SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pierwsza redukcja IF

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2317

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 639
Cześć. Z braku efektów po 2 miesiącach mojego low carbu zrobiłem sobie około 3 tygodni przerwy i teraz chciałbym ruszyć na IF żeby w trakcie tych wakacji w końcu pożegnać maciusia na brzuchu i z płaskim brzuchem od września rozpocząć budowanie masy mięśniowej.



Tak widzę moją dietę:




Nie wliczałem warzyw, owoce czasami się zmieniają. Zastanawia mnie czy mogę trzymać taką dietę zarówno w dni treningowe jak i nietreningowe. Czy raczej spróbować ułożyć coś na wzór B/W/T 40/40/20 i 40/20/40. Niestety teraz z powodu kontuzji pleców jak i pracy moja aktywność sprowadza się do basenu 3x w tygodniu rano na czczo + od czasu do czasu rower lub gra w piłkę nożną jak mam wolne i pogoda pozwala.
Post na początek ustawiłem na 16 godzin, jem między 10-18. Myślicie żeby dobić białkiem do tych 2200-2300kcal dodając go do pierwszego posiłku, gdzie białka mam mniej?






Zmieniony przez - Termigez w dniu 2013-07-02 18:37:59
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6262 Napisanych postów 76002 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754672
Myślę, że przede wszystkim konieczny będzie trening siłowy. Chyba, że chcesz się pozbyć mięśni. Jak nie masz czasu na dłuższe sesje treningowe to np CF (dużo czasu nie zajmuje).

Wypisz mniej więcej jak wygląda sprawa z warzywami. Opierasz dietę głównie na tych źródłach białka czy dochodzi do tego jakaś wieprzowina, wołowina, tłuste ryby?

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 639
Z treningiem siłowym to właśnie kiepsko. Raz, że praca, a dwa że mam duże jazdy z plecami i w tej chwili czekam na wyniki tomokomputera żeby dowiedzieć się co dalej. CF to w sumie jest jakaś alternatywa, zobaczyłbym jak to wygląda i myślę, że znalazłbym coś dla siebie, po lekkiej modyfikacji.

Warzywa to daję do 2 posiłku, który czasami rozkładam sobie na dwa posiłki. Gotuje kalafior/brokułe od czasu do czasu fasolke, ale ją raczej trzeba uwzględniać w diecie, do tego pokrojony pomidor, ogórek. Wieprzowiny już nie tykam, ale wołowinkę jak najbardziej. Dzisiaj np. zamiast 300g kurczaka zjadłem 150 i 150 wołowinki. Tłuste ryby raczej nie. Mam możliwość jeść makrelę okazyjnie, co piątek u mnie na rynku przywożą świeże i wtedy + sobota mógłbym jeść. Jednak nie wydaje mi się to koniecznie, omege 3 mam w oleju lnianym, czy na coś innego zwracasz uwagę?



Zmieniony przez - Termigez w dniu 2013-07-03 23:00:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 1017 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 41556
Olej lniany nie bardzo można traktować jako źródło omega-3, a poza tym ryby są również wartościowy źródłem innych składników odżywczych (przede wszystkim mam tutaj na myśli selen). Także zdecydowanie wzbogaciłbyś dietę spożywając 400-500 g tłustych ryb na tydzień.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6262 Napisanych postów 76002 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754672
Olej lniany jest źródłem ALA, podobnie jak orzechy włoskie. Ryby to jedyne źródło EPA i DHA. Więc ciężko to w ogóle porównywać. Dlaczego wieprzowiny nie jadasz już? Znudziła Ci się czy jest to związane z czymś innym?

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 639
Czyli jeśli dorzucę makrele lub jakiegoś szprota w pomidorach na weekend to nie będzie problemu? Czy lepiej żebym szamał codziennie i coś wymyślił na to bo jest ro zrobienia, mieszkam nad morzem.

Wówczas lniany ograniczyłbym do 20ml? Więcej chyba nie potrzeba, a mam miejsce w bilansie na rybkę.

Wieprzowiny nie jem bo slyszalem o niej wiele złego. Stwierdzilem ze kurczak i wołowina stykną.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6262 Napisanych postów 76002 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754672
Codziennie nie musisz, ale 3 razy w tyg. będzie ok. Nie widzę nic złego w wieprzowinie w porównaniu np z drobiem.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 639
Z wieprzowiną to raczej chodziło o tłuszcze, jeśli one tak nie przeszkadzają to mogę jeść spokojnie.

Podsumowując dodaje rybkę i mogę śmiało jechać na takiej diecie? :) Jeśli już nie ma żadnych zastrzeżeń to wielkie dzięki za pomoc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6262 Napisanych postów 76002 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754672
Oczywiście, że nie przeszkadzają. Wieprzowina ma również chude elementy jak np schab czy szynka. Więc można sobie dopasować do diety jak komu odpowiada.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 1017 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 41556
Ja jednak widziałbym problem w regularnej konsumpcji tłustych kawałków wieprzowiny z chowu przemysłowego, a tym bardziej nie polecałbym smażenia na smalcu wieprzowym. Zawartość kwasów tłuszczowych omega-6 w słoninie przy chowie przemysłowym może wynosić nawet 30% energii z tłuszczu. Często promowane przekonanie, że słonina/smalec to tłuszcze nasycone jest błędne. Udział wielonienasyconych kwasów tłuszczowych jest często znacznie większy nie wskazują na to tabele wartości odżywczych, a poza tym całkiem spory udział stanowią jednonienasycone kwasy tłuszczowe.

Zmieniony przez - LukaszK w dniu 2013-07-05 13:51:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6262 Napisanych postów 76002 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754672
Jednak patrząc na to z tej strony ryby (hodowlane) i drób z estrogenami/antybiotykami też byśmy musieli wykluczyć i nie wiem czy wieprzowina by nie wychodziła lepiej w takim porównaniu.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

4 tygodnie na IF'ie i FBW. Czas na zmiany?

Następny temat

Jedziemy na nowo:)

WHEY premium