SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pierwsza w życiu dobra redukcja przy niedoczynności

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3423

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ANKIETA

****DANE PODSTAWOWE***************************************

NICK: owcałka
WIEK: 23
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY: kilka miesięcy

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA: 67 kg
WZROST: 167 cm
OBWÓD RAMIENIA: 31
OBWÓD ŁYDKI: 39
OBWÓD UDA: 63
OBWÓD BIODER: 97
OBWÓD NA WYSOKOŚCI PĘPKA: 89
OBWÓD TALI 71
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ: 88

****CEL*************************************************
CO CHCESZ OSIĄGNĄĆ PO PRZEZ DIETĘ I TRENING? Schudnąć i ujędrnić ciało

****STAN ZDROWIA*****************************************

CHOROBY PRZEWLEKŁE: celiakia i niedoczynność tarczycy
PRZEBYTE KONTUZJE: brak
WADY POSTAWY: brak
ALERGIE: brak
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA: kiedyś uraz kolana ale chyba miałam złą technikę ćwiczeń przez co odczuwałam ból
CZY REGULARNIE MIESIACZKUJESZ? nie
CZY PRZYJMUJESZ TABLEKI ANTYKONCPECYJNE? tak, Vibin Mini (ostatni blister)
CZY PRZYJMUJESZ LEKI Z PRZEPISU LEKARZA? parę dni temu skończyłam Letrox 50, za kilka tygodni mam wizytę u Endokrynologa i dowiem się czy będzie kontynuacja

****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: Nie
CZY STOSOWAŁAŚ DO TEJ PORY JAKIEŚ DIETY (JAKIE/KIEDY/JAK DŁUGO) Tak, kilka diet redukcyjnych, po których kilogramy spadały i wracały, zazwyczaj po parę tygodni

****DIETA*************************************************
JAK WYGLĄDA TWOJE ODŻYWIANIE OBECNIE zrobię zrzut z fiftatu, jak tylko ogarnę dietę
CZY PRZY OBECNEJ DIECIE CHUDNIESZ/UTRZYMUJESZ WAGĘ/TYJESZ? waga stoi

****SPRZĘT**********************************************

PROFESJONALNA SIŁOWNIA: TAK

****TRENING**********************************

JAK WYGLĄDA TWÓJ OBECNY TRENING na chwilę obecną biegnie ok 5 km 2 30-40 min, rower 1 h, pierwsze podejścia na siłowni na maszynach i wolnych ciężarach

ZDJĘCIA
W załączniku (?)


Generalnie przyszłam tutaj po poradę, jak zacząć, jak układać dietę, co ćwiczyć. Na sam początek opierając się o kilka kalkulatorów CPM ustaliłam, że powinnam jeść jakieś 1800 kcal - makro 100B/70T/194W (tłuszcze i węglowodany wolę trzymać na wyższym poziomie ze względu na tarczycę. Co będę jeść - przede wszystkim bezglutenowo (celiakia od urodzenia): mięso, chleb bg, warzywa, owoce, kasze, nabiał. Postaram się MŻ ale pod kątem rozkładu BTW. Dorzucać będę białko w proszku w razie potrzeby.

W planie mam zejść do 57 kg (czyli zredukować 10 kg) w czasie 3 miesięcy - czy to możliwe? Planuję ćwiczyć ok 4 - 5 razy w tygodniu, cardio jakieś 30 - 60 min 2 - 3 razy, siłownię pewnie 2 razy po 1,5 h (dojeżdżam z bratem, więc dostosowuję się do niego). Dopiero od października jak wrócę na studia będę mieć dostęp do siłki non stop. Chciałabym zapytać także co przede wszystkim robić na tej siłowni? Byłam ostatnio, maszyny dostępne takie jak w większości siłowni więc problemu większego nie było plus spróbowałam wykroków i przysiadów (bez obciążenia, aby nauczyć się techniki). Ma ktoś jakiś pomysł na taki wstępny plan dla zielonej aby coś z tego wyszło? Na sam początek myślałam o obwodowym albo fbw, zaczynać rozgrzewką na bieżni albo orbitreku, i po kolei: ramiona, plecy, tyłek, uda czyli motylek, wyciągi,wolne ciężary, maszyny na mięśnie czworogłowe i dwugłowe ud, suwnica, przysiady i wykroki z obciążeniem, potem też z 10 min cardio i rozciąganie. Tylko po ile powtórzeń robić? Kiedy zwiększać obciążenie?

