SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pierwsze suple

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1504

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 210
Witam,

nie znalazłem nigdzie podobnego tematu, może nie ma, a może źle szukałem.
Temat brzmi: Jakie suple jako pierwsze?
Ćwiczę z pół roku ale póki co efekty raczej znikome. Obecnie mam prawie 190cm i jakieś 75kg. Oczywiście ektomorfik.
Brakiem znacznych efektów na pewno jest to, że rok temu miałem operację na klatkę piersiową (nuss) i teraz mogę robić jakieś 40% treningu tego co kiedyś. (skutki uboczne operacji czuję do dziś)
Drugim powodem wolnego nabierania na masie - bo taki jest cel - jest dieta. Nadmiar obowiązków, mimo szczerych chęci i starań powoduje, że nie udaje mi się zawsze jeść tego co jest rekomendowane podczas pracy nad masą, jak i wyrobienie ponad 3tys. kalorii jest często niemożliwe.
I tu pytanie do Was. Co polecacie? Jakieś białko? kreatyna? Gainer? Będę wdzięczny za konkretne produkty, szczegółową odpowiedź i prosty język z racji, że dopiero wchodzę w ten temat ;)

Z góry dziękuję i pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 987 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 93341
Zsczynasz od tego co jest najmniej ważne. 1. to dieta, 2. trening, 3. suple. NIc nie pomoże jeśli nie ogarniesz mimo wszystko diety. Wydaj kasę na żarcie a nie suple. Nie ma cudów, nie wygenerujesz materii z niczego. Jeśli jakoś nie pogodzisz diety z pracą, nic się nie uda, nie pomogą żadne suple na ziemi.

Na czym właściwie polega problem z tym że nie możesz zjeść, ile potrzebujesz?

FLUCTUAT NEC MERGITUR

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1952 Napisanych postów 13710 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 249865
Mellopl
Na czym właściwie polega problem z tym że nie możesz zjeść, ile potrzebujesz?

Dokladnie?
Bo ja np wychodzilem o 5 do dwoch prac i wracalem 18:30 i dawalem rade pochlaniac przez caly dzien 4tys kcal
Trzeba poprostu chciec a nie zaslaniac sie wymowka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 210
Przecież to nie chodzi o to, że ja teraz chcę pójść na łatwiznę, w ogóle nic nie jeść tylko żreć proszek i łykać tabletki, a za miesiąc mieć 10kg więcej.
Często bywa, że pracuję po 14h dziennie z jedną przerwą i nie jestem w stanie przed i po pracy zjeść tyle, bo nawet żołądek póki co tyle nie pomieści, a i jeszcze trzeba mieć siły i czas na ugotowanie czegoś, a nie zrezygnuję ze snu, bo jak wiecie też jest bardzo ważny
Chcę się tylko wspomóc się jakimiś suplementami, a nie zastąpić nimi dietę, żeby uzupełnić chociażby dzienną dawkę białka itp.


Zmieniony przez - Kikiy w dniu 2018-05-04 09:27:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 987 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 93341
Kikiy
Przecież to nie chodzi o to, że ja teraz chcę pójść na łatwiznę, w ogóle nic nie jeść tylko żreć proszek i łykać tabletki, a za miesiąc mieć 10kg więcej.


Kikiy, jasne że tak. Nikt Cię o to nie oskarza.
Chodzi o to że po prostu nie ma supli które Ci pomogą, jeśli nie uda Ci się lepiej jeść. Tu są doświadczeniu ludzie. Powiedz dlaczego Ci się nie udawało do tej pory i pewnie znajdziemy rozwiązanie.


Zmieniony przez - Mellopl w dniu 2018-05-04 09:37:43

FLUCTUAT NEC MERGITUR

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Uwagi kolegów wyżej zdecydowanie trafne. Możesz dorzucić WPC jeśli brakuje ci białka w ciągu dnia, zresztą właśnie mógłbyś sobie ogarnąć jakiegoś fajnie zbilansowanego szejka z dodatkiem WPC, który potraktujesz jako jeden z posiłków w ciągu dnia - możesz go sobie wypić jak polecisz na dwójeczkę w pracy, nie potrzebujesz nawet przerwy
Do tego kreatynka i nic więcej nie potrzebujesz. Jeśli masz wątpliwości czy dietą pokrywasz zapotrzebowanie na wszystkie witaminy, makro i mikroelementy to jeszcze jakiś kompleks witaminowo-minerałowy rozważyć.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Najlepiej sprawdzić ile z diety wcyciągasz i potem pomysleć o gainerach czy białkach, czyba że np jednego dnia wyciagniesz, drugiego nie i wtedy się możesz odzywką poratować

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Podstawy to odżywka białkowa, witamina d3, omega 3, magnez. To czego w diecie możesz mieć brak.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przedtreningowka na pompe

Następny temat

Porada dot. suplementacji.

WHEY premium