SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pierwsze podejscie do diety redukcyjnej

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3812

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2140
Witam! To moje pierwsze podejscie do ulozenia diety redukcyjnej wiec zaczne od przedstawienia sie:

Płeć: Mezczyzna
Wiek: 29 lat
Waga: 105 kg
Wzrost: 184 cm
Cel treningowy: Redukcja wagi i poprawa ogolnej kondycji
Staż treningowy na siłowni: 2 razy po pol roku. Teraz wracam po 2 latach przerwy
Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): siłownia
Ostatnio przerabiany plan: FBW

Od 2 tygodni chodze na silownie i cwicze planem ACT (przedyskutowany juz w sekcji trening). Zgodnie z poradmi z forum staram sie dopasowac moja diete stopniowo, tak zeby sie nie zniechecic. Zapotrzebowanie kaloryczne wyliczlem na 2817 i jako limit dzienny ustalilem 2500. Bialko 150, tluszcze 100.

Ponizej zamieszczam dzisiejsza diete. Z gory wiem ze Crunchy i bulka musza wyleciec, a dodac musze owocow i warzyw - ale to stopniowo. Rybe zastepuje na ogol piersia z kurczaka,mielona lub pieczona wolowina i wieprzowina. Orzechy jem normalnie raz dziennie. Jak nie jem tlustych ryb to dodaje oliwe lub mozarelle.

Do posilku 4 byla salatka (rukola, pomidory itp.), a w posilku 5 byl skyr a nie jogurt naturalny, ale nie znalazlem go w bazie produktow.



Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Każda barwa charakteryzuje się innymi wartościami odżywczymi. Poza tym tak jak wcześniej było napisane, najlepiej dawać do każdego posiłku bowiem nie jest to konieczne - to tylko zalecenie. Owoce również mogą występować jak jesz posiłek na słodko np: koktajle.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9033 Napisanych postów 82682 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699324
To najpierw zrób porządek w menu i wstaw diete taka jaka powinna być odpowiednia wg Ciebie . Wtedy możemy modyfikować .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Białka masz dość mało, wrzuciłabym spokojnie około 180g, chleb wymień na żytni, no urozmaicenie przede wszystkim.
Łap ściągi z czego korzystać:
https://www.sfd.pl/WĘGLOWODANY,_jakie_wybierać_-t1135388.html
https://www.sfd.pl/BIAŁKO,_jakie_wybrać_Z_czego_czerpać_-t1135440.html#post1
https://www.sfd.pl/TŁUSZCZE,_jakie_wybierać_Z_czego_czerpać_-t1135648.html#post1 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Zgadza się. Warzywa ( różnokolorowe ) do każdego posiłku, a do eliminacji bułki jak i crunchy coś tam. Posiłek 2 i 5 nie jest odpowiednio zbilansowany.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75806 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753540
Skoro coś wpadło rekreacyjnie, to nie ma sensu trgo oceniać. Dobrze zdajesz sobie sprawę, że nie powinno tego być. Wrzuć kilka dni takich, jakie jadasz najczęściej.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2140
Przez ostatnie 2 tygodnie wyeliminowalem crunchy i biale pieczywo. W sumie na redukcji jestem 5 tygodni i poki co waga w dol 2 kg i na obwodach tez jest postep. Obecna diete zalaczam ponizej.

Czym zbalansowac posilek 2 i 5 - weglami zlozonymi?

Z bialkiem mam problem zeby dociagnac do 180 dlatego doalem odzywke bialkowa raz dziennie





Zmieniony przez - Arghhh w dniu 2018-03-05 21:06:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75806 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753540
Przekąskę 2 rozłóż na inne posiłki. Węglowodany daj z dobrego źródła w ostatnim a tłuszcze dowolnie.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Masz do wyboru bataty, kasze, ziemniaki, płatki. Jak wygląda spożycie warzyw?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2140
dudee
Masz do wyboru bataty, kasze, ziemniaki, płatki. Jak wygląda spożycie warzyw?

To wybiore platki bo najlepiej mi pasuja do nabialu.

No wlasnie z warzywami mam problem. Staram sie do sniadania zjesc jakis kawalek papryki albo ogrka, do obiadu jakas surowka i ewentualnie na kolacje surowa marchewka (uwielbiam). To chyba malo? Ile gram warzyw powinienem jesc na posilek?

Miod moze zostac? Bardzo go lubie.

Ogolnie chodze ciagle najedzony i mam czasem problem zeby "dobic" do tych 2500 kalorii. Do slodyczy i fast foodow nie ciagnie mnie wogole (moje najwieksze zaskoczenie). Myslalem nawet zeby uciac 100 kalorii.

Wiem ze waga to nie jest wyrocznia ale musze przyznac ze myslalem ze startujac z takiego poziomu %BF waga pojdzie na poczatku (pierwsze 2-3 tygodnie) szybciej w dol.


Zmieniony przez - Arghhh w dniu 2018-03-05 22:27:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9033 Napisanych postów 82682 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699324
Warzywa dawaj różnorodne , najlepiej do każdego posiłku ale tez bez przesady . Sam nie zawsze mam w każdym posiłku warzywa to akurat nie katastrofa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75806 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753540
Warzywa jakie lubisz. Warto jednak urozmaicać. Minimum 200g na posiłek.

https://potreningu.pl/articles/3211/dlaczego-warzywa-i-owoce-warto-uwzgledniac-w-kazdym-posilku 

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

22 lata brak masy

WHEY premium