Wiem że jest tu dużo pytań ale będę wdzięczna za każdą odpowiedź









Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wygrzebałam to z forum:TRENING nr 6 by Martucca, najbanalniejsze FBW:

Plan A
1. Przysiad
2. Wykroki ze sztangą albo sztangielkami
3. Zarzut + PP

Plan B
1. MC
2. Żuraw (max liczba powtórzeń)
4. Podciąganie na drążku (max liczba powtórzeń)
5. wiosłowanie sztangą

Mikrocykl 1: 1-2 serie 15 powt.
Mikrocykl 2: 2-3 serie 10 powt
Mikrocykl 3: 3-4 serie 5 powt
Długość każdego mikrocyklu to 4 tygodnie. "

Czym mogę zastąpić podciąganie? To jeszcze nie moja liga :D



Zmieniony przez - owcałka w dniu 2018-07-10 20:50:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 72 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 6865
owcałka


CZY PRZYJMUJESZ LEKI Z PRZEPISU LEKARZA? parę dni temu skończyłam Letrox 50, za kilka tygodni mam wizytę u Endokrynologa i dowiem się czy będzie kontynuacja




Nawet sobie tak nie żartuj.... idź do rodzinnego niech Ci wypisze letrox 50. Nie możesz mieć takich przerw w leczeniu!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
mirabelka93
owcałka


CZY PRZYJMUJESZ LEKI Z PRZEPISU LEKARZA? parę dni temu skończyłam Letrox 50, za kilka tygodni mam wizytę u Endokrynologa i dowiem się czy będzie kontynuacja




Nawet sobie tak nie żartuj.... idź do rodzinnego niech Ci wypisze letrox 50. Nie możesz mieć takich przerw w leczeniu!


Niestety takie jest zalecenie, mam zrobić krew i przyjść na wizytę, na szczęście jest 24 więc niedługo. A letrox brałam od końca marca więc jakieś 3,5 miesiąca
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1443 Napisanych postów 2141 Wiek 5 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 81408
owcałka


Generalnie przyszłam tutaj po poradę, jak zacząć, jak układać dietę, co ćwiczyć. Na sam początek opierając się o kilka kalkulatorów CPM ustaliłam, że powinnam jeść jakieś 1800 kcal - makro 100B/70T/194W (tłuszcze i węglowodany wolę trzymać na wyższym poziomie ze względu na tarczycę. Co będę jeść - przede wszystkim bezglutenowo (celiakia od urodzenia): mięso, chleb bg, warzywa, owoce, kasze, nabiał. Postaram się MŻ ale pod kątem rozkładu BTW. Dorzucać będę białko w proszku w razie potrzeby.

W planie mam zejść do 57 kg (czyli zredukować 10 kg) w czasie 3 miesięcy - czy to możliwe? Planuję ćwiczyć ok 4 - 5 razy w tygodniu, cardio jakieś 30 - 60 min 2 - 3 razy, siłownię pewnie 2 razy po 1,5 h (dojeżdżam z bratem, więc dostosowuję się do niego). Dopiero od października jak wrócę na studia będę mieć dostęp do siłki non stop. Chciałabym zapytać także co przede wszystkim robić na tej siłowni? Byłam ostatnio, maszyny dostępne takie jak w większości siłowni więc problemu większego nie było plus spróbowałam wykroków i przysiadów (bez obciążenia, aby nauczyć się techniki). Ma ktoś jakiś pomysł na taki wstępny plan dla zielonej aby coś z tego wyszło? Na sam początek myślałam o obwodowym albo fbw, zaczynać rozgrzewką na bieżni albo orbitreku, i po kolei: ramiona, plecy, tyłek, uda czyli motylek, wyciągi,wolne ciężary, maszyny na mięśnie czworogłowe i dwugłowe ud, suwnica, przysiady i wykroki z obciążeniem, potem też z 10 min cardio i rozciąganie. Tylko po ile powtórzeń robić? Kiedy zwiększać obciążenie?

