SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pierwszy start? Męska sylwetka

temat działu:

Przygotowanie do zawodów

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 45709

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BzykuDG Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 10621 Napisanych postów 16182 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 272461
Moim zdaniem do takich wartości nie powinno sie dochodzić pod koniec redukcji, a tym bardziej na poczatku. A ludzie rożne rzeczy robią, co nie znaczy, że robią coś mądrze. Ale powodzenia w realizacji celu
1

Kolarsko-gastronomiczny blog z elementami kulturystyki powered by SFD - http://www.sfd.pl/post-p18363444.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 684 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 52789
Dziękuje Tak czy siak założeń zamierzam się trzymać, wrzucę po miesiącu foty i ocenimy efekty A dzisiaj na warsztat poszły barki:

1.wyciskanie zza karku na suwnicy shmita 1 seria rozgrzewka i 4 serie progresja 15.12.10.8 (bardzo głęboko)

2.wyciskanie z przed głowy na suwnicy shmita bardzo szerokim chwytem 4x20 (polecam spróbować po ćwiczeniu z progresją przejść na serię z 20 powtórzeniami, sami zobaczycie co się dzieje...)

3.unoszenie sztangielekami na przemian w przód 4x20

4.unoszenie sztangielek bokiem w górę 4x mały dropset 4x15

5.unoszenie sztangielek w oparciu o ławkę 4x15

6.odwrotny Butterfly 4x15

7.szrugsy 4x15 (kapturów nigdy przedtem nie robiłem, ale jak wszystko to wszystko )

Po wczorajszym treningu "zakwas" na całej powierzchni pleców. I żeby nie było... Nie chodzi o to, że nie chce mi się używać wolnego ciężaru tylko odnawia mi się jakaś kontuzja kręgosłupa. Właściwie to nie można tego nazwać kontuzją, jak się schylałem coś mi strzeliło i niestety jeszcze nie doczekało się wizyty u lekarza...

A po treningu kurczaczek po tajsku

Jedyny sport na całe życie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 684 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 52789
Żeby nie było, to wyżej to nie mój kurczak po tajsku.... To Magda wysłała w odpowiedzi na mojej dietetyczne dania, a ja przy dodawaniu pomyliłem zdjęcia

To jest mistrz ceremonii z trawą cytrynową

Jedyny sport na całe życie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 684 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 52789
Dzisiaj na warsztat poszły nogi. Nie trenowałem ich od czasu pierwszego migotania tj. co najmniej rok. Kiedy pojawiła się wizja startu w męskiej sylwetce, a stan zdrowia pozwolił na cięższe treningi celowo ich nie trenowałem, bo szkoda mi było kilogramów do limitu które wolałem ulokować na górze. Decyzją trenera wracamy do ich treningu, ale potrzeba będzie trochę czasu na rozkręcenie. Ma to pozwolić zwiększyć ogólny anabolizm.

A wyglądało to tak.

Wyprosty 4x15 z przytrzymaniem
Uginania 4x15 z wolną fazą koncentryczną i ekscentryczną
Wypychanie na suwnicy 4x15
Wypychanie palcami na suwnicy poziomej 4x20 plus wspięcia 4x20 bez obciazenia (dopompowanie między seriami)
Wspięcia na palce na maszynie siedząc z palcami do wewnątrz 4x20 plus wspięcia 4x20 bez obciazenia (dopompowanie między seriami)

I tym sposobem zamknąłem trening personalny wszystkich grup mięśniowych. Jeden dzień przerwy i lecimy od nowa. Generalnie metodyka polega na jednym ćwiczeniu z progresją w jak największym zakresie ruchu a resztę ćwiczeń wykonujemy w wysokim zakresie powtórzeń z minutowymi przerwami angażując włókna czerwone. Wszystkie grupy zareagowały mocną obolałością co moim zdaniem dobrze wróży, a jeszcze bardzie ciekawi mnie jak przełoży się to na ich wygląd w dłuższym okresie czasu... Na pewno pomoc i kilka godzin rozmów z doświadczonym zawodnikiem, trenerem i sędzia to wielka przyjemność dla każdego trenującego.

Zbliżają się również wczasy na których mimo wszystko postaram się wykonać jakieś treningi z których na pewno zdam relację, a po powrocie zaczynamy przygotowania pełną gębą...

Jedyny sport na całe życie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BzykuDG Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 10621 Napisanych postów 16182 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 272461
W męskiej nie masz limitu kg . Zdradzisz kto jest Twoim trenerem? To jest docelowy trening nóg?

Kolarsko-gastronomiczny blog z elementami kulturystyki powered by SFD - http://www.sfd.pl/post-p18363444.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 684 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 52789
To nie wiem co ja sobie wkręciłem wzrost minus sto czyli dla mnie 90-91 kg na scenie Sprawdzę to jeszcze we wszystkich federacjach. Zresztą nawet napisałem do wszystkich o kryteria oceniania, które nawet wśród sędziów budzą wątpliwości i jak na razie dostałem odpowiedź tylko z ifbb.

To nie jest docelowy trening nóg. To pierwszy rozruchowy po bardzo długiej przerwie. Normalnie robiłem siady pełne 170 x 8 przy wadze 120 kg. Trening będzie rozbudowywany, ale na pewno nie będzie wyglądał jak u prawdziwych kulturystów. Ale uwierz, że mimo iż wygląda śmiesznie, to bolało... A trenera chętnie przedstawię, tylko się spytam czy mogę upublicznić wizerunek, żeby nie było...
1

Jedyny sport na całe życie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BzykuDG Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 10621 Napisanych postów 16182 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 272461
Wyliczenia, o których piszesz, to kulturystyka klasyczna. W męskiej sylwetce liczy się tylko wzrost.
1

Kolarsko-gastronomiczny blog z elementami kulturystyki powered by SFD - http://www.sfd.pl/post-p18363444.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 684 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 52789
Nie wiem czy można tu wrzucać takie linki, ale np. na stronie NAC wzrost minus 100....

http://nac-polska.pl/pl/aktualnosci/uwaga-uwaga-uwaga.html 

Jedyny sport na całe życie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BzykuDG Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 10621 Napisanych postów 16182 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 272461
To jest NAC. W IFBB decyduje sam wzrost.

Kolarsko-gastronomiczny blog z elementami kulturystyki powered by SFD - http://www.sfd.pl/post-p18363444.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 684 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 52789
Oki, to mamy jasność :)

Jedyny sport na całe życie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kamil Nosal - Klasyk, MPJ 2017r

Następny temat

Wojtek - przygotowania jesień 2020

WHEY premium