię rotacji, bez względu czy DT czy DNT jem tyle samo. Może kiedyś... Na razie patrzę jak reaguje organizm i jak szybko waga i/lub obwody będą spadać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
z białkiem bym się nie bawił i dał na całą masę, aż tak jakoś bardzo otłuszczony chyba nie jesteś
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 25 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 497
Myślę że gdzieś w okolicach 15-17% fatu będzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160362 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234145
okolo 180g bialka i bedzie ok
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 25 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 497
Oki, dzięki wielkie :D
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja-intensywnosc a objętość

Następny temat

Wybór hantli

WHEY premium