Wiem że jest tu dużo pytań ale będę wdzięczna za każdą odpowiedź




Czy wliczając swoje zapotrzebowanie brałaś pod uwagę ilość i czas treningów siłowych w tygodniu? Ilość i czas ewentualnego cardio?
Wg tego co ja wyliczyłam Twoje zerowe zapotrzebowanie na utrzymanie wagi, bez jakichkolwiek treningów ani cardio oscyluje 2000-2040kcal. Jeśli dodasz treningi to zwiekszy się o 300 do 500 kcal.
Uważam, że szkoda na początku drogi ucinać kalorie aż do 1800kcal, jeśli oczywiście planujesz ćwiczyć regularnie.
Najlepiej po woli ciąć i adoptować organizm, po 200-300kcal maxymalnie. W przeciwnym wypadku po dłuższej redukcji nie będzie z czego zabierać.

Odnośnie rozkładu makro przy Twoich schorzeniach nie wypowiadam się . Ogólnie zakłada się około 1.7 do 2 g białka na kilogram masy ciała (jeśli ktoś ćwiczy), dla kobiet najmniej 70g tłuszczu i reszta węgle.

Jeśli chodzi o trening to najlepiej zacząć od FBW - 3 razy w tygodniu. Super angażuje całe ciało na każdym treningu. Na początku na organizm wszystko dość dobrze działa, nie trzeba wiele kombinacji. W FBW na główne ćwiczenia (przysiady, martwe ciągi, wyciskania na klatkę) zakłada się po 4 serie razy 10-12 powtórzeń., na pomocnicze po 3 serie razy 10-12 powtórzeń.
Z czasem sama zobaczysz, że jeśli będziesz chciała iść do przodu z ciężarem to trzeba będzie nieco zmniejszyć ilość powtórzeń.

Jakim sprzętem operujesz w domu? Jeśli masz hantle i jakiś drążek to spokojnie w domu też jeden trening możesz zrobić jeśli na siłkę na razie tylko dwa razy możesz chodzić.

Take your dreams seriously.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
Watpie tez, ze jak letroxu nie wezmie sie przez pare tygodni to nastapi zagrozenie zycia. Wiele z nas chodzilo z kulejaca tarczyca latami i nawet o tum nie wiedzialo.I zyjemy. To czego tarczyca nie lubi to stres, zyciowy, zbyt niskich kcal, zbyt duzej aktywnosci wzgledem dostepnej energii czyli wiecznego odchudzania sie. To ile kcal i jakie makro tez jest jednostkowe. U mnie np wiecej ww a mniej tluszczy. Srednio trzymam 50-60gr tl i jest git. Wiecej nienasyconych niz nasyconych ale od tych drugich absolutnie nie stronie. Wiecej kcal w dni treningowe, mniej w lezakujace ale bez szalowego ciecia. Ja sie akurat nie redukuje bo mam to gdzies, a zreszta cele treningowe na budowanie sily sa. Na malej ilosci kcal to nijak nie pojdzie :)





Zmieniony przez - Tetiszeri w dniu 09/07/2018 15:24:47
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
@northwestpassage
Regularnie jak najbardziej, czyli mam zacząć redukcję od jakichś 2000 kcal? W sumie to miałoby sens, na tych kcal po ostatniej wizycie na siłowni następnego dnia zrobiło mi się słabo. Mam hantle w domu, z drążkiem trudniej ale myślę że coś pokombinuję. Jak piszesz "4 serie po 10 - 12 powtórzeń" masz na myśli np. 4 razy 10 albo 12 razy podnieść ciężar lub zrobić przysiad z obciążeniem? A co to są pomocnicze? Przepraszam, że wypytuję ale się dopiero uczę :D

@Tetiszeri
Czyli mogę uciąć węgle na rzecz białka/tłuszczy? Czy na starcie lepiej nie ryzykować? Wizytę u Endo mam w przyszłym tygodniu więc wyjdzie jakieś 2 tygodnie z hakiem bez letroxu, chyba przeżyję ;)


Zmieniony przez - owcałka w dniu 2018-07-09 16:15:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
Wegli akurat bym nie ciela.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tetiszeri
Wegli akurat bym nie ciela.


Czyli mogę zacząć od 125 B, 78 T, 200 W na 2000 kcal? Myślę że węgle i tłuszcze są na odpowiednim poziomie
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
Jak najbardziej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1443 Napisanych postów 2141 Wiek 5 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 81408
owcałka
@northwestpassage
Regularnie jak najbardziej, czyli mam zacząć redukcję od jakichś 2000 kcal? W sumie to miałoby sens, na tych kcal po ostatniej wizycie na siłowni następnego dnia zrobiło mi się słabo. Mam hantle w domu, z drążkiem trudniej ale myślę że coś pokombinuję. Jak piszesz "4 serie po 10 - 12 powtórzeń" masz na myśli np. 4 razy 10 albo 12 razy podnieść ciężar lub zrobić przysiad z obciążeniem? A co to są pomocnicze? Przepraszam, że wypytuję ale się dopiero uczę :D



Myślę, że 2000kcal to będzie rozsądny start. Nawet nie wiem czy ze sto więcej nie będziesz potrzebować. Zobaczysz jak będziesz się czuła na 2000, najwyżej sobie dodasz. Trzeba poznać swój organizm :)

Na początku nie robiłabym też cardio. Dopiero jak waga przestanie lecieć dodałbym  15 minut po treningu bieżni lub orbitreka. Tak żeby nie od razu szokować organizm, a dodawać nowe bodźce  co jakiś czas - trochę przebiegle.
Jak 15 minut będzie mało to wydłużyć znów o jakieś 5 minut i obserwować co się będzie działo.

Ja generalnie jestem przeciwniczką ucinania kalorii. Na niskiej kaloryce trudniej jest maksymalnie dobrze zaopatrzyć organizm w mikroelementy i witaminy.
_________________________________
Odnośnie planu.
Jedna seria to 10-12 powtórzeń. Na jedno ćwiczenie zakłada się po trzy lub cztery serie.
Główne ćwiczenia przy FBW to wielostawowe m.i. takie jak przysiad ze sztangą, martwy ciąg i jego odmiany, wyciskanie sztangi lub hantli leżąc, wiosłowanie sztangą, wyciskanie stojąc (inaczej OHP). Takimi królami ćwiczeń są również pompki na poręczach i podciąganie na drążku. Ćwiczenia te angażują do pracy wiele mięśni jednocześnie. Można względnie szybko przepracować całe ciało.
Jak przy wszystkich trzeba dbać o prawidłową technikę. Myślę, że przy nich szczególnie.

Pomocnicze ćwiczenia to np. izolowane na jedną partię mięśniową, którą chcemy wzmocnić. Przykładem mogą być ćwiczenia na pośladki, plecy, mięśnie brzucha, ulubione bicepsy mężczyzn

FBW realizuje się zwykle w dwóch - trzech planach robionych na przemian. Np. Poniedziałek plan A, Środa Plan B, Piątek plan C, Sobota Niedziela wolne i od nowa. U Ciebie jeden z nich można dostosować do sprzętu jaki masz w domu.

Myślę, że warto trochę poczytać o ćwiczeniach i układaniu planu. Dużo ciekawych informacji znajdziesz w tematach tutaj na forum - chociażby w naszym dziale Lejdis. Podeślę później linki, jak coś znajdę.
W sieci jest także sporo wartościowych kanałów m.i. na YouTube - od siebie polecam NieMaLekko, kanał Szymon Moszny - profesjonalne podejście, Seba Kot dla K** także nagrał dobre filmiki instruktażowe.

Take your dreams seriously.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1443 Napisanych postów 2141 Wiek 5 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 81408
northwestpassage
owcałka
@northwestpassage
Regularnie jak najbardziej, czyli mam zacząć redukcję od jakichś 2000 kcal? W sumie to miałoby sens, na tych kcal po ostatniej wizycie na siłowni następnego dnia zrobiło mi się słabo. Mam hantle w domu, z drążkiem trudniej ale myślę że coś pokombinuję. Jak piszesz "4 serie po 10 - 12 powtórzeń" masz na myśli np. 4 razy 10 albo 12 razy podnieść ciężar lub zrobić przysiad z obciążeniem? A co to są pomocnicze? Przepraszam, że wypytuję ale się dopiero uczę :D



Myślę, że 2000kcal to będzie rozsądny start. Nawet nie wiem czy ze sto więcej nie będziesz potrzebować. Zobaczysz jak będziesz się czuła na 2000, najwyżej sobie dodasz. Trzeba poznać swój organizm :)

Na początku nie robiłabym też cardio. Dopiero jak waga przestanie lecieć dodałbym  15 minut po treningu bieżni lub orbitreka. Tak żeby nie od razu szokować organizm, a nowe bodźce dodawać stopniowo - trochę przebiegle
Jak 15 minut będzie mało to wydłużyć znów o jakieś 5 minut i obserwować co się będzie działo.

Ja generalnie jestem przeciwniczką ucinania kalorii. Na niskiej kaloryce trudniej jest maksymalnie dobrze zaopatrzyć organizm w mikroelementy i witaminy.
_________________________________
Odnośnie planu.
Jedna seria to 10-12 powtórzeń. Na jedno ćwiczenie zakłada się po trzy lub cztery serie.
Główne ćwiczenia przy FBW to wielostawowe m.i. takie jak przysiad ze sztangą, martwy ciąg i jego odmiany, wyciskanie sztangi lub hantli leżąc, wiosłowanie sztangą, wyciskanie stojąc (inaczej OHP). Takimi królami ćwiczeń są również pompki na poręczach i podciąganie na drążku. Ćwiczenia te angażują do pracy wiele mięśni jednocześnie. Można względnie szybko przepracować całe ciało.
Jak przy wszystkich trzeba dbać o prawidłową technikę. Myślę, że przy nich szczególnie.

Pomocnicze ćwiczenia to np. izolowane na jedną partię mięśniową, którą chcemy wzmocnić. Przykładem mogą być ćwiczenia na pośladki, plecy, mięśnie brzucha, ulubione bicepsy mężczyzn

FBW realizuje się zwykle w dwóch - trzech planach robionych na przemian. Np. Poniedziałek plan A, Środa Plan B, Piątek plan C, Sobota Niedziela wolne i od nowa. U Ciebie jeden z nich można dostosować do sprzętu jaki masz w domu.

Myślę, że warto trochę poczytać o ćwiczeniach i układaniu planu. Dużo ciekawych informacji znajdziesz w tematach tutaj na forum - chociażby w naszym dziale Lejdis. Podeślę później linki, jak coś znajdę.
W sieci jest także sporo wartościowych kanałów m.i. na YouTube - od siebie polecam NieMaLekko, kanał Szymon Moszny - profesjonalne podejście, Seba Kot dla K** także nagrał dobre filmiki instruktażowe.


Take your dreams seriously.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Siłownia + Chodakowska

Następny temat

Ziemniaki a redukcja

WHEY